راهنمای پنل

ارسال

135ارسال پیامک:

این قسمت ساده ترین نوع ارسال میباشد و درآن می توانید یک متن واحد را به تعدادی شماره ارسال نمایید.
برای این کارکافیست :

 1. از لیست شماره های اختصاصی یکی را انتخاب نمایید.
 2. متن خود راتایپ نمایید.

با استفاده از آیکن متون سریع، بالای کادر متن پیامک، می توانید از متن هایی که قبلاً آماده کرده اید برای درج در متن پیامک استفاده نمایید.

 1. گیرندگان پیامک رابا یکی از ۴ روش موجود (اکسل، متنی، دفترچه تلفن و کادر ورود شماره)مشخص نمایید.

بنابراین شما میتوانید شماره های خود را ازطریق فایل اکسل یا متنی وارد نمایید و یا ازطریق دفترچه تلفن، پیامک را به گروه های موردنظرارسال نمایید،شما همچنین میتوانید شماره های خودرادرکادر موجود در این قسمت کپی نمایید.

دقت فرمایید زمان وارد کردن شماره ها نیازی به صفر ابتدای شماره نمی باشد.
مانند *******۹۱۲
شماره هادرفایل اکسل یا متنی نیز، مطابق فایل های نمونه موجود در هر یک، باید به صورت ستونی و بدون صفر وارد شوند.

 1. بااستفاده ازقسمت ارسال تست،شما میتوانید قبل ازارسال،یک نمونه تستی برای شماره موبایل خود ارسال کنید .
  توصیه میشود قبل ازهرارسال حتما یک نمونه تستی برای خود ارسال کنید تا ازدرست بودن متن پیامک و وصل بودن سامانه خود اطمینان حاصل نمایید .
 2. تنظیمات پیشرفته شامل سه گزینه ارسال به شماره های غیرتکراری، ارسال به کلیه شماره ها و ارسال به شماره های مشترک (تکراری) می باشد که گزینه ارسال به شماره های غیر تکراری در حالت انتخاب بوده و بدین ترتیب ارسال پیامک به شماره های تکراری انجام نخواهد شد.

 1. بااستفاده ازقسمت ارسال تست،شما میتوانید قبل ازارسال،یک نمونه تستی برای شماره موبایل خود ارسال کنید .
  توصیه می شود قبل ازهرارسال حتما یک نمونه تستی برای خود ارسال کنید تاازدرست بودن متن پیامک و وصل بودن سامانه خود اطمینان حاصل نمایید.
 2. تنظیمات پیشرفته شامل سه گزینه ارسال به شماره های غیرتکراری، ارسال به کلیه شماره ها و ارسال به شماره های مشترک (تکراری) می باشد که گزینه ارسال به شماره های غیر تکراری در حالت انتخاب بوده و بدین ترتیب ارسال پیامک به شماره های تکراری انجام نخواهد شد.
 3. باکلیک بر روی دکمه مرحله بعد، می توانید یک گزارش کامل ازارسال خود را به صورت پیشنویس ملاحظه بفرمایید که درآن متن پیامک،تعداد شماره های صحیح، تکراری و نادرست،تعداد بخشهای پیامک،انگلیسی و یا فارسی بودن پیامک وهمچنین هزینه ارسال به صورت تفکیک شده نمایش داده می شود.
 4. درصورت تایید،پیامک موردنظرارسال میشود.
  زمان ارسال پیامک از رفرش کردن صفحه و زدن کلید F5 جداً خودداری فرمایید.
  دقت داشته باشید برای گزارش گیری پس ازارسال از این قسمت، باید به قسمت پیام های ارسالی رفته و گزارش ارسال خودرا دانلود بفرمایید

ارسال انبوه پرکاربردترین ابزار در سامانۀ ‌پیامک “بازاریابی دات آی آر”  است. در این راهنما، قصد داریم تمام آنچه برای آشنایی و استفاده از این ابزار لازم است را به شما آموزش دهیم.

ارسال انبوه چیست؟

همانطور که از نام این ابزار پیداست، این ابزار به شما کمک می‌کند در یک زمان به تعداد بالایی پیامک ارسال کنید. حالا این افراد می‌توانند کسانی باشند که در خبرنامۀ شما عضو شده‌اند و از این طریق در دفترچه تلفن شما ذخیره شده‌اند، یا لیست شماره‌های شما که به‌صورت فایل اکسل در اختیار شماست و یا شماره‌هایی که به صورت دستی وارد سامانه می‌کنید.

کاربردهای ارسال انبوه

تقریبا بیشترین بار بازاریابی پیامکی را ابزار ارسال انبوه به دوش می‌کشد. همانطور که می‌دانید بیشترین نتیجه از بازاریابی پیامکی زمانی حاصل می‌شود که برای ارسال پیامک‌های تبلیغاتی از مشتریان خود اجازه بگیرید، لیستی از آنها تهیه کنید و به مرور این لیست را افزایش دهید. پس از آن برای لیست مشتریان خود پیامک انبوه ارسال کنید. قرار نیست برای کل کرۀ زمین پیامک تبلیغاتی بفرستید در این صورت همه را کلافه خواهید کرد. در ادامه چند کاربرد اساسی این ابزار را به شما خواهم گفت. شما متناسب با کسب‌وکار خود می‌توانید خیلی کاربردهای دیگر هم به آن اضافه کنید.

امکانات جدید کسب‌وکار خود را برای تمام مشتریانتان ارسال انبوه کنید

شما می‌توانید هر امکان یا قابلیت جدیدی در کسب‌وکارتان را برای مشتریان خود پیامک کنید. تصور کنید شما یک آموزشگاه دارید و قرار است دوره‌ای جدید را آغاز کنید، با ارسال یک پیامک انبوه برای تمام هنرجویان آموزشگاه آنها را به شرکت در دورۀ جدید آموزشگاهتان ترغیب کنید.

در شرایط اضطراری در کمترین زمان ممکن به افراد زیادی اطلاع‌رسانی کنید

تصور کنید قرار است به تمام کارکنان خود اطلاع بدهید که به علت آلودگی فردا شرکت شما تعطیل است، به جای ساعت‌ها تلفن زدن، در کمتر از ۳ دقیقه می‌توانید به تمام آنها اطلاع‌رسانی کنید. تمام مواردی از این قبیل به سادگی ارسال یک پیامک با ارسال انبوه ممکن است.

تخفیف‌ها و پیشنهادات هیجان‌انگیز خود را برای مشتریان خود ارسال کنید

برای هر کسب‌وکاری زمان‌های رکود وجود دارد، زمان‌هایی که خلوت و بی‌مشتری سپری می‌شود، مثلا روزهای هفته برای کافی‌شاپ‌ها یا ماه رمضان برای آرایشگاه‌ها و خیلی زمان‌های دیگر. ارسال یک کد تخفیف جانانه بهترین راه برای فرار کردن از این رکود و رونق گرفتن کسب‌وکار شماست. کافی است یک پیامک تخفیف تنظیم کنید و با چند کلیک ساده آن را برای مشتریان خود  ارسال کنید.

آموزش استفاده از قابلیت ارسال انبوه

برای یادگیری نحوه استفاده از ارسال انبوه، کافیست چند دقیقه وقت بگذارید و ویدیو آموزشی زیر را ببینید یا خلاصه آن را در ادامه مطالعه کنید.

 

مرحله اول: ایجاد ارسال انبوه و وارد کردن تنظیمات اولیه

برای شروع وارد بخش ارسال سامانه بشوید و گزینۀ ارسال انبوه را انتخاب کنید. سپس، برای ارسال انبوه پیامک برروی گزینۀ ارسال جدید کلیک نمایید.

پس از کلیک بر روی گزینه ارسال جدید، یک پنجره‌ به شکل زیر برای شما باز می‌شود. در ادامه، ما تک‌تک بخش‌های این پنجره را به شما توضیح خواهیم داد:

قدم دوم آموزش ارسال انبوه

 1. عنوان: انتخاب عنوان، صرفاً جهت تفکیک ارسال‌های مختلف می‌باشد و در متن پیامک شما هیچ تاثیری ندارد. با اینحال، انتخاب یک عنوان متناسب به شما کمک خواهد کرد بعدها این ارسال را راحت‌تر پیدا کنید.
 2. فرستنده: از این قسمت شماره‌ای را که قرار پیامک انبوه ارسال کند، انتخاب می‌کنید.
 3. متن پیامک: در این بخش متن پیامک خود را می‌نویسید. توجه کنید که اگر از یک متن تبلیغاتی چندین بار می‌خواهید استفاده کنید، پس از تایپ متن پیامک روی مثلث بالا سمت چپ کلیک کنید و از گزینۀ درج متن به متون سریع استفاده کنید. متن پیامک شما در ماژول متون سریع ذخیره خواهد شد.
 4. گیرندگان: شما به ۳ طریق می‌توانید شماره‌های خود را انتخاب کنید.
 • فایل اکسل: اگر می‌خواهید شماره‌های خود را از فایل اکسل وارد کنید، حتما شماره‌های خود را درون فایل اکسل نمونه بارگزار کنید و از هیچ فایل اکسل دیگری استفاده نکنید.
 • فایل متنی: از این قسمت می‌توانید به صورت دستی شماره‌های خود را وارد کنید یا اینکه از فایل پیشفرض موجود استفاده کنید.

برای استفاده از فایل پیشفرض همانطور که در تصویر زیر می‌بینید، باید بر روی گزینۀ متنی کلیک کنید. سپس با کلیک راست بر روی گزینۀ فایل نمونه آنرا دانلود کنید و شماره‌های خود را در آن وارد کنید.

دو نکتۀ مهم:

شماره‌های شما حتما باید بدون صفر وارد شوند.

برای جدا کردن شماره ها را می‌توانید از کلید اینتر یا یکی از کاراکتر های , یا; یا | استفاده کنید.

حتما از همین فایل متنی برای شماره‌های خود استفاده کنید و فایل دیگری بارگزاری نکنید.

 
 1. دفترچه تلفن: شما میتوانید از شماره‌هایی که داخل ماژول دفترچه تلفن پنل خود ذخیره کرده‌اید، استفاده کنید. در این قسمت دقت داشته باشید که می‌توانید یک یا چند گروه از مخاطبان خود را انتخاب کنید، اما در صورت انتخاب یک گروه تمام شماره‌های آن گروه با هم انتخاب می‌شوند و نمی‌توانید صرفا بعضی شماره‌ها را انتخاب کنید.
 2. تنظیمات پیشرفته: با کلیک بر روی تنظیمات پیشرفته سه گزینۀ “ارسال به شماره های غیرتکراری”، “ارسال به کلیه شماره ها” و “ارسال به شماره های مشترک(تکراری)” برای شما نمایش داده می‌شود که به صورت پیشفرض گزینۀ “ارسال به شماره های غیر تکراری” فعال است که در این حالت پیامک شما برای شماره‌هایی که در چند گروه ممکن است تکرار شده باشند ارسال نخواهد شد. شما با توجه به نیاز خود می‌توانید از سایر گزینه‌های این تنظیم استفاده کنید.
 3. ارسال تست: به شما توصیه می‌کنم حتما قبل از ارسال انبوه یک ارسال تست انجام بدهید. این کار چند فایده دارد:
  • باعث می‌شود از وصل بودن سامانۀ خود مطمئن شوید.
  • می‌توانید بررسی کنید متن پیامک شما به چه فرمی به گوشی ارسال می‌شود و اگر لازم است قبل از ارسال آنرا بررسی می‌کنید.
دقت داشته باشید که ارسال انبوه برای بیش از ده شماره انجام می‌شود و برای کمتر از این تعداد نمی‌توانید ارسال انبوه انجام دهید.
هر پیامک فارسی هر ۷۰ کاراکتر یک پیامک محسوب می‌شود و در پیامک انگلیسی هر ۱۶۰ کاراکتر یک پیامک محسوب می‌شود.

با کلیک بر روی مرحله بعد، صفحه‌ای به شکل زیر برای شما ظاهر می‌شود که پیش‌نویسی از پیامک شما را به همراه مشخصت دیگری نشان می‌دهد. من برخی از آیتم‌ها که ممکن است برای شما واضح نباشد را برای شما توضیح خواهم داد.

در این قسمت می‌توانید پیش‌نویسی از متن پیامک خود را به همراه سایر مشخصات آن (از جمله هزینه ارسال شما به صورت دقیق) همانگونه که در تصویر مشخص است، ببینید.

 1. تعداد بخش‌ها: به این معناست که اگر پیامک شما بیش از ۷۰ کاراکتر باشد دو پیامک محسوب شده و در دو بخش ارسال می‌شود. (البته متن پیامک شما کامل ارسال خواهد شد.)
 2. نوع پیامک: از این قسمت فارسی یا انگلیسی بودن پیامک شما تعیین می‌شود.
 3. ضریب خط: این ضریب در هزینۀ پیامک شما لحاظ می‌شود. برای اطلاع از ضرایب و خطوط مختلف می‌توانید به مقالۀ تفاوت و مزایای خطوط مختلف مراجعه کنید.
 4. هزینه ارسال: این قسمت تعداد پیامک را به همراه هزینه ارسال به شما نشان خواهد داد. دقت کنید که ضریب خط که در مورد قبل به آن اشاره کردم در این قسمت لحاظ می‌شود.
 5. زمان ارسال: از این قسمت می‌توانید تاریخ و زمان ارسال پیامک خود را تنظیم کنید. در صورتی که می‌خواهید پیامک شما همان لحظه ارسال شود، تنظیمات پیشفرض ارسال را تغییر ندهید.

سپس روی دگمه ارسال کلیک کنید.

مرحله ی دوم: وضعیت ارسال و دریافت گزارش ارسال

بعد از ارسال پیامک انبوه در همان بخش رکورد ارسال ثبت میشود. در ادامه تک‌تک گزینه‌های این قسمت را به شما توضیح خواهم داد.

 1. کد ارسال: این کد ارسال پیامک شماست که هر زمان در گزارش ارسال خود به مشکل برخوردید یا سیستم شما ایراد پیدا کرد با ارائه این کد به اپراتور خود می‌توانید گزارش ارسال خود را دریافت کنید.
 2. عنوان: همان عنوانی است که برای ارسال خود انتخاب کرده بودید، با کلیک بر روی این عنوان پنجره‌ای به فرم روبرو برای شما باز می‌شود که عنوان ارسال، کد ارسال، شماره فرستنده، تعداد بخش، متن پیامک و توضیحات در آن درج شده است.
 3. زمان درخواست ارسال: این ساعت و زمانی است که شما پیامک انبوه خود را ثبت کرده بودید.
 4. زمان ارسال: این قسمت زمان تنظیم شده برای ارسال را به شما نشان می‌دهد.
 5. تعداد درخواستی: تعداد شماره های گیرندگان را به شما نشان می‌دهد.
 6. ارسال شده: از این قسمت تعداد پیامک‌های ارسال شده شما را نشان می‌دهد.
 7. ارسال نشده: از این قسمت می‌تواندی بفهمید پیامک شما برای چه تعدادی ارسال نشده است. معمولا این افراد پیامک‌های تبلیغاتی خود را بسته اند و شما برای ارسال به آنها یا می‌توانید از خطوط خدماتی استفاده کنید یا از قابلیت پیامک صوتی. برای آشنایی بیشتر به مقالۀ پیامک صوتی و خطوط خدماتی مراجعه کنید.
 8. وضعیت ارسال: درصورت ارسال شدن پیام وضعیت به “ارسال شده” تغییر میکند، درصورت تایید نشدن متن پیامک وضعیت به “تایید نشده” تغییر میکند و در صورت ارسال نشدن وضعیت به “ارسال نشده” تغییر می‌کند.
 9. دانلود گزارش: با کلیک بر روی این گزینه به شما یک فایل اکسل ارائه می‌شود که درآن شماره‌های شما  و وضعیت ارسال هرپیامک مشخص شده است.

بانک شماره، مهم‌ترین بخش یک سامانۀ پیامکی است. حتماً می‌دانید که شماره‌ها مدام در حال تکمیل و به‌روزرسانی هستند و اگر سامانۀ پیامکی که انتخاب می‌کنید از این تغییرات عقب باشد، ممکن است آن نتیجه‌ای را که از تبلیغات پیامکی انتظار دارید دریافت نکنید.

در این بخش قصد دارم شما را با یکی از امکانات سامانۀ پیامک “بازاریابی دات آی آر”  آشنا کنم که به وسیلۀ آن می‌توانید به دسته‌های مختلف بانک‌ شماره دسترسی داشته باشید، به راحتی مخاطبان هدفتان را شناسایی کنید و برای آن‌ها پیامک تبلیغاتی بفرسید. این امکان فوق‌العاده «منطقۀ هدفمند» نام دارد که در ادامه بیشتر با آن آشنا می‌شوید.

منطقه هدفمند چیست؟

منطقه هدفمند، بانک شماره‌های سامانۀ پیامک “بازاریابی دات آی آر” است. هر سامانه‌ای می‌بایست به همراه پنل پیامکی که به شما می‌دهد، شماره‌هایی را نیز در اختیارتان بگذارد. در سامانه‌های معتبر و حرفه‌ای این شماره‌ها بر اساس نیازهای کاربران دسته‌بندی شده‌اند.

در سامانۀ پیامک “بازاریابی دات آی آر” کافی است وارد بخش “منطقه هدفمند” شوید و بر حسب مخاطبان هدف خود، شماره‌های مورد نظرتان را انتخاب کنید. در این قسمت شماره‌ها به تفکیک شهرها و استان‌های کشور، مناطق پستی، اپراتورها (همراه‌اول و ایرانسل)، انواع پیش شماره‌ها (۹۳۷، ۹۲۲،۹۳۵،۹۳۰،۹۳۳،۹۰۱ و… ) محلات، مشاغل، اصناف کشور و اصناف استان‌ها جداسازی شده‌اند.

منطقه هدفمند به درد چه کسانی می‌خورد و چه مزایایی دارد؟

در اینکه منطقه هدفمند برای همۀ افرادی که اس ام اس های تبلیغاتی ارسال می‌کنند مناسب است، شکی نیست! اما بیایید ببینیم مزایای وجود منطقۀ هدفمند و بانک شماره‌های دسته‌بندی شده چیست؟

فرض کنید می‌خواهید کسب و کار جدیدی را افتتاح کنید و نیاز دارید که به مردم ساکن در یک سری مناطق خاص زمان و مکان افتتاحیه اطلاع‌رسانی کنید. بهترین کار چیست؟ بهترین کار این است که در سامانه پیامکی، وارد منطقۀ هدفمند شوید، مناطق مورد نظرتان را انتخاب کنید و پیامکتان را فقط برای آن‌ها ارسال کنید. شاید بپرسید که این کار چه حُسنی دارد؟ خب دلایلی که ما استفاده از منطقه هدفمند پیامکی را به شما توصیه می‌کنیم عبارتند از:

کاهش هزینه‌ها

وجود دسته‌بندی‌های اصولی در بانک شماره‌ها، از هدر رفتن هزینه‌های اضافی تبلیغ جلوگیری می‌کند. (به عبارت دیگر ارسال پیامک به صورت در هم و بر هم و به نقاطی که فایده‌ای برای شما ندارند، فقط باعث هدر رفتن هزینه‌هایتان می‌شود و دستاوردی برای شما ندارد.)

شناخته شدن در جای مناسب

این نوع تبلیغات در شروع کار به شما کمک می‌کند تا در همان محله، منطقه و یا شهری که می‌خواهید، به راحتی شناخته شوید و مشتریان خود را پیدا کنید.

نحوه کارکرد منطقه هدفمند

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، منطقه هدفمند در زیرگروه ارسال قرار دارد و با کلیک بر روی آن وارد بخش اصلی منطقه هدفمند می‌شوید.

در ابتدای این صفحه مطالبی برای راهنمایی شما قرار داده شده که توصیه می‌کنم حتماً آن‌ها را مطالعه کنید. در ادامه دو گزینۀ ارسال جدید و جستجو را مشاهده می‌کنید.

ارسال جدید

با کلیک روی ارسال جدید پنجرۀ جدیدی باز می‌شود که در ابتدای آن داخل کادر زرد رنگ توضیحاتی نوشته شده است. توصیه می‌کنیم این توضیحات را کامل بخوانید تا با نحوۀ کار سامانه به خوبی آشنا شوید.

۱ – دانلود نقشه کد‌ پستی : با کلیک روی این قسمت صفحه‌ای برای شما باز می‌شود که می توانید با انتخاب شهر مورد نظرتان کد پستی آن شهر را پس از دانلود روی نقشه ببینید. این امکان به درد کسانی می‌خورد که بخواهند صرفاً طبق کد پستی پیامک‌شان را ارسال کنند. (نقشه‌های ما شامل این شهرها می‌شوند: شهرهای تهران، اصفهان، مشهد، شیراز، یزد، کرج، تبریز، تربت حیدریه، ارومیه و زنجان)

۲_ عنوان: عنوان برای دسته‌بندی پیامک‌های شما به شکل دلخواهتان است و برای مخاطبانتان ارسال نمی‌شود.

۳ _ فرستنده: این بخش مربوط به شماره‌های اختصاصی و عمومی شما است و با کلیک روی کادر مقابل شماره‌ها باز شده و شما می‌توانید از بین آن‌ها، خط مورد نظر خود را انتخاب کنید.

نکته: توجه داشته باشید که نمی توانید در این قسمت از خطوط خدماتی و خطوط عمومی استفاده کنید و تنها می توانید از خطوط اختصاصی استفاده کنید. (خطوط خدماتی خطوطی هستند که با آنها می توانید به کسانی که پیامک های تبلیغاتی خود را مسدود کرده اند و یا اصطلاحاً لیست سیاه مخابرات پیامک ارسال کنید.)

۴_ نحوه ارسال: در این قسمت نیز با کلیک روی کادر می‌توانید نحوه ارسال را (ترتیبی یا تصادفی) انتخاب کنید. در ارسال تصادفی پیامک به شماره‌های تصادفی ارسال می‌شود و با ارسال ترتیبی باید در مرحلۀ بعدی ردیف را تنظیم کنید.

۵_ فیلتر شماره‌ها: با کلیک روی این قسمت می توانید بانک شماره‌ها را فیلتر کنید.

به تصویر زیر توجه کنید:

در این تصویر، سامانه فقط شماره‌های  ۹۱۲ که با ۱ شروع می شوند را انتخاب کرده و در مرحله بعد تعدادشان را به شما نشان می‌دهد.

حال نوبت به مرحلۀ اصلی، یعنی بانک شماره‌ها می‌رسد.

به تصویر بالا دقت کنید. با کلیک بر روی علامت مثبت سمت راست عناوین بانک شماره‌ها، زیرشاخه‌های موجود در آن بانک باز شده و قابل مشاهده است. اگر هم می‌خواهید بفهمید که شماره‌های مدّنظر شما در اینجا موجود است یا نه می‌توانید از جستجو استفاده کنید.

توجه داشته باشید که اگر می‌خواهید انتخاب کنید حتما تا آخرین زیرشاخه، مثبت ها را باز کنید.

مانند تصویر زیر :

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید برای انتخاب بانک شماره‌های اعتباری آذر‌شهر ابتدا می‌بایست بانک استان‌های کشور را باز کنید، سپس آذرشهر و پس از آنکه هیچ زیر شاخه ای باقی نماند و صفر شد، مربع کناری اعتباری را پس از منفی کردن، تیک بزنید.

بعد از انتخاب بانک شماره نوبت به نوشتن متن پیامک می‌رسد.

توجه کنید که تعداد کاراکترهای متن پیامکی شما محدود است. هر پیامک فارسی ظرفیت ۷۰ کاراکتر و هر پیامک انگلیسی ظرفیت ۱۶۰ کاراکتر دارد. اگر بیشتر از این تعداد شد هزینه پیامکی شما هم بیشتر می‌شود.

پس برای همین همیشه به زیر کادر و اعدادی که هنگام نوشتن شما به شکل معکوس کم می شوند و همینطور عدد داخل پرانتز که نشان ‌دهنده تعداد بخش‌های پیامک‌های شماست توجه داشته باشید. اگر پیامک شما دو بخشی شود بدین معنی است که هزینه ۲ پیامک از شما کسر می شود.

حال دکمه مرحله بعد را بزنید.

در این قسمت هم نوشته‌هایی برای راهنمایی شما وجود دارد که بد نیست نگاهی به آن‌ها بیندازید.

در تصویر بالا، داخل اولین کادری که صفر دارد، باید تعدا شماره‌های درخواستی‌تان را وارد کنید. مثلا اگر ۱۰۰۰ را وارد کنیم به ۱۰۰۰ شماره از ۳۹۷۳ شمارۀ بانک محله‌های استان تهران، منطقه ۱، الهیه، که در مرحله قبل انتخاب کرده‌ایم ارسال می‌شود. (البته ما در مرحله قبل فیلتر شماره‌ها را هم لحاظ کرده‌ایم که همان ۹۱۲۱ بود. پس در اینجا تعداد شماره‌های ۹۱۲ محله الهیه، که کد ۱ دارند، نمایش داده می شود.)

از ردیف: این کادر برای وقتی است که می‌خواهید در دو نوبت پیام ارسال کنید. در مثال بالا ما می خواهیم به ۱۰۰۰ شماره ابتدایی از ۳۹۷۳ شماره پیامک بزنیم. و چون در مرحله قبل نحوه ارسال را ترتیبی قرار داده ایم در این قسمت ترتیب را ۱ می گذاریم تا اگر درآینده خواستیم به بقیه شماره ها ارسال کنیم به نحوی که تکراری نباشد، بتوانیم به راحتی ردیف ۱۰۰۱ را انتخاب کنیم.

باز هم دکمه مرحله بعد را می زنیم

اگر دو مرحله قبل را به درستی طی کرده باشید، به مرحلۀ آخر (مانند تصویر بالا) می‌رسید.

متن پیامک در کادر زرد رنگ قرار می‌گیرد. تعداد گیرندگان و تعداد بخش‌ها که مربوط به تعداد کاراکترهای متن پیامک شما می‌شود، نوع پیامک فارسی، هزینۀ ارسال که به پیامک محاسبه می‌شود و مربوط به پیش شماره خط اختصاصی شما است (تعرفۀ پیامکی خطوط اختصاصی را می توانید در بالای صفحه پنل > تعرفه پیامک، مشاهده کنید.) و همینطور زمان ارسال را می توانید تعیین کنید. با زدن دکمه ارسال، پیام های شما ارسال شده و دوباره به صفحه منطقه هدفمند باز می‌گردید.

در این صفحه رکورد ارسالی شما ایجاد می گردد.

 

ارسال هوشمند:

شما توسط این قسمت قادرخواهید بود به صورت هوشمند متن ارسالی را برای هرشماره موبایل،شخصی سازی نمایید.
به عنوان مثال فرض کنید مایل هستید که اعتبار هر یک از کاربرانتان را برای آنها توسط پیامک به صورت زیر ارسال نمایید :
آقای مهدی امامی اعتبارشما ۱۲۳۰۰ ریال میباشد.
خانم مریم اسدی اعتبارشما ۲۴۹۵۰۰ ریال میباشد.
برای اینکار کافیست تا با توجه به راهنمای متنی و ویدیویی که در ادامه ارائه می‌شود؛ یک فایل اکسل ایجاد نمایید. (می‌توانید فایل اکسل نمونه را دانلود نموده و مطابق آن، عمل نمایید)
در ستون اول شماره موبایل،ستون دوم کلمه آقای یا خانم،ستون سوم نام شخص و ستون چهارم اعتبار را درج نمایید.


163
دقت نمایید که نام صفحه‌ای از فایل اکسل که شماره ها درآن قراردارند بایدSheet1 باشد.
دقت بفرمایید که سطر اول فایل اکسل خوانده نمیشود. بنابراین میتوانید ازآن برای درج عنوان استفاده کنید.
ستون اول فایل اکسل باید حتماً شماره موبایل باشد و بقیه ستونها توسط شما تنظیم میگردد.
اگر این فایل از جایی Export شده است،ستون شماره را در یک فایل جدید(ترجیحاً فایل نمونه)کپی نمایید و حتماً از گزینه paste Options استفاده کرده و سپس گزینه values را برگزینید تا فرمت‌های اضافه حذف گردد.
پس از کلیک بر روی درج ارسال جدید، فایل را بارگذاری نمایید.


164
سپس روی “مرحله بعد” کلیک نمایید. سامانه به صورت خودکارتمامی ستونهای درج شده در فایل اکسل را به شما نمایش میدهد.
شما میتوانید از هریک ازاین ستونها داخل متن پیامک استفاده نمایید. مثلاًبرای نوشتن متن سفارشی درمثال فوق ابتدا روی گزینه پیشوند سپس روی گزینه نام کلیک نموده و سپس متن”اعتبارشما” راوارد نمایید وسپس روی گزینه اعتبارکلیک کرده وبعد متن”ریال میباشد” را وارد نمایید.


165
دقت داشته باشید برای گزارش‌گیری پس از ارسال از این قسمت، باید به قسمت پیام‌های ارسالی رفته و گزارش ارسال خود را دانلود بفرمایید. در ادامه می‌توانید تمام این مراحل را به‌صورت عملی در ویدیوی زیر ببینید.

ارسال متناظر یکی از پرکاربردترین امکانات ‌پیامک “بازاریابی دات آی آر” است. در این راهنما قصد داریم تمام آنچه را که برای آشنایی و استفاده از ابزار ارسال متناظر لازم دارید، به شما آموزش دهیم.

ارسال متناظر چیست؟

ارسال متناظر پیام کوتاه به شما کمک می‌کند تا به جای اینکه بخواهید به صورت تکی برای هر شماره متن‌های متفاوت ارسال کنید، به صورت انبوه و گروهی این پیام‌ها را ارسال نمایید. مثلاً اگر دقت کرده باشید بیشتر فروشگاه‌های اینترنتی وقتی برای کاربرانشان پیامک ارسال می‌کنند، نام آن‌ها را در ابتدای پیامک قید می‌کنند (مانند تصویر زیر). این کار اگر برای تک تک کاربران به صورت جداگانه انجام شود بسیار وقت‌گیر و پرهزینه است؛ اما با امکان ارسال متناظر دیگر نیازی به ارسال تکی نیست، سیستم نام‌ها را از فایل جداگانه‌ای می‌خواند و پیام‌ها را به صورت گروهی برای مخاطبانتان ارسال می‌کند (درست مانند مثال زیر).

کاربردهای ارسال متناظر

شما بسته به نیاز خود می‌توانید استفاده‌‌های متنوعی از ارسال متناظر داشته باشید. برای درک بهتر کاربردهای ارسال متناظر، ما در این قسمت چند استفاده خیلی متداول از این ابزار را به شما آموزش خواهیم داد.

ارسال اطلاعیه در شرکت‌ها و سازمان‌ها

یکی از کاربردهای ارسال متناظر، ارسال اطلاعیه‌ها برای کارمندان شرکت‌ است. مثلاً برای ارسال فیش حقوق کارمندان میتوان از این ماژول استفاده کرد، با توجه به اینکه اطلاعات در فیش حقوق کارمندان با هم متفاوت می باشد به جای اینکه به صورت تکی اطلاعات ارسال شود میتوان با استفاده از ارسال متناظر متن مجزا برای هر فرد را در این بخش ثبت کرد تا به صورت انبوه پیام ها ارسال شود.

اطلاع‌رسانی به مشتریان فروشگاه

فرض کنید شما لیست شماره‌های مشتریان خود را دارید و برای حفظ و جلب نظر آن‌ها می‌خواهید به آنها جایزه بدهید. شما جایزه‌ها را -که می‌تواند کد تخفیف هم باشد- بر اساس خرید قبلی مشتری انتخاب کرده‌اید و جایزه‌ها با هم متفاوتند؛ پس نیاز دارید که SMS هایی با متن‌های متفاوت ارسال کنید. این‌جا هم ماژول ارسال متناظر ‌پیامک “بازاریابی دات آی آر” به کمک شما می‌آید و با استفاده از آن می‌توانید پیام‌های کوتاه را به شکل انبوه اما متفاوت ارسال کنید.

آموزش استفاده از ارسال متناظر

برای یادگیری نحوه استفاده از ارسال متناظر، کافی است قدم به قدم با این آموزش همراه شوید.

برای شروع، وارد بخش ارسال سامانه بشوید و ارسال متناظر را انتخاب کنید.

صفحه ای به شکل زیر برای شما باز میشود.

 1. شماره فرستنده: از این قسمت یکی از شماره‌ های اختصاصی پنل خود را انتخاب کنید. این همان شماره ‌ای است که پیام مربوطه به مخاطب ارسال میشود.
 2. فایل اکسل: در این قسمت فایل اکسل مربوطه را باید بارگذاری نمایید.

برای اینکار کافیست یک فایل اکسل ایجاد نمایید (میتوانید فایل اکسل نمونه را دانلود نموده و مطابق آن، عمل نمایید).

در ستون اول شماره موبایل‌ها و در ستون دوم متن پیامک برای هر شماره را درج نمایید.

پس از تنظیم فایل اکسل فایل را بارگزاری نمایید.

 چند نکته:

 • دقت کنید که نام صفحه‌ای از فایل اکسل که شماره‌ها درآن قرار دارند باید Sheet1 باشد.
 • دقت کنید که سطراول فایل اکسل خوانده نمیشود. بنابراین میتوانید ازآن برای درج عنوان استفاده کنید.
 • اگر این فایل از جایی Export شده است، ستون شماره را در یک فایل جدید (ترجیحاً فایل نمونه) کپی نمایید و حتماً از گزینه paste Options استفاده کرده و سپس گزینه values  را انتخاب کنید. این کار باعث می‌شود تا فرمت‌های اضافه حذف گردد.

توجه: در صورت علامتدار نمودن گزینه “ارسال به شماره های تکراری مجاز باشد”، ارسال به شماره های تکراری درفایل اکسل امکان‌پذیر می‌شود و به آنها بیش از یک متن ارسال خواهد شد.

در آخر بر روی دکمه “ارسال” کلیک کرده تا هر پیامک به شماره متناظر آن ارسال گردد.

پس از ارسال صفحه ای به شکل زیر باز میشود که در آن تعداد پیام های موفق و ناموفق را به شما نشان میدهد.

 ارسال مجدد: با کلیک بر روی این گزینه صفحۀ ارسال متناظر برای ارسال مجددباز میشود.

گزارش ارسال: با کلیک بر روی این گزینه گزارش ارسال به شما نمایش داده میشود تا وضعیت ارسال پیام‌ها را مشاهده کنید.

تراکنش مالی: در این قسمت میتوانید تراکنش مالی را مشاهده کنید تا به بازگشت هزینۀ پیام‌های ارسال نشده و کسر هزینۀ پیام‌های ارسال شده دسترسی داشته باشید.

مرحله ی دوم: وضعیت ارسال و دریافت گزارش ارسال

برای گزارش گیری پس از ارسال از این قسمت، باید به قسمت پیام های ارسالی رفته و گزارش ارسال خود را مشاهده نمایید.

 1. پیامک: در این قسمت متن پیامک‌های ارسالی به شما نشان داده میشود.
 2. تاریخ و ساعت: در این قسمت تاریخ و ساعت ارسال خود را می‌توانید مشاهده نمایید.
 3. فرستنده: شماره خط اختصاصی که با آن ارسال خود را انجام می‌دهید را میتوانید مشاهده کنید.
 4. گیرنده: شماره ای که به آن پیام ارسال کرده‌اید را در این قسمت مشاهده می‌کنید. با کلیک بر روی مربع موجود در کنار هر شماره می‌توانید وضعیت ارسال آن شماره را مشاهده نمایید.
 5. وضعیت: علامت قرمزی که می‌بینید نشان دهنده این است که هنوز عمل دلیوری و بازگشت هزینه این ارسال انجام نشده است. اگر این علامت قرمز رنگ از بین رفت یعنی هزینه بازگشت به شما عودت داده شده است.
 6. کد پیامک: این کد ارسال پیامک شماست. کاربرد کد ارسال این است که هر زمان گزارش ارسال یا سیستم شما به مشکل برخورد، با ارائه این کد به اپراتور خود می‌توانید گزارش ارسال خود را دریافت کنید.
 7. گزارش پیام صوتی: آیکون تلفن نشان‌دهندۀ این است که برای این ارسال، امکان پیامک صوتی خودکار تنظیم شده است. پیامک صوتی به این صورت است که با کاربران تماس گرفته می‌شود و متن پیام برای آن‌ها خوانده می‌شود. در صورتی که آیکون تلفن در اینجا نشان داده نشود، پیامک معمولی است.

کدپستی همراه اول:

از طریق این ماژول میتوانید به مناطق مختلف پستی شهر تهران، ازطریق کدپستی، پیامک ارسال نمایید.

در ویدیوی زیر نحوه ارسال پیامک را از این روش، به‌طور کامل توضیح دادیم و در ادامه هم سعی کردیم خلاصه‌ای از مطلب را خدمتتان ارائه کنیم.

 
 1. ابتدا خط مورد نظر برای ارسال را انتخاب نمایید. همانطور که ملاحظه می‌کنید در این قسمت نیز علاوه‌بر خطوط اختصاصی، خطوط عمومی هم برای انتخاب، در دسترس می باشند.

2.در مرحله بعد متن پیامک و سپس ارقام ابتدای کدپستی را وارد نمایید. هر چقدر تعداد ارقام کدپستی بیشتر باشد منطقه موردنظر کوچکتر خواهد شد.

3.پس از کلیک روی گزینه تایید،در صفحه جدید تعداد شماره های درخواستی را از تعداد شماره‌های موجود انتخاب نمایید.

امکان ارسال به‌صورت تصادفی و ترتیبی نیز در این مرحله وجود دارد. با انتخاب نوع ترتیبی، گزینه ارسال از ردیف قابل تنظیم خواهد بود.

4.پس از انجام تنظیمات لازم روی گزینه مرحله بعد کلیک نمایید تا متن پیامک و سایر اطلاعات در مورد ارسال خود را مشاهده کنید. در این قسمت نیز امکان تنظیم زمان خاصی در آینده برای ارسال وجود دارد. پس از بررسی بر روی تایید کلیک نمایید.

از این ماژول تنها به شماره‌های همراه اول مناطق پستی شهر تهران ارسال انجام خواهد گرفت.
دقت داشته باشید برای گزارش‌گیری پس از ارسال،به قسمت ارسال انبوه رفته و گزارش ارسال خود را دانلود بفرمایید.

ارسال فلش:

ارسال پیامک فلش آنی) مشابه ارسال پیامک معمولی بوده بااین تفاوت که پیامک روی گوشی گیرنده بصورت باز شده نمایش داده خواهد شد و به صورت خودکاردرصندوق پیامک های دریافتی گوشی ذخیره نخواهدشد(مگر اینکه گوشی این قابلیت را داشته باشد).
نحوه استفاده ازاین ماژول مشابه ارسال پیامک میباشد.شماره هااز طریق فایل اکسل یا متنی یا کادر مربوط به ورود شماره بایدبه صورت ستونی و بدون صفرواردشوند.همچنین با استفاده ازقسمت ارسال تست،میتوانید

قبل ازارسال،یک نمونه از متن پیامک رابرای موبایل خود ارسال کنید.توصیه میشود قبل ازهرارسال حتماً یک نمونه تستی برای خود ارسال نمایید.
پس از کلیک بر روی گزینه مرحله بعد،پیش نویسی ازارسال خود راملاحظه نمایید که درآن متن، تعداد مخاطبین،هزینه ارسال و … به صورت تفکیک شده نمایش داده میشود.

 

 

آیا با ماژول BTS که یکی از پرکاربردترین ابزار در سامانۀ ‌پیامک “بازاریابی دات آی آر” است، آشنایی دارید؟ در این راهنما قصد داریم تمام آنچه برای آشنایی و استفاده از این ابزار لازم است را به شما آموزش دهیم.

BTS  چیست؟

ارسال BTS یا همان ارسال از طریق دکل های مخابراتی یکی از روش‌های ارسال پیامک تبلیغاتی به شماره‌های ایرانسل واقع در یک منطقه یا محله می‎باشد.

BTS چه کاربردهایی دارد؟

اجازه دهید با یک مثال کاربرد BTS را برایتان بگوییم. فرض کنید شما میخواهید به اشخاصی که در مناطق اطراف فروشگاهتان حضور دارند پیامکی تبلیغاتی حاوی کد تخفیف ارسال کنید؛ این کار به راحتی با ماژول BTS قابل انجام است و فقط کافی است که درخواست خود را در سامانه ثبت کنید. البته فراموش نکنید که این امکان در حال حاضر فقط برای پیش‌شماره‌های ایرانسل فعال است.

آموزش: چگونه از BTS استفاده کنیم؟

برای یادگیری نحوۀ استفاده از BTS، کافیست قدم به قدم مراحل زیر را انجام دهید. البته در انتهای مطلب یک ویدیوی آموزشی هم از تمام مراحل تهیه کردیم تا همه‌چیز برای شما واضح‌تر و مشخص‌تر باشد.

مرحله اول: شرایط و نحوه ارسال BTS

 • شماره‌های هر دکل به صورت میانگین بین ۱۵ روز تا یک هفته آپدیت و به‌روزرسانی میگردند (این یک مزیت عالی برای شماست)
 • ارسال به کل کشور امکان پذیر است
 • ارسال در این روش تنها به پیش شماره‌های ایرانسل (دائمی یا اعتباری) امکان پذیر است

مانند کدهای: ۰۹۳۹، ۰۹۳۸، ۰۹۳۷، ۰۹۳۶، ۰۹۳۵، ۹۳۳، ۰۹۳۰ و…

 • ارسال پیامک با پیش شماره ۹۰۰۰ انجام می‌شود (توجه کنید که نیازی به خرید خط نیست، این خط عمومی بوده و متعلق به شرکت ایرانسل است)
 • از آنجایی که اطلاعات خطوط بین ساعت ۱۲ شب تا ۲ نیمه شب آپدیت می‌شود، بنابراین بیشتر خطوطی که به آنها پیام ارسال میشود مربوط به ساکنین منطقه میباشد.
 • حداقل میزانی که می‌توانید سفارش دهید، ۵۰ هزار عدد پیامک در هر منطقه است.
 • توجه داشته باشید بسته به ترافیک BTS، ارسال ها ممکن است حداکثر با ۲ ساعت تاخیر انجام شوند.

مرحله دوم: نحوه سفارش

برای شروع، وارد بخش ارسال سامانه بشوید و گزینۀ BTS را انتخاب کنید. سپس روی گزینۀ دانلود فرم درخواست ارسال ایرانسل کلیک نمایید.

فرم مربوط به ارسال را دانلود نمایید و با توجه به راهنمایی‌های زیر فرم را پر کنید:

 1. در این قسمت باید نام شرکت خود را بنویسید اگر شخص حقیقی هستید نیازی به پر کردن این بخش نمی‌باشد.
 2. در این قسمت باید تعداد کل پیامک های درخواستی برای ارسال را بنویسید
 3. در این قسمت شما میتوانید یک شماره ایرانسل وارد نمایید تا یک نمونه از متن پیامک درخواستی شما به صورت تست به این خط ارسال شود.

در جدول شما باید تعداد پیامک هر منطقه، استان، شهر، منطقه یا خیابان، تاریخ ارسال، ساعت و تعداد دریافت کنندگان را بنویسید.

در این بخش تعداد پیامک با تعداد دریافت کنندگان متفاوت است به نکته زیر توجه کنید تا به راحتی متوجه شوید.

نکته: هر ۷۰ کاراکتر فارسی یا هر ۱۶۰ کاراکتر انگلیسی یک پیامک محسوب می‌شود. در صورتی‌که تعداد کاراکترهای پیامک شما از ۷۰ تا بالاتر برود، پیام شما در قالب ۲  و یا ۳ پیامک محاسبه خواهد شد.

 1. در آخر هم در این قسمت باید متن پیامک خود را تایپ کنید.

نکاتی برای سفارش:

 • برای سفارش پیامک از طریق دکل‌های مخابراتی ابتدا فرم مربوطه را دانلود کنید و پس از تکمیل، از طریق بخش پشتیبانی آن را ارسال کنید.
 • دقت کنید که فرم حتماً باید به صورت تایپ شده باشد.
 • فرم تکمیل شده باید حداقل ۷۲ ساعت قبل از موعد ارسال از طریق بخش پشتیبانی ارسال شود.
 • روزهای پنجشنبه و جمعه خدمات ارسال ارائه نمی‌شوند و این دو روز جزو ۷۲ ساعت نیز محسوب نمی‌شود.
 • ساعت ارسال از ۹ صبح تا ۸ شب میباشد.

مرحله سوم: نحوه دریافت گزارش

 • ارسال از طریق BTS دارای گزارش ارسال نمی‌باشد .
 • ارسال از این طریق فقط به خطوط روشن ارسال شده و هیچ پیامک ارسال نشده‌ای ندارد، بنابراین هیچ گونه هزینه‌ای عودت داده نخواهد شد.

VAS:


خدمات ارزش افزوده تلفن همراه (Value Added Services)که به اختصار به آنVAS گفته می شود، به طور خلاصه به هر سرویسی اطلاق می گردد که فراتر از خدمات مکالمه صوتیباشد. این خدماتفرصت بی نظیری در اختیار ایده پردازان و تولید کنندگان محتوا قرار داده است تا از آن طریق در کنار ارزش آفرینی برای مشترکین تلفن همراه، از سود حاصل از ارائه این سرویس ها نیز بهره‌مند گردند. در حقیقت هر نوع خدمت جذاب یا ویژه ای که مشترکین تلفن همراه به خاطر آن هزینه پرداخت کنند، جزئی از خدمات ارزش افزوده تلفن همراه به شمار می آید.

در یک بخش بندی کلی خدمات ارزش افزوده، مباحث زیر را در بر می‌گیرد:
خدمات ارزش افزوده عمومی:

متنی
چندرسانه‌ای
بازی و سرگرمی
برنامه‌های کاربردی
تلفن گویا (IVR)
خدمات ارزش افزوده سازمانی:

خدمات متنی سازمانی
برنامه‌های کاربردی سازمانی
تلفن گویا (IVR)
کد‌های دستوری USSD
با توجه به گسترش این خدمات و بازار رقابتی موجود، ناب و خلاقانه بودن ایده‌ها، نقش تعیین کننده‌ای در پذیرش طرح‌های پیشنهادی ایفا می کنند.
نحوه ارسال ایده :
شرکت ما همواره مشتاق به دریافت ایده‌های منحصر به فرد شما در زمینه‌‌های فوق می باشد.
جهت ارسال طرح‌های پیشنهادی خود ابتدا فرم مربوطه را دانلود نموده و پس از تکمیل، آن را ازطریق بخش پشتیبانی ارسال نمایید.

زمانی که می‌خواهید از بانک شماره‌های موجود در سامانه پیامکی‌تان استفاده کنید و پیامک انبوه ارسال کنید، چند امکان پیش روی شما است:

ارسال به صورت منطقه‌ای و محله‌ای که به دو صورت انجام می‌شود: شماره‌های موجود در یک منطقه مثلاً خیابان پاسداران ۸۰۰۰ شماره (با استفاده از امکان منطقه-هدفمند در ‌پیامک “بازاریابی دات آی آر”) و یا از روی نقشه شهر و منطقه مورد نظر (با استفاده از ماژول پیامپ در ‌پیامک “بازاریابی دات آی آر”‌)
ارسال به مشاغل و اصناف مختلف، مانند دندان‌پزشکان تهران ۴۰۰۰ شماره ( با استفاده از امکان منطقه-هدفمند در “بازاریابی دات آی آر” ‌پیامک)
ارسال از دکل مخابراتی ایرانسل (ارسال BTS در “بازاریابی دات آی آر” ‌پیامک)
فیلتر بر اساس بازه سنی و جنسیت در یک شهر (با استفاده از ماژول ارسال سن و جنسیت در “بازاریابی دات آی آر” ‌پیامک)
ما در این راهنما قصد داریم تا کاربردها و نحوۀ استفاده و ارسال از امکان سن‌ و جنسیت را توضیح دهیم.

ارسال سن و جنسیت چیست و چه کاربردی دارد؟

همان‌طور که قبلاً هم اشاره کردیم ماژول ارسال سن و جنسیت، بانک شماره‌ای است که با آن می‌توانید مشتری‌ها و مخاطبین خود را بر اساس سن و جنسیتشان، هدف پیامک تبلیغاتی قرار داده و SMS تبلیغاتی مرتبط را برایشان ارسال کنید.

شما در این ماژول می‌توانید شهر مورد نظر (دقت کنید که امکان انتخاب منطقه و محدوده وجود ندارد) را انتخاب، سپس بازه سنی، مثلاً متولدین ۱۳۶۰ تا ۱۳۷۵ را مشخص و در پایان جنسیت مورد نظر (خانم، یا آقا) را تعیین کنید.

در هنگام ارسال پیامک به این شیوه، به دو نکته دقت کنید:

نکته اول: کاربران باید توجه کنند که بانک شماره سن و جنسیت مختص به اپراتور ۵۰۰۰۱ می‌باشد و مربوط به سامانه “بازاریابی دات آی آر” ‌پیامک نیست. بنابراین هیچگونه بازگشت هزینه‌ای از سمت اپراتور ندارد و مسئولیت ارسال با شخص ارسال‌کننده است.

نکته دوم: از آنجایی که این بخش هیچ گونه عودت هزینه ای نداشته و ریزش زیادی دارد خواهشمند است از ارسال بیش از ۵۰۰۰ عدد خودداری نمایید.

ارسال سن و جنسیت چگونه کار می کند؟

همان طور که در نکته قبل گفتیم، امکان ارسال سن و جنسیت مربوط به اپراتور ۵۰۰۰۱ است؛ بنابراین شما باید برای استفاده از این امکان، حتماً از خطوط ۵۰۰۰۱ استفاده کنید.

گام اول:

برای استفاده از این امکان کافیست ابتدا به قسمت ارسال و سپس ارسال سن و جنسیت مراجعه کنید.

مانند تصویر زیر:

در این مرحله ارسال جدید را کلیک کرده تا صفحۀ زیر برای شما باز شود:

۱- در این بخش مجموعه خطوط ۵۰۰۰۱ شما به عنوان خط فرستنده نشان داده می‌شود که باید یکی از آن خطها را جهت ارسال انتخاب کنید.

۲- متن پیامک:

در این بخش شما یک متن جهت ارسال تنظیم می کنید. دقت کنید که هر بخش متن پیامک شامل ۷۰ کاراکتر می‌شود. چنانچه مایلید متن پیامک را در سامانه ذخیره کنید، علامت دایره بالای کادر را انتخاب کرده و گزینه درج متن به متون سریع را کلیک کنید.
۳- استان و شهرِ مقصد: با باز کردن این بخش ابتدا استان مورد نظر را پیدا و سپس شهر را انتخاب کنید.

۱- نوع شماره: در این قسمت می‌توانید دائمی و یا اعتباری بودن شماره‌های مخاطبین خود را انتخاب کنید.
۲- پیش شماره: چنانچه مایلید برای شماره‌های مخاطبین فیلتر قرار دهید، این قسمت را فعال کنید. مانند: ۹۱۲۱
۳- اولین شماره: در این قسمت باید شمارۀ خودتان را قرار دهید تا از زمان رسال پیامک آگاه شوید.
۴- آخرین شماره: در این قسمت نیز مانند قسمت قبل با قرار دادن شماره می توانید از اتمام ارسال اطمینان حاصل کنید.
نکته: حتماً شماره‌هایی را در این دو بخش وارد کنید که مطمئن هستید در لیست سیاه مخابرات نیستند.

۵- مرتب‌سازی شماره‌ها: با کلیک بر روی این بخش شماره‌های مخاطبین مرتب‌سازی می‌شوند.
۶- بازۀ سنی: در این قسمت بازۀ سنی را بر حسب سال تولد تعیین کنید.
۷- جنسیت: زن یا مرد را انتخاب کنید.
۸- مرحله بعد: با زدن این دکمه وارد مرحله بعد می‌شوید.
۹- محاسبه تعداد شماره های موجود: با زدن این دکمه تعداد شماره‌های موجود بر حسب بازه سنی و جنسیت و شهر را برای شما محاسبه می‌کند.

۱- ردیف: ردیف ارسال را می توانید در این بخش مشخص کنید.
برای مثال اگر قرار است به تعداد ۱۰۰۰ شماره از ۵۹۰۱ شماره موجود ارسال کنید، با انتخاب ردیف ۱، پیامک شما از نخستین شماره ارسال می‌شود.

۲- تعداد: تعداد مورد درخواست خود را می‌توانید در این قسمت وارد کنید.
۳- زمان ارسال: در این بخش زمان ارسال پیام را مشخص می‌کنید.
در پایان اگر عملیات موفقیت‌آمیز باشد، رکوردی ایجاد می‌شود که شامل متن پیامک، تعداد، زمان و وضعیت ارسال است.

کدپستی ایرانسل در سامانه پیامک!

ارسال “کد پستی ایرانسل” یکی دیگر از پرکاربردترین و مفیدترین ابزار در سامانۀ ‌پیامک “بازاریابی دات آی آر” است. در این راهنمای تصویری و قدم به قدم، قصد داریم تمام آنچه برای آشنایی و استفاده از این ابزار لازم است را به شما آموزش دهیم.

کدپستی ایرانسل چیست؟

همانطور که از نام این ابزار معلوم است شما با استفاده از این ماژول میتوانید به مناطق مختلف از طریق کدپستی پیامک ارسال نمایید، در مجموع کدپستی ایرانسل یعنی که شما میتوانید با وارد کردن کدپستی منطقه موردنظر خود در این بخش پیامک منطقه‌ای ارسال نمایید.

کدپستی ایرانسل چه کاربردهایی دارد؟

یکی از کاربردهای کدپستی ایرانسل همانطور که از نامش مشخص است این است که شما میتوانید با استفاده از این ماژول فقط به شماره‌ های ایرانسل منطقه پستی موردنظر پیامک ارسال نمایید.
کاربرد دیگر این ماژول این است که شما اگر میخواهید به یک منطقه خیلی کوچیک و خاص پیامک خود را ارسال نمایید بهترین روش این است که کدپستی منطقه موردنظر را داشته باشید و با استفاده از کدپستی ایرانسل ارسال را انجام دهید.


آموزش استفاده از قابلیت کدپستی ایرانسل

 

برای یادگیری نحوه استفاده از ماژول کدپستی ایرانسل، هم می‌توانید ویدیو زیر را ببینید و هم خلاصۀ آن را در ادامه بخوانید.

مرحله اول: ایجاد کدپستی ایرانسل و وارد کردن تنظیمات اولیه

برای شروع وارد بخش ارسال سامانه بشوید و گزینۀ کدپستی ایرانسل را انتخاب کنید.

بعد از این مرحله صفحه‌ای به شکل زیر برای شما باز میشود:

شماره فرستنده: در این قسمت میتوانید شماره موردنظر برای ارسال را انتخاب نمایید. در این قسمت علاوه بر خطوط اختصاصی، خطوط عمومی هم برای انتخاب در دسترس می‌باشند.
متن پیامک: در این بخش متن پیامک خود را میتوانید بنویسید.
توجه کنید که اگر از یک متن تبلیغاتی چندین بار می‌خواهید استفاده کنید، پس از نوشتن متن پیامک روی مثلث بالای کادر متن پیامک (سمت چپ) کلیک کنید و از گزینۀ درج متن به متون سریع استفاده کنید، متن پیامک شما در ماژول متون سریع ذخیره خواهد شد.

نحوه ارسال: نحوه ارسال، ترتیبی و یا تصادفی بودن ارسال شما را مشخص میکند. دقت داشته باشید درصورتی که گزینه تصادفی را انتخاب نمایید، زمانیکه بخواهید برای بار دوم ارسال را انجام دهید ممکن است سامانه شماره‌هایی که در ارسال قبلی به آنها ارسال داشته‌اید را مجدد انتخاب کند و به شماره‌های تکراری پیام ارسال شود. در صورتیکه نوع ترتیبی را انتخاب نمایید، میتوانید هربار ارسال را برای ادامه شماره‌ها انجام دهید تا به شماره‌های تکراری پیام ارسال نشود.
کدپستی: در این قسمت باید کدپستی منطقه موردنظر را وارد نمایید، شما میتوانید تعداد رقم‌های اول کدپستی را وارد کنید.
نکته: هرچقدر تعداد ارقام کدپستی بیشتر باشد منطقه موردنظر کوچکتر خواهد شد.

توجه داشته باشید برای ارسال بیش از چند ناحیه کافی است پنج رقم اول کدپستی را وارد و سپس ” , ” وارد نمایید و بعد از ” , ” پنج رقم کدپستی منطقه دیگری را وارد نمایید.

مثال : ۱۴۵۶۹ ,۱۴۵۷۰ ,۱۴۵۷۱ …

سپس روی گزینه تایید کلیک نمایید. در این مرحله موارد زیر را به شما نمایش میدهد:

کدپستی انتخابی: در این قسمت کدپستی‌هایی که در مرحله قبل انتخاب کرده‌اید را به شما نشان میدهد.
تعداد شماره های موجود: در این بخش میتوانید تعداد شماره‌های موجود در کدپستی انتخابی خود را مشاهده کنید.
تعداد شماره های درخواستی: در این قسمت باید تعداد شماره‌های درخواستی خود را نسبت به تعداد کل شماره‌ها وارد نمایید.
نکته مهم در هنگام وارد کردن تعداد شماره‌های درخواستی به موجودی پیامک‌های خود توجه داشته باشید.

ارسال از ردیف: اگر در مرحله قبل نحوه ارسال را تصادفی انتخاب کرده باشید این قسمت برای شما غیرفعال می‌باشد، اما اگر نحوه ارسال را ترتیبی انتخاب کرده باشید این قسمت برای شما باز است و میتوانید ردیف را در این بخش انتخاب کنید.
در یک مثال ساده ردیف را توضیح میدهیم:

مثال: اگر تعداد شماره‌های موجود در کدپستی انتخابی ۴۰۰۰ شماره باشد و شما بخواهید در دو مرحله به این شماره‌ها پیامک ارسال کنید، نحوه ارسال را ترتیبی انتخاب کرده و تعداد درخواستی را ۲۰۰۰ میزنید و ردیف را ۱ انتخاب میکنید.

مرحله بعد که میخواهید به ادامه این شماره‌ها پیام خود را ارسال کنید تعداد درخواستی را ۲۰۰۰ انتخاب میکنید و ردیف را ۲۰۰۱ میزنید تا به ۲۰۰۰ نفر بعدی پیام شما ارسال شود و پیام به شماره‌های تکراری ارسال نشود.

درصورت ویرایش اطلاعات قبلی می‌توانید از دکمه بازگشت استفاده کنید و برای ادامه دکمه مرحله بعد را بزنید.

در مرحله بعد صفحه‌ای به شکل زیر برای شما ظاهر می‌شود که پیش‌‌نویسی از پیامک شما را به همراه مشخصات دیگری نشان میدهد. که برخی از آیتم‌ ها که ممکن است برای شما واضح نباشد را توضیح خواهیم داد.

تعداد بخش‌ها: به این معناست که اگر پیامک شما بیش از ۷۰ کاراکتر باشد پیامک شما دو پیامک محسوب شده و در دو بخش ارسال می‌شود و هزینه ارسال برای شما ۲برابر حساب میشود.
(البته متن پیامک شما کامل ارسال خواهد شد).

نوع پیامک: از این قسمت فارسی یا انگلیسی بودن پیامک شما تعیین می‌شود و به شما نمایش داده میشود.
ضریب خط: این ضریب در هزینۀ پیامک شما لحاظ می‌شود. برای اطلاع از ضرایب و خطوط مختلف می‌توانید به مقالۀ تفاوت و مزایای خطوط مختلف مراجعه کنید.
هزینه ارسال: این قسمت تعداد پیامک را به همراه هزینه ارسال به شما نشان خواهد داد. دقت کنید که ضریب خط که در مورد قبل به آن اشاره کردیم در این قسمت لحاظ می‌شود.
زمان ارسال: از این قسمت می‌توانید تاریخ و زمان ارسال پیامک خود را تنظیم کنید. در صورتی که می‌خواهید پیامک شما همان لحظه ارسال شود، تنظیمات پیشفرض ارسال را تغییر ندهید.
سپس روی دکمه تایید کلیک کنید.

مرحله ی دوم: وضعیت ارسال و دریافت گزارش ارسال

 

بعد از ارسال پیامک در بخش ارسال انبوه رکورد ارسال ثبت میشود. در ادامه تک‌تک گزینه‌های این قسمت را به شما توضیح خواهیم داد.

کد ارسال: این کدارسال پیامک شماست که هر زمان در گزارش ارسال خود به مشکل برخوردید یا سیستم شما ایراد پیدا کرد با ارائه این کد به اپراتور خود می‌توانید گزارش ارسال خود را دریافت کنید یا مشکل ارسال را جویا شوید.
عنوان:با کلیک برروی گزینه عنوان پنجره‌ای به شکل روبرو برای شما باز می‌شود که اطلاعات ارسالتان را به شما نشان میدهدکه بطور کلی عنوان ارسال، کد ارسال، شماره فرستنده، تعداد بخش، متن پیامک و توضیحات در آن درج شده است.

زمان درخواست ارسال: این ساعت و زمانی است که شما درخواست پیامک کدپستی خود را ثبت کرده اید.
زمان ارسال: این قسمت زمان تنظیم شده برای ارسال را به شما نشان می‌دهد.
تعداد درخواستی: این بخش تعداد شماره های گیرندگانی را که تنظیم کرده‌اید را به شما نشان می‌دهد.
ارسال شده: از این قسمت تعداد پیامک‌های ارسال شده خود را می‌توانید مشاهده کنید.
ارسال نشده: از این قسمت می‌توانید بفهمید پیامک شما برای چه تعدادی از شماره‌ها ارسال نشده است. معمولا این افراد پیامک‌های تبلیغاتی خود را بسته‌اند و شما برای ارسال به آنها یا می‌توانید از خطوط خدماتی استفاده کنید یا از قابلیت پیامک صوتی استفاده کنید.
وضعیت ارسال: درصورت ارسال شدن پیام ها وضعیت در این بخش به “ارسال شده” تغییر میکند، درصورت تایید نشدن متن پیامک وضعیت به “تایید نشده” تغییر میکند و در صورت ارسال نشدن وضعیت به “ارسال نشده” تغییر می‌کند.
دانلود گزارش: با کلیک برروی این گزینه به شما یک فایل اکسل ارائه می‌شود که درآن همه‌ی شماره‌‌هایی که به آنها ارسال انجام داده‌اید به همراه وضعیت ارسال هر پیامک نمایش داده میشود.

ابزار ویژه

نوبت دهی :


ازطریق این ماژول،قابلیت فعالسازی نوبت دهی هوشمند راخواهید داشت .کاربرد این قسمت بیشتربرای نوبتدهی پزشکان،آرایشگاههاو … خواهدبود.پس ازایجاد یک نوبتدهی جدید وتنظیم آن، روی آیتم روزها کلیک کرده وروزهاوساعات موردنظر را تنظیم نمایید.سپس مخاطب،باارسال کلیدواژههایی که تعیین نمودید،میتواند نوبتهای خالی را رزرونماید.
ابتدابرروی”درج جدید”کلیک نمایید.

عنوان:دراین بخش میتوانید عنوان مناسبی وارد نمایید.
گیرنده:از این قسمت یکی از شماره های اختصاصی پنل خود را انتخاب نمایید. مخاطب پیامک حاوی کلیدواژه را به این شماره باید ارسال نماید.
فرستنده:یکی از شماره های اختصاصی پنل شما می باشد که با آن متن پیامک برای مخاطب ارسال خواهد شد. شماره گیرنده و فرستنده می توانند یکی باشند.
کلیدواژه دریافت نوبت:وقتی کاربر موارد موجود در این قسمت راپیامک نماید،نوبت برایش ارسال میشود.
وقتها به صورت تصادفی انتخاب شود:درصورتیکه این گزینه علامتدارباشد،اولین نوبت دریک روزبه صورت تصادفی انتخاب خواهدشد.
نیازبه تایید نوبت باشد:انتخاب این گزینه مربوط به زمانی است که تمایل داشته باشید، مخاطب نوبت دریافتی خود را با ارسال پیامکی حاوی کلید واژه تعیین شده توسط شما، تایید نماید.با علامتدار نمودن این گزینه موارد زیر را مشاهده خواهید نمود:

کلید واژه تایید نوبت: مخاطب با ارسال کلیدواژه ای که در این قسمت تعیین می نمایید، نوبت دریافتی خود را تایید می نماید. مانند Ok، اوکی و …
متن ارسال کلیدواژه تایید: در این قسمت متن اعلام کلیدواژه تایید نوبت نوشته شده است که می توان آن را تغییر داد. توجه داشته باشید که این متن بصورت خودکار به انتهای متن اعلام نوبت اضافه شده و نیز کلیدواژه تعیین شده برای تایید نوبت، بصورت خودکار به انتهای آن اضافه خواهد شد.
متن نهایی پس از تایید: پس از تایید نوبت توسط مخاطب، متن نوشته شده در این قسمت برای وی ارسال خواهد شد. این متن قابل تغییر و یا حذف می باشد.

متن اعلام نوبت: متنی میباشد که درادامه آن نوبت اختصاص داده شده به مخاطب، برایش ارسال میشود.

یکی از مهم‌ترین و کاربردی‌ترین ماژول‌های ‌پیامک “بازاریابی دات آی آر” “منشی هوشمند” است. این راهنما کاربرد این ابزار و نحوۀ استفادۀ آن را به صورت کامل به شما نشان خواهد داد.

منشی هوشمند چیست ؟


منشی هوشمند ابزاری است که قرار است برای مشتریان شما پیامک‌هایی را به عنوان پاسخ درخواستشان ارسال کند. اما چگونه اینکار را انجام می‌دهد؟

تصور کنید شما یک کلینیک دندان‌پزشکی دارید و می‌خواهید مشتریان شما بتوانند از طریق سامانه پیامکی از نوبت بعدی مراجعه، هزینه‌های درمان و رزرو مطلع شوند. برای هر کدام از گزینه‌ها باید یک کد مشخص کنید مثلا “۱”، “۲” و “۳”.

برای استفاده از منشی هوشمند شما به یک فایل اکسل نیاز دارید که تمام اطلاعاتی که قرار است برای مشتریان پیامک کنید، در ستون‌های متفاوت فایل اکسل وارد شوند. مثلا در همین مثال در یک ردیف به ترتیب نام و نام خانوادگی شخص/ وقت مراجعۀ بعدی هر شخص/ هزینۀ درمان او/ نحوۀ رزرو را در فایل اکسل وارد می‌کنید. حالا یک پیامک برای مشتریان خود ارسال می‌کنید که در صورت تمایل به اطلاع یافتن از نوبت بعدی، مانده حساب درمانی و اطلاع یافتن از رزورها به ترتیب کدهای “۱”، “۲” و “۳” را ارسال کنند. با ارسال کد،متناسب با هر کاربر پیامکی که شما تنظیم کرده‌اید توسط منشی هوشمند ارسال برای کاربر شما ارسال خواهد شد. مثلا در پاسخ عباس ایزدی که کد “۱” را بر ای شما ارسال کرده‌ است، چنین پاسخی از سمت سامانه ارسال خواهد شد: “جناب آقای عباس ایزدی نوبت بعدی دندان پزشکی شما ۹ دی ماه می باشد.”

ماژول منشی هوشمند ترکیبی از ماژول منشی و ارسال هوشمند در سامانه پیامک “بازاریابی دات آی آر” است.
برای اینکه بهتر متوجه شوید من همینجا یک توضیح مقدماتی درباره ارسال هوشمند و منشی می‌دهم که شما راحت‌تر بتوانید منشی هوشمند را درک کنید.

ارسال هوشمند: با استفاده از این ماژول شما به راحتی می‌توانید پیامک‌های شخصی برای مشتریان خود ارسال کنید. به این صورت که در یک فایل اکسل شماره موبایل ها و مشخصات مشتریان را می‌نویسید و با استفاده از این ماژول متناسب با هر شخص پیامک مخصوص به خودش را ارسال می‌کنید.

منشی: دقیقا مانند پیغام‌گیر تلفن که در صورت پاسخ ندادن، پیام ضبط‌شده‌ای را برای تماس‌گیرندگان می‌خواند، منشی در سامانه پیام کوتاه ‌پیامک “بازاریابی دات آی آر” برای تمام مشتریانی که پیامک خاصی را برای شما ارسال کرده‌اند، یک پیامک مشخص در پاسخ ارسال می‌کند. مثلا “به سامانه ما خوش آمدید”

کاربردهای منشی هوشمند
تعامل دو طرفه میان شخص مشتریان و کسب‌وکار شما برقرار می‌شود
این ماژول یک ارتباط دو طرفه و در سطح کاملا شخصی(شما با اسم و فامیل مشتریانتان را خطاب قرار دهید) میان شما و مشتریانتان ایجاد می‌کند. مثلا فرض کنید شما قبلا در سیستم پلیس + ۱۰ ثبت نام کرده‌اید و می خواهید قبض خلافی خود را استعلام کنید. با استفاده از ماژول منشی هوشمند پلیس +۱۰ برای شخص شما اطلاعات مربوط به قبض خلافی خودرو را ارسال می‌کند.

دیگر به تماس تلفنی نیازی نیست، اطلاعات را از طریق پیامک برای مشتریانتان ارسال کنید
حتما شما در کسب و کار خود دیده‌اید که کارمندان شما باید بارها و بارها به سوالات مشخص و تکراری مشتریان متعدد پاسخ دهند. مثلا تاریخ انقضای بیمۀ من چه زمانی است؟ این تماس های تلفنی مکرر شاید در نکاه سطحی آنقدرها مهم نباشند. اما اگر در بلند مدت بررسی کنید خواهید چه حجم از زمان و انرژی کارمندان شما صرف چنین جزئیاتی می‌شوند. با استفاده از این ماژول در تمام این زمان‌ها می‌توانید صرفه جویی کنید و اطلاعاتی ازاین قبیل را از طریق یک پیامک برای مشتریان خود ارسال کنید و هم در زمان خودتان و هم مشتریانتان صرفه جویی می‌کنید.

تاریخ انقضای بیمۀ مشتریانتان و تمام چیزهایی از این قبیل را برای آنها ارسال کنید
شما با استفاده از تنظیمات ماژول منشی هوشمند به سادگی اطلاعاتی از قبیل موارد زیر را می‌توانید برای مشتریان خود ارسال کنید:

ارسال کد اصالت محصول
ارسال کارت گارانتی محصول
تاریخ انقضای گارانتی محصولات
تاریخ انقضای بیمه
آموزش استفاده از ماژول منشی هوشمند
برای آشنایی با نحوۀ استفاده از این ابزار کافی است قدم به قدم با آموزش ما همراه شوید:

قبل از شروع دقت کنید که شما نمی‌توانید برای یک خط اختصاصی همزمان کدخوان، منشی هوشمند، تحلیلگر و اضافه به لیست را انتخاب کنید. در صورتی که از قابلیت‌های مختلف می‌خواهید استفاده کنید باید از خطوط اختصاصی متفاوت استفاده کنید.
مرحله اول
کافیست برای شروع روی نوار سبز رنگ گزینۀ ابزار ویژه را انتخاب کنید و بر روی منشی هوشمند کلیک کنید. سپس بر روی درج منشی هوشمند جدید کلیک کنید.

مرحله دوم آموزش منشی هوشمند
پس از آن در پنجره‌ای که باز می‌شود باید فال اکسل نمونه را دانلود کنید و لیست مخاطبان خود را به همراه تمام مشخصاتی از آنها نیاز دارید را در این اکسل وارد کنید. با دانلود فایل نمونه یک فایل اکسل به شکل زیر برای شما باز می‌شود.
در این فایل اکسل دقت داشته باشید که در ستون A یا ستون کلیدواژه باید مقادیر و کلیدواژه‌هایی که مخاطبین به شما ارسال می کنند را بنویسید.

می‌توانید عنوان ستون‌ها را تغییر دهید و هر اطلاعاتی که می‌خواهید برای مشتریان خود پیامک کنید را در این قسمت وارد کنید.

مرحله سوم در آموزش تحلیلگر

پس از آماده سازی فایل آنرا ذخیره کرده و در قسمت choose file ایمپورت کنید. با کلیک بر روی مرحلۀ بعد صفحه‌ای به شکل زیر برای شما باز خواهد شد.

۱- عنوان: از این قسمت می‌توانید یک عنوان مناسب برای منشی هوشمند خود انتخاب کنید. دقت کنید که این عنوان در متن پیامک شما هیچ تاثیری ندارد و صرفا برای دسته‌بندی منشی‌های هوشمند متفاوت شما استفاده می‌شود. انتخاب یک عنوان مناسب بعدا در پیدا کردن منشی شما به شما کمک خواهد کرد.

۲-تاریخ: اگر قصد دارید فقط مدت زمانی مشخص منشی هوشمند فعال باشد، از این قسمت می‌توانید تاریخ شروع و پایان این ماژول را انتخاب کنید. در صورتی که این تنظیم را تغییر ندهید ماژول همیشه برای شما فعال خواهد بود.

۳- انتخاب خط: از این قسمت می‌توانید انتخاب کنید که این ماژول روی کدام یک از خطوط شما فعال باشد. حتما دقت باشید که باید یک خط اختصاصی را برای این منظور استفاده کنید و منشی هوشمند برای خطوط عمومی فعال نمی‌شود.

۴- ستون‌های موجود در فایل اکسل: این قسمت دقیقا شامل ستون‌هایی است که شما در فایل اکسل خود وارد کرده‌اید. با کلیک روی هر کدام از این آیتم‌ها معادلی که در فایل اکسل وارد کرده بودید در متن پیامک وارد می‌شود.

۵- متن پیامک: این قسمت را باید با توجه به ستون‌های فایل اکسل خود و سایر چیزهای دیگری که به متن پیامک شما اضافه می‌شود، پر کنید. مثلا تصور کنید می‌خواهید چنین پیامکی برای مشتری خود ارسال کنید: “آقای … از اعتبار شما ۱۰۰ تومان باقی مانده است.”

با توجه به فایل اکسلی که وارد کردید، باید ابتدا روی کلمه پیشوند کلیک کنید تا عبارت #۲# در متن پیامک شما ظاهر شود. در فایل اکسل شما این کلمه دقیقا معادل کلمۀ “آقا” در متن پیامک مشتری شما ظاهر می‌شود. سپس به ترتیب با کلیک بر روی نام و اعتبار کلمات آقای مهدی امامی ۱۰۰ در متن پیامک شما ایجاد می‌شود. بقیه پیامک شما شامل “از اعتبار شما باقی مانده است” را باید به بقیۀ قسمت‌های قبلی اضافه شوند. در نهایت پیامک شما با استفاده از فایل اکسل و ادامه پیامک شما کامل می‌شوند.

در نهایت بر روی کلمۀ ثبت کلیک کنید. این رکورد در قسمت ماژول “منشی هوشمند” برای شما ایجاد می‌شود و شما می‌توانید آنرا حذف یا ویرایش کنید.

 

پیامک مناسبت یکی از پرکاربردترین امکانات ‌پیامک “بازاریابی دات آی آر” محسوب می‌شود که می‌تواند موفقیت کسب و کار و کمپین‌های شما را چندین برابر کند. در این راهنما قصد داریم تمام آنچه را برای آشنایی و استفاده از این ابزار لازم دارید، به شما آموزش دهیم.

پیامک مناسبت چیست؟
پیامک مناسبت در حقیقت پیامکی است که شما به مناسبت خاصی برای مخاطب خودتان ارسال می‌کند. مواردی مثل سالگرد ازدواج یا مناسبت‌های رسمی را می‌توان با استفاده از این سرویس به مخاطبان تبریک گفت و با این حرکت ساده و کم‌هزینه، احساس خاص بودن را در آن‌ها ایجاد کرد که در نهایت می‌تواند باعث وفاداری مشتری به شما بشود!

کاربردهای پیامک مناسبت


در حین استفاده از سرویس پیامک مناسبت، شما گزینه‌های زیادی دارید و به اصطلاح دستتان باز است. برای درک بهتر کاربردهای پیامک مناسبت، ما در این قسمت چند استفاده خیلی متداول از این ابزار را به شما نشان خواهیم داد.

تبریک مناسبت ها


یکی از مهمترین کاربردهای پیامک مناسبت همانطور که از اسم آن مشخص است، تبریک مناسبت‌های رسمی و شخصی است. البته طبیعتاً برای استفاده از سرویس پیامک مناسب برای مناسبت‌های شخصی، قطعا به اطلاعات شخصی مخاطب خودتان نیاز خواهید داشد.

اگر دقت کرده باشید بیشتر بانک ها، موسسه ها و سازمان های بزرگ مناسبت ها را به مشتریان خود تبریک می‌گویند، شما میتوانید با استفاده از این ماژول تبریک تولد، سال نو، ازدواج و دیگر مناسبت ها را به مشتریان و یا کارکنان خود ارسال کنید.

یادآوری تاریخ اتمام بیمه


یکی دیگر از کاربردهای پیامک مناسبت استفاده آن در دفاتر بیمه می باشد. شما خیلی راحت می‌توانید از این ماژول برای یادآوری تاریخ انقضای بیمه نامه به مشتریان استفاده کنید.

اطلاع از پایان سرویس های سالیانه


همانطور که می‌دانید بسیاری از خدماتی که شرکت‌ها و سازمان‌ها (چه خصوصی و چه دولتی) ارائه می‌دهند بصورت اشتراک سالیانه یا ماهانه هستند. یکی از بهترین خدماتی که می‌تواند تجربه مشتریان شما را لذت بخش‌تر و کامل‌تر بکند این است که چند روز قبل از اتمام سرویس او، به مشتری خبر بدهید تا بتواند برنامه ریزی درستی بکند. سرویس پیامک مناسبت بهترین ابزار برای این کار است و فقط کافی است اطلاعات مشتری یا مخاطبتان را وارد کنید تا تمامی این یادآوری ها به صورت خودکار و سر وقت انجام شوند.

چگونه از پیامک مناسبت استفاده کنم: 


برای شروع کار، وارد بخش ابزار ویژه سامانه بشوید و پیامک مناسبت را انتخاب کنید. سپس برروی گزینه درج پیامک مناسبت جدید کلیک نمایید.

بعد از اینکه روی گزینه “درج پیامک مناسبت جدید” کلیک کردید، یک پنجره‌ به شکل زیر برای شما باز می‌شود. در ادامه، تک‌تک بخش‌های این پنجره به جزئیات کافی برای شما توضیح داده شده است.

عنوان تحلیلگر :

انتخاب عنوان، صرفاً جهت تفکیک پیامک های مناسبت مختلف است و در متن پیامک شما هیچ تاثیری ندارد. با این حال، انتخاب یک عنوان متناسب به شما کمک خواهد کرد بعدها پیامک مناسبت خود را راحت‌تر بتوانید پیدا کنید. در حقیقت یک نوع دسته بندی به حساب می‌آید.


ساعت ارسال:

 

در این قسمت، ساعتی که میخواهید پیامک شما ارسال شود را خودتان تنظیم می‌کنید.


فرستنده:

از این قسمت یکی از شماره های اختصاصی پنل خود را به منظور ارسال پیامک از آن به مخاطبین انتخاب نمایید.


تاریخ ارسال:

در این قسمت تاریخ های مناسبتی که قبلا در ماژول دفترچه تلفن ذخیره کرده اید را به شما نشان میدهد.
شما متناسب با مناسبتی که در نظر دارید مناسبت را انتخاب نمایید.

به عنوان مثال برای تبریک تولد، از این لیست باید تاریخ تولد انتخاب شود و همینطور اگر قصد ارسال پیامک مناسبت های دیگر را دارید از لیست، مناسبت موردنظر را انتخاب نمایید.

ارسال چند روز قبل از موعد:

دراین بخش میتوانید مشخص نمایید چند روز زودتر از موعد، پیامک شما ارسال شود.


فیلدهای مخاطبین:

سامانه به صورت خودکار تمامی ستون‌های درج شده در فایل اکسل در ماژول دفترچه تلفن را به شما نمایش می‌دهد. شما میتوانید از هر یک از این ستون‌ها داخل متن پیامک خود استفاده نمایید.


متن پیامک:

در این قسمت متن پیامک خود را وارد کنید. می‌توانید از فیلدهایی که در بالای این قسمت مشاهده می نمایید، برای جایگزین شدن درمتن پیامک و شخصی سازی نمودن آن برای هرمخاطب استفاده کنید.
به عنوان مثال اگر بخواهید تاریخ تولد دوستانتان را تبریک بگویید و متن پیامک شما “آقای امامی تولدتان مبارک” باشد به صورت زیرعمل نمایید:

ابتدا روی کلمه جنسیت و سپس نام خانوادگی کلیک کنید، سپس متن “تولدت مبارک” را به ادامه آن بیفزایید که درنهایت متن به صورت زیرخواهدبود:

#gender# #lastname# تولدتان مبارک.

سامانه به صورت خودکار جنسیت و نام خانوادگی هر مخاطب را از دفترچه تلفن جایگزین #gender# و #lastname# خواهد نمود و نیازی نیست که خودتان بصورت دستی، اطلاعاتی را وارد کنید.

گروه مخاطبین:

دراین بخش، همه ی گروه های دفترچه تلفن به شما نمایش داده می‌شود. اگر گروه یا گروه‌های خاصی برای این پیامک مد نظرتان است، خیلی راحت می‌توانید از این بخش انتخاب کنید.
در آخر برروی گزینه ثبت کلیک نمایید.

از کجا بدانم که پیامم ارسال شده: وضعیت ارسال و دریافت گزارش ارسال
بعد از ثبت پیامک مناسبت در همان بخش رکورد آن ثبت میشود و امکان ویرایش و حذف نیز خواهید داشت.

شما میتوانید چندین پیامک مناسبت برای مناسبت های متفاوت و برای گروههای مختلف دفترچه تلفن ایجاد نمایید.

خب…!
حالا متوجه شدید که استفاده از سرویس ساده‌ای مثل سرویس پیامک مناسب چقدر می‌تواند کار شما را راحت‌تر کرده و در عین حال تصویر خوبی از شما در ذهن مخاطبتان ایجاد کند؟ همین که مخاطب شما بداند که شما به فکر او هستید و قصد دارید با تمامی امکانات خودتان، به آن ها خدمات ارائه بدهید، باعث می‌‍شود که رابطه نزدیک‌تری با شما داشته باشند.

منشی یکی از ساده‌ترین و در عین حال مفیدترین ماژول‌های پیامک “بازاریابی دات آی آر” ماژول است. با استفاده از این ماژول می‌توانید مخاطبانتان را از رسیدن پیامشان به سامانه مطلع کنید و همینطور به آنان خوشامد بگویید.

در این آموزش به شما قدم به قدم آموزش خواهیم داد که از این ماژول ساده و فوق‌العاده کاربردی چگونه استفاده کنید.

منشی چیست؟

نزدیک‌ترین مثال کاربردی برای اینکه بتوانید نحوۀ کار منشی را بفهمید، پیغام‌گیر تلفن شماست که شبیه یک منشی عمل می‌کند؛ به این صورت که شما پیغام‌گیر تلفن خود را فعال می‌کنید و پیام خود را روی آن ضبط می‌کنید. در نتیجه زمانی که شما نتوانید به تلفن‌تان جواب دهید، مخاطبان شما صدای ضبط شده شما را می‌شنود و می‌توانند برای شما پیغام بگذارند و شما در فرصت مناسب به آنها پاسخ دهد.

در سامانه پیامکی پیامک “بازاریابی دات آی آر” نیز این امکان وجود دارد. به این شکل که شما پیامی را تنظیم می کنید (مانند پیامک خوشامد گویی)، سپس به محض ارسال پیامک به سامانه شما، جوابی که شما در سامانه تنظیم کرده‌اید برای ارسال کننده پیامک فرستاده می‌شود.

دو مورد بسیار مهم کاربرد منشی:

در این قسمت موارد استفاده از منشی را به شما آموزش خواهیم داد:

برقراری تعامل مثبت میان شما و مشتریانتان

همانطور که می‌دانید تعامل یکی از مهم‌ترین اصول برای حفظ و نگهداری مشتریان است. این تعامل به شکل‌های مختلف می‌تواند بین شما و مشتری انجام شود، حضوری، تلفنی و انواع روش‌ها. یکی از بهترین روش‌ها از طریق سامانه پیامکی و به خصوص همین امکان منشی است. مشتری شما برای شما یک پیامک می‌فرستد و شما با یک پیامک پاسخ از او تشکر می‌کنید و این دقیقا آغاز یک تعامل مثبت میان شما و مشتریان است.

شما به مشتریان خود اهمیت می‌دهید

به نظرتان چه عاملی است که باعث می‌شود یک مشتری بارها و بارها از یک مکان خاص خریدهایش را انجام دهد؟ کدام عامل یک مشتری معمولی را به یک مشتری همیشگی تبدیل می‌کند؟ علاوه بر عواملی همچون کیفیت خدمات شما، پشتیبانی و سایر مواردی از این قبیل یک عامل بسیار مهم در این میان وجود دارد، احساس تعلق خاطر به یک فضا

هنگامی که شما توسط منشی با یک پیامک از مشتری خود تشکر می‌کنید، مشتری شما به کسب‌وکار شما احساس تعلق خاطر می‌کند و دقیقا همین ویژگی است که او را بارها و بارها به کسب‌وکار و فضای شما می‌کشاند.

آموزش استفاده از قابلیت منشی

خب برای شروع، وارد بخش ابزار ویژه سامانه بشوید و ابزار منشی را انتخاب کنید. سپس، برای ایجاد منشی بر روی گزینۀ درج منشی جدید کلیک نمایید.


پس از کلیک بر روی گزینه درج منشی جدید، یک پنجره‌ به شکل زیر برای شما باز می‌شود. که از دو بخش تنظیمات و عملگر تشکیل شده است. در ادامه، ما تک تک بخش‌های این پنجره را به شما توضیح خواهیم داد:

بخش اول: تنظیمات

عنوان منشی: انتخاب عنوان، صرفاً جهت تفکیک منشی‌های مختلف می‌باشد که شما ایجاد می‌کنید و در نحوه عملکرد این ابزار و متن پیامک تاثیری ندارد. با اینحال، انتخاب یک  عنوان مرتبط به شما کمک خواهد کرد بعدها این منشی را راحت‌تر پیدا کنید.

گیرنده: از این قسمت، یکی از شماره‌های اختصاصی پنل خود را انتخاب نمایید. این همان شماره‌ای است که مخاطب شما کد مربوطه را به آن ارسال می‌کند.

توجه داشته باشید که نمی توانید به صورت همزمان شماره گیرنده را با شماره گیرنده در ماژول های منشی هوشمند، کدخوان، تحلیلگر یکسان قرار دهید.

فرستنده: از این قسمت یکی از شماره‌های اختصاصی پنل خود را انتخاب کنید. این همان شماره‌ای است که برای کاربر شما پیامک ارسال می‌کند.

اعمال بازه زمانی: در این قسمت بازه زمانی را که می خواهید این سیستم فعال باشد را به پنل اضافه کنید. دقت داشته باشید که چنانچه این تنظیم را انجام ندهید منشی شما فعال نخواهد شد.

بخش دوم: عملگر
آموزش منشی – مرحله 3

از این قسمت می‌توانید متن پیامکی را تنظیم کنید که می‌خواهید برای مخاطب در ازای پیام‌های ارسالی فرستاده شود را بنویسید.

در پایان دکمه ثبت را بزنید . خواهید دید رکوردی در همان صفحه ایجاد می شود مانند تصویر زیر :

در این رکورد ردیف منشی های ایجاد شده ، عنوان ، تاریخ شروع و خاتمه و حالت فعال یا منقضی شده (براساس آنچه در بازه زمانی مشخص کرده‌اید) و دو امکان برای ویرایش وحذف این رکورد برای شما قرار داده شده است.

تحلیلگر یکی از پرکاربردترین امکانات “بازاریابی دات آی آر” ‌پیامک محسوب می‌شود. در این راهنما، قصد داریم تمام آنچه را برای آشنایی و استفاده از این ابزار لازم است، به شما آموزش دهیم.

تحلیلگر چیست؟


ماژول تحلیلگر به شما این امکان را می‌دهد که برای کاربران یا مشتریان خود یک کلمه یا کلیدواژه تعریف کنید (مثلا عدد ۱). مشتریان شما با ارسال این کلیدواژه می‌توانند در خبرنامۀ پیامکی شما عضو شوند و در پاسخ یک پیامک عضویت از سامانۀ شما دریافت کنند. این فرایند توسط ماژول تحلیلگر انجام می‌شود.

کارکردهای مختلف تحلیلگر


شما بسته به نیاز خود می‌توانید استفاده‌های متنوعی از ماژول تحلیلگر داشته باشید. برای درک بهتر کاربردهای تحلیلگر، ما در این قسمت چند استفاده خیلی متداول از این ابزار را به شما نشان خواهیم داد.

آگاه کردن مشتریان از تخفیفات


یکی از بهترین راه‌هایی که مشتریان از تخفیفات شما باخبر شوند، ماژول تحلیلگر است. با استفاده از این ماژول از مشتریان خود بخواهید، در صورتی تمایل به اطلاع داشتن از تخفیفات شما کلیدواژۀ مشخصی مثلا “تخفیف” را برای شما ارسال کنند. به این ترتیب هر زمان که تخفیف گذاشتید، برای آنها پیامک ارسال خواهد شد.

اطلاع رسانی


یکی از فواید دیگر این ماژول اطلاع‌رسانی است. مثلا تصور کنید شما یک رستوران دارید و قصد دارید منوی خود را برای مشتریان خود ارسال کنید. با استفاده از ماژول تحلیلگر می‌توانید از مشتریان خود بخواهید که با ارسال کلمۀ “منو” به سامانه پیامکی شما منوی رستوران شما برایشان ارسال شود. تمام اطلاع‌رسانی‌های دیگر نیز به همین ترتیب قابل اجرا هستند.

بررسی گارانتی محصول:


شما می‌توانید از تحلیلگر برای مطلع کردن مشتری نسبت به گارانتی یک محصول استفاده کنید. به این معنا که مشتری می‌تواند کد محصول را به شما ارسال کند تا از گارانتی داشتن محصول اطمینان حاصل کند و حتی متوجه بشود که این گارانتی تا چه زمانی معتبر است.

به طور مثال روی همه ی محصولات شما یک کد ضمانت مشابه درج شده است، مثلا ” B12K”. اگر مشتری شما این کد را برای سامانه شما ارسال کند، پیامکی برای او ارسال می‌شود که این محصول شامل گارانتی می‌شود یا نه.

آموزش استفاده از تحلیلگر


برای یادگیری نحوه استفاده از تحلیلگر، کافی است قدم به قدم با این آموزش همراه شوید.

این ماژول در واقع ترکیبی از ماژول های اضافه به لیست، انتقال پیامک، ایمیل پیامک و انتقال ترافیک می باشد.


مرحله اول: ایجاد تحلیلگر و وارد کردن تنظیمات اولیه


برای شروع، وارد بخش ابزار ویژه سامانه بشوید و تحلیلگر را انتخاب کنید. سپس، برای ایجاد تحلیلگر برروی گزینۀ درج تحلیلگر جدید کلیک نمایید.

این ماژول از ۳ بخش تنظیمات ، شروط و عملگر تشکیل شده است:

بخش اول: تنظیمات


قدم دوم در استفاده از ماژول تحلیلگر

عنوان تحلیلگر:

انتخاب عنوان، صرفاً جهت تفکیک تحلیلگرهای مختلف است و در متن پیامک شما هیچ تاثیری ندارد. با اینحال، انتخاب یک عنوان متناسب به شما کمک خواهد کرد بعدها تحلیلگرهای متفاوت خود را راحت‌تر بتوانید پیدا کنید.
گیرنده: در این قسمت می‌توانید انتخاب کنید تحلیلگر شما روی کدام شماره اعمال شود. دقت داشته باشید که با انتخاب همه شماره‌ها، تحلیلگر ایجاد شده روی همه شماره‌های اختصاصی شما اعمال می‌شود. در حقیقت اگر کلیدواژه مورد نظر به هر یک از خطوط اختصاصی ارسال شود، متن پیامک تنظیم شده ارسال می‌شود.
فرستنده: شماره‌ای است که با آن پیامک شما ارسال می‌شود.
اعمال بازه زمانی: در این قسمت می‌توان تنظیم کرد که تحلیلگر از چه تاریخی تا چه تاریخی فعال باشد.


بخش دوم: شروط


مرحله سوم استفاده از ماژول تحلیلگرشماره موبایل فرستنده: بعضی مواقع شما در نظر دارید که تنها پیش‌شماره‌های خاصی پیامک تایید را از خبرنامۀ شما دریافت کنند؛ مثلا تمام شماره‌هایی که با ۰۹۱۲۱ شروع می‌شوند. در این حالت می‌توانید این پیش‌شماره را به عنوان یک شرط برای تحلیلگر خود تعریف کنید. این شرط باعث می‌شود که تنها کسانی که شماره موبایلشان با ۰۹۱۲۱ شروع می‌شود پیامک پاسخ را از سامانه شما دریافت کنند.
متن پیامک: در متن پیامک می‌توانید با تعریف یک شرط مشخص مثلا “شروع با عدد ۱” انتخاب کنید، تمام کاربرانی که پیامکی با شروع عدد یک برای شما ارسال کرده‌اند، پاسخ مورد نظر را از سامانۀ شما دریافت کنند.
ذخیره پیامک در: دراین بخش میتوانید تنظیم نمایید که پیامکهای دریافتی از مشتریانتان با شروط تعیین شده، در کدام بخش ذخیره شوند.


بخش سوم: عملگر


۱- گروه مخاطبین: با زدن تیک این قسمت شما می‌توانید تمام کسانی را که برای شما پیامک ارسال می‌کنند، در دفترچه تلفن خود ذخیره کنید. همانطور که می‌بینید گروه شماره‌های دفترچه تلفن شما نشان داده شده است و می‌توانید انتخاب کنید این مشتریان به کدام گروه یا گروه‌ها اضافه شوند.

۲- متن پیامک: در این قسمت متن پیامکی که قرار است برای مشتریان شما ارسال شود را می‌نویسید.

۳- گیرندگان: با درج شماره در این قسمت، یک نسخه از پیامکهای دریافتی از مخاطبین به شماره‌هایی که در این قسمت وارد کردید، ارسال می‌شود. شما از سه طریق می‌توانید شماره‌های خود را وارد کنید.

اکسل: اگر شماره‌هایتان به صورت فایل اکسل است، می‌توانید شماره‌های خود را در فایل اکسل نمونه که در همین قسمت قرار دارد، و این فایل را بارگزاری کنید. دقت کنید که نام جدولی که شماره ها در آن قرار دارند باید Sheet1 باشد.
اگر این فایل از جایی Exportشده است ستون شماره را در یک فایل جدید کپی نمایید.
دقت بفرمایید که سطر اول فایل اکسل خوانده نمی شود بنابراین میتوانید از آن برای درج عنوان استفاده کنید.
فایل متنی: با کلیک بر روی این گزینه صفحه‌ای برای شما باز می‌شود که می‌توانید شماره‌های خود را در آن تایپ کنید. دقت داشته باشید که شماره‌های خود را بدون صفر در این قسمت وارد کنید. یک راه دیگر برای فایل متنی این است که در همین کادر پایین شماره‌های خود را وارد کنید و شماره‌ها را با کاراکترهای , یا ; یا | جدا کنید.
دفترچه تلفن: شما همچنین می‌توانید شماره‌های خود را از دفترچه تلفن خود وارد کنید.
۴- تنظیمات پیشرفته: با کلیک بر روی این قسمت سه گزینه به شما نمایش داده خواهد شد:

ارسال به شماره‌های تکراری
ارسال به کلیه شماره‌ها
ارسال به شماره‌های مشترک( تکراری)
شما به تناسب نیاز خود می‌توانید هر کدام از این گزینه‌ها را فعال کنید.

پس از انجام تمام این تنظیمات در پایین همین صفحه چهار گزینه دیگر مشاهده می‌کنید که به شرح زیر هستند:

ایمیل ها: با انتخاب این گزینه یک نسخه از پیامک دریافتی به آدرس های ایمیلی که وارد می کنید ارسال خواهد شد.


چند نکته:


لطفا ایمیل ها را به صورت صحیح مانند “info@yoursite.com” وارد نمایید و از قرار دادن “www” در ابتدای ایمیل بپرهیزید.
شما می‌توانید چند ایمیل را با کاراکتر جداکننده مانند , یا ; یا | از هم جدا کرده تا پیامک شما به صورت همزمان برای چند ایمیل ارسال شود.

آدرس اینترنتی دریافت (URL): با انتخاب این گزینه یک نسخه از هر پیامک دریافتی به آدرس URL مورد نظر شما انتقال داده خواهد شد. حتما در وارد کردن آدرس اینترنتی دقت نمایید، در صورت اشتباه بودن سرویس غیر فعال خواهد شد.


چند نکته:


آدرس را به همراه “http://” و “www” وارد نمایید مثلا: “http://www.yoursite.com/getsms.Php”
از پارامتر های “$TEXT$” و “$TO$” و “$FROM$” به ترتیب برای
متن پیامک

،
شماره گیرنده

و
شماره فرستنده

استفاده کنید.
پارامتر ها را با کاراکتر “&” جدا کنید.
اطلاعات توسط متد “GET” به آدرس مورد نظر ارسال خواهد شد.
یک نمونه

http://www.yoursite.com/getsms.aspx?to=$TO%%EDITORCONTENT%%amp;body=$TEXT%%EDITORCONTENT%%amp;from=$FROM$

علاوه بر این می‌توانید چند URL را با کاراکتر جداکننده مانند ; یا , یا | جدا نموده تا پیامک برای چند آدرس به صورت همزمان ارسال شود.
دقت کنید URL شما باید حتما در بازگشت یک پاسخ مانند ok برگرداند در غیر این صورت این بخش عمل نخواهد کرد.

میزان اعتبار مخاطب: این گزینه اعتبار مورد نظر را به مخاطب شما در دفترچه تلفن اضافه می نماید.
گروه مخاطبین: در صورتی که مایل هستید عملگر فقط برای اعضای دفترچه تلفن فعال باشد می‌توانید گروه های مورد نظر خود را علامتدار نمایید.
در نهایت روی گزینۀ ثبت کلیک کنید.تحلیلگر ایجاد شده به شما نمایش داده می‌شود و قابل ویرایش و حذف نیز می‌باشد.مرحله 6 در ایجاد تحلیلگر

آیا با ماژول ایمیل پیامک که یکی از پرکاربردترین ابزار در سامانۀ “بازاریابی دات آی آر” ‌پیامک است، آشنایی دارید؟ در این راهنمای تصویری و قدم به قدم، قصد داریم تمام آنچه برای آشنایی و استفاده از این ابزار لازم است را به شما آموزش دهیم.

ایمیل پیامک چیست؟


ایمیل پیامک، همانطور که از اسمش هم مشخص است، سرویسی است که شما با استفاده از آن، یک یا چند آدرس ایمیل به پنل خودتان وارد می‌کنید، و هر بار که پیامکی دریافت می‌کنید، یک نسخه از این پیامک به آن ایمیل هم ارسال می‌شود.

ایمیل پیامک چه کاربردهایی دارد؟


یکی از کاربردهای مهم ایمیل پیامک برای افرادی است که در طول روز دسترسی به سامانه برای آن‌ها سخت است و نمی‌توانند برای چک کردن مداوم پیامک‌های دریافتیشان، وارد سامانه بشوند و پیامک‌های دریافتی را بررسی کنند. ایمیل پیامک به این افراد کمک می‌کند تا با ثبت ایمیل خود در این بخش، یک نسخه از پیامک‌های دریافتی به ایمیل آن‌ها ارسال شود.
یکی دیگر از کاربردهای این ماژول که میتوان به اشاره کرد این است که مثلا شما میخواهید تعدادی از اطرافیان یا همکاران شما پیامک‌هایی که از طریق سامانه دریافت می‌کنید را مشاهده کنند، اما نمی‌خواهید که اطلاعات ورود به پنل را به آن‌ها بدهید که به بقیه بخش‌ها هم دسترسی داشته باشند. شما می‌توانید با استفاده از ایمیل پیامک، ایمیل‌های این افراد را در این بخش ثبت کنید تا بدون نیاز به دسترسی دادن به اطلاعاتِ ورود، یک نسخه از پیامک‌های دریافتی به همه‌ی این افراد به طور همزمان ارسال شود.


آموزش: چگونه از ایمیل پیامک استفاده کنیم؟


برای یادگیری نحوه استفاده از ایمیل پیامک، کافی است قدم به قدم با این آموزش همراه شوید.

مرحله اول: ایجاد ایمل پیامک و وارد کردن تنظیمات اولیه

برای شروع، وارد بخش ابزار ویژه سامانه بشوید و گزینۀ ایمیل پیامک را انتخاب کنید. سپس برروی گزینۀ درج ایمیل پیامک جدید کلیک نمایید.

پس از کلیک برروی این گزینه، یک پنجره‌ به شکل زیر برای شما باز می‌شود. در ادامه، ما تک‌تک بخش‌های این پنجره را به شما توضیح خواهیم داد:

عنوان: انتخاب عنوان، صرفاً جهت تفکیک ارسال‌های مختلف می‌باشد و در متن پیامک شما هیچ تاثیری ندارد. با این حال، انتخاب یک عنوان متناسب به شما کمک خواهد کرد بعدها این ارسال را راحت‌تر پیدا کنید.

گیرنده: از این قسمت شماره اختصاصی مدنظر خود را انتخاب نمایید این شماره، شماره‌ای است که هر پیامکی دریافت کنند به ایمیل ارسال میکند.
در صورت انتخاب “همه شماره ها” تمامی پیامک های ارسالی به همه شماره های اختصاصی، ایمیل خواهند شد.
به منظور تفکیک پیامک های دریافتی از هر شماره اختصاصی، می توان برای هر کدام یک ایمیل پیامک مجزا ایجاد نمایید.
اعمال بازه زمانی: چنانچه قصد دارید این ایمیل پیامک فقط برای یک بازه زمانی مشخص فعال باشد، از این قسمت می‌توانید تاریخ شروع و پایان فعالیت آن را مشخص کنید. در صورت عدم تغییر مقادیر پیش فرض، ایمیل پیامک شما باید به صورت دستی غیر فعال شود.
ایمیل ها: در این بخش شما میتوانید ایمیل هایی که میخواهید به آنها پیامک های دریافتی ارسال شود را وارد نمایید.
شما میتوانید چند ایمیل را با کاراکتر جداکننده مانند “, ; |” از هم جدا نموده تا پیامک به صورت همزمان برای همه ایمیل ها ارسال گردد.

توجه کنید که حتما ایمیل ها را به صورت صحیح مانند “sms.bazaryabi@gmail.com” وارد نمایید و از قرار دادن “www” در ابتدای ایمیل بپرهیزید.

در آخر برروی گزینه ثبت کلیک نمایید.

مرحله ی دوم: وضعیت ارسال و دریافت گزارش ارسال

بعد از ثبت ایمیل پیامک در همان بخش، رکورد آن ثبت می‌شود و امکان ویرایش و حذف نیز خواهید داشت.

گاهی اوقات به اینترنت دسترسی ندارید و نمی‌توانید لپتاپتان را با خودتان به هر جا ببرید تا پیامک ارسال کنید. ما فکر اینجا را هم کرده‌ایم و قابلیت ارسال پیامک از موبایل را برای شما در نظر گرفته‌ایم.

در سامانه پیامکی «‌پیامک “بازاریابی دات آی آر”» بخشی به نام “ارسال از موبایل” وجود دارد. روش کار ارسال از موبایل به این صورت است که شما ابتدا یک شماره در پنل سامانه پیامکی تعریف می‌کنید و بعد اگر بخواهید از طریق موبایلتان اقدام به ارسال پیام کوتاه کنید یک SMS از همان شماره تعریف شده به سامانه می‌فرستید. بعد از اینکه سامانه تشخیص داد شماره پیامک دریافتی با شماره‌ای که در سایت وارد کرده بودید یکسان است، پیامک مورد نظرتان را ارسال می‌کند. برای فعال کردن امکان ارسال از موبایل سامانه پیامکی، مراحل زیر را انجام دهید.

ابتدا وارد پنل پیامکی‌تان شوید و از بخش ابزارهای ویژه، ارسال از موبایل را انتخاب کنید.
سپس روی گزینه “درج پیامک از موبایل جدید” کلیک نمایید.ارسال-پیامک-انبوه-با-موبایلحالا پنجره‌ای برای شما باز می‌شود که طبق دستورالعمل‌های زیر باید آن را پر کنید.


عنوان: برای اینکه بعداً دسترسی راحتتری به پیامک‌های ارسالی داشته باشید یک عنوان برای آن گروه انتخاب کنید. اشتباهی که اکثر مخاطبین ‌پیامک “بازاریابی دات آی آر” می کنند این است که فکر می‌کنند این عنوان در متن پیامک برای مخاطبشان ارسال می شود. اما چنین نیست و عنوان صرفاً برای دسته‌بندی پیام‌های شماست و برای مخاطب شما ارسال نمی‌شود. شما پس از ارسال، رکوردی را مشاهده می کنید که این عنوان در آن درج می شود.
گیرنده: در این قسمت یکی از شماره‌های اختصاصی پنل خود که قرار است پیامک را از موبایل خود به آن ارسال نمایید، انتخاب کنید.
فرستنده: در این قسمت یکی از شماره‌های اختصاصی خود را که می‌خواهید به مخاطبان پیامک بفرستد، انتخاب نمایید. گیرنده و فرستنده می توانند یک شماره باشند.
توجه: خط احتصاصی همان خط ارسال و دریافت پیامک است که با پیش‌شماره‌های ۱۰۰۰، ۲۰۰۰، ۳۰۰۰، ۵۰۰۰، و ۰۲۱ آغاز می شود و در هر پنل پیامکی باید وجود داشته باشد. در ‌پیامک “بازاریابی دات آی آر” حداقل دو خط به شما اختصاص داده می‌شود.

کلیدواژه: در این بخش یک کلیدواژه که شامل عدد یا کلمه ۴ کاراکتری است به عنوان رمز وارد نمایید، بهتر است این کلیدواژه یک عدد رند نباشد.
شماره های آشنا:درج شماره‌های آشنا کاملاً اختیاری است. درصورتیکه این بخش را بدون مقداردهی رها کنید، تمام کسانی که کلید واژه را دارند میتوانند از امکان ارسال از موبایل سامانه استفاده کنند؛ ولی برای افزایش امنیت میتوانید این امکان را فقط به برخی شماره های خاص محدود نمایید.
ایمپورت : این قسمت برای محدود کردن ارسال کلیدواژه، تنها از شماره موبایل‌هایی است که نحوه درج کردنشان را در ادامه توضیح می‌دهیم.
اکسل : در این قسمت توضیحاتی را مشاهده می‌کنید که شما را برای استفاده از این قسمت راهنمایی می‌کند پس از مطالعه توضیحات، روی دانلود فایل نمونه که با رنگ قرمز مشخص است، کلیک کرده و شماره‌های‌تان را در این فایل اکسل نمونه کپی کنید و فایل را بدون تغییر نام در سیستم‌تان ذخیره کرده و سپس در قسمت choose file بارگذاری کنید.
متنی : اگر شماره‌هایتان در فایل txt و یا notpad ذخیره شده است پس از دانلود فایل نمونه در این قسمت، مانند مرحله قبل شماره‌ها را کپی و در فایل نمونه متنی کپی، ذخیره و بازخوانی کنید.
دفترچه تلفن : و اما دفترچه تلفن! این قسمت برای زمانی‌ست که شماره‌ها را از قبل در قسمت دفترچه تلفن پنل‌تان که در قسمت امکانات قرار دارد، تنظیم کرده‌اید.
مانند تصویری که در ادامه مشاهده می‌کنید، پس از کلیک کردن روی دفترچه تلفن دو گزینه دیگر نیز دارید که اولی درج مخاطب جدید است، که با کلیک در آن می‌توانید مخاطبین جدیدی را به صورت تک به تک به دفترچه تلفن‌تان اضافه کنید. گزینه دوم هم مدیریت گروه‌هاست که با کلیک بر روی آن می توانید از همین قسمت و بدون وارد شدن به بخش دفترچه تلفن، گروه مخاطبینتان را ایجاد، حذف یا ویرایش کنید.

اگر نیازی به تغییر در دفترچه تلفن‌تان ندارید، از این دو گزینه صرف نظر کرده و گروه مخاطبینتان را که در زیر عنوان جستجو قرار دارد، پس از کلیک بر روی + در کنار گروه مخاطبین، و باز کردن انتخاب نمایید.

اگر به عکس بالا دقت کنید کادری را می‌بینید که خالی‌ست. اگر نمی‌خواهید شماره‌هایتان را از طریق فایل متنی، اکسل و یا دفترچه تلفن وارد کنید، خیلی را حت می توانید شماره‌ها را در یک ستون در همین کادر وارد کنید.

نکته : دقت کنید که شماره‌ها حتماً باید با صفر وارد شوند.

تنظیمات پیشرفته : اگر این قسمت را کلیک کنید گزینه‌های مختلفی را دارید:
ارسال به شماره‌های غیر تکراری: که در این صورت شماره‌های تکراری را ارسال نمی‌کند.

ارسال به همه شماره‌ها: که در این قسمت به همه شماره‌ها اعم از تکراری و غیر تکراری ارسال می‌کند.

ارسال به شماره‌های مشترک (تکراری): که فقط به شماره های تکراری ارسال می‌کند.

گروه مخاطبین: این قسمت نیز مخاطبین دفترچه تلفن‌تان است که با انتخابشان می‌توانید به آنها ارسال داشته باشید.
در پایان اگر دکمه ثبت را بزنید، رکوردی برای شما ثبت می‌شود که اطلاعاتی از قبیل عنوان، کلیدواژه، شماره‌های آشنا و وضعیت را می‌توانید ببینید. همینطور با کلیک بر روی حذف، میتوانید رکورد را حذف کرده و با کلیک بر روی ویرایش، ارسال از موبایل‌تان را ویرایش کنید.
نکته: اگر خواستید این عملیات را متوقف کنید پیش از پاک کردن رکورد، باید در قسمت ویرایش و سپس وضعیت، دکمه غیرفعال را بزنید.

حالا برای ارسال گروهی پیامک از طریق موبایلتان، کافی است یک پیامک با فرمت زیر به شماره گیرنده که در سامانه مشخص کرده بودید، ارسال نمایید:
@sms@ کلیدواژه@متن پیامک
به عنوان مثال اگرکلیدواژه ۱۲۳۴ باشد:
@sms@1234@salam
با ارسال این پیامک به شماره گیرنده تنظیم شده، متن پیامک تایپ شده به گروه یا گروه‌های انتخابی از دفترچه تلفن، ارسال خواهد شد.

یکی از ماژول‌های بسیار کاربردی پیامک “بازاریابی دات آی آر” ، ماژول کاربران است. با این ماژول می‌توانید کار با پنل را به کارمندان یا آشنایان خود واگذار کنید و ضریب امنیت پنل را بالا ببرید.

ما در این راهنما قصد داریم تا شما را با کارکردهای طرز کار ماژول کاربران آشنا کرده و نحوه استفاده از آن را آموزش دهیم.

ماژول کاربران چیست و به درد چه کسانی می خورد؟

فرض کنید نمی‌خواهید خودتان ارسال پیامک را انجام دهید یا وقت ارسال پیامک و کنترل پیام‌های دریافتی را ندارید؛ در عین حال هم نمی‌خواهید به صورت کامل، دسترسی به پنل‌تان را در اختیار دیگران قرار بدهید. اینجاست که ماژول کاربران به شما کمک می‌کند تا دسترسی محدودی برای کارمندان یا اشخاص دیگر ایجاد کنید.

این امکان بسیار مناسب شرکت‌های خصوصی و دولتی، و حتی کسب و کارهایی است که معمولاً بیش از یک کاربر دارند.

این ماژول برای کاربرانی که که اقدام به خرید پنل تجاری می‌کنند نیز فعال است. پنل تجاری ‌پیامک “بازاریابی دات آی آر” برای شرکت‌ها و برندهایی که به نسبت افراد عادی، بسیار بیشتر با ارسال پیامک سر و کار دارند و از پنل اس‌ام‌اس استفاده می‌کنند، مناسب‌تر است.

کاربران چگونه کار می‌کند؟

ابتدا به قسمت ابزار ویژه و سپس کاربران مراجعه کنید. مانند تصویر زیر:

پس از انتخاب کاربران در پایین صفحه روی گزینه درج کارمند جدید کلیک کنید. در این مرحله فرمی را مشاهده می‌کنید که برای ثبت اطلاعات کارمند جدید است؛ این فرم را پر کرده و در سامانه ثبت کنید. مانند عکس زیر:

دو قسمت محدودیت ارسال و محدودیت روزانه را می توانید به تعداد مورد نظرتان تغییر داده و عددگذاری کنید. در این دو قسمت می‌توانید برای کارمندتان محدودیت ایجاد کنید. هرتعدادی که شما در این قسمت قرار دهید، تعداد پیامک روزانه کارمندتان است که فقط می تواند به همان تعداد ارسال داشته باشد.

علاوه ‌براین می توانید یک تاریخ انقضا برای دسترسی کارمند به سامانه تعریف کنید.

در بخش بعدی اگر می‌خواهید نام کاربری و رمز عبور به صورت خودکار و پس از تکمیل ثبت نام و درج مشخصات کارمند برای او ارسال شود، این بخش را تکمیل کنید.

مانند عکس زیر:

همان‌طور که در این تصویر مشاهده می‌کنید، پس از درج کارمند جدید، اگر تیک مربوطه را بزنید متن داخل کادر برای کارمند جدید از طریق ایمیل و پیام کوتاه ارسال می‌شود.

پس از ثبت کارمند، رکوردی ایجاد می‌شود که می‌توانید آن را ویرایش کنید.

مانند تصویر زیر:

همانطور که مشاهده می‌کنید دو کارمند ایجاد شده است.

برای هر دو کاربر نام کاربری، نام و نام خانوادگی، شرکت یا موسسه‌ای که در آن مشغول به کارند، شماره موبایل، ایمیل و اعتباری که هنگام درج کارمند به او تخصیص داده بودیم، نمایش داده می‌شود.

نشان دادن وضعیت با تیک سبزرنگ به معنی فعال بودن کارمند و دسترسی او به پنل پیامکش می‌باشد. در سمت چپ رکورد نیز قسمتهایی وجود دارد که در ادامه توضیح آن‌ها را می‌خوانید.

مدارک: در این قسمت شما می‌توانید مدارکی را که کارمندتان جهت احراز هویت برای استفاده از پنل بارگذاری کرده و توسط ‌پیامک “بازاریابی دات آی آر” تایید می‌شود را مشاهده کنید. (البته خودتان هم می‌توانید مدارک کارمند را بارگذاری کنید)، مانند تصویر زیر:

لازم به ذکر است که جهت فعالسازی پنل پیامکی و یا فعالسازی پنل کارمند، ارسال کارت ملی و قبض تلفن، الزامی می‌باشد.

جزئیات: جزئیات شامل اطلاعات پروفایلی کاربر بوده که قابل ویرایش از طرف شماست. مانند تصویر زیر:

مانند تصویر بالا، تمام اطلاعات کارمندتان باید در این قسمت تکمیل شده باشد.

شماره‌ها: در این قسمت خطوط اختصاصی پنل شما قرار دارد که قابل به اشتراک‌گذاری با پنل کارمندتان است. مانند قبل این بخش نیز قابل حذف و ویرایش است.

در قسمت کلیدواژه نیز باید نام کاربری کارمند را ثبت کنید تا شماره به او اختصاص داده شود.

دسترسی: این قسمت تعیین‌کننده حدود دسترسی کارمند شما به پنل پیامکی‌اش است. در این قسمت می‌توانید –فقط- بخش‌هایی را کارمند باید به آن دسترسی داشته باشد علامت بزنید.

تصویر زیر بهتر شما را راهنمایی می‌کند:

اگر می‌خواهید کاربرتان به ماژول دسترسی نداشته باشد و فقط آن را مشاهده کند، تنها تیک مشاهده را بزنید.

اعتبار: در این قسمت تراکنش‌های کاربر را می‌توانید مشاهده کنید. اینکه در چه تاریخ و در چه ساعتی پیامک کارمندتان ارسال شده، کد ارسال، اعتبار باقی مانده، و نیز این مورد را که به ازای هر یک پیامک چه اعتباری از کارمندتان کم شده است.

توجه داشته باشید که در صورت اختصاص اعتبار به کارمند، از اعتبار شما کاسته می‌شود.

عملکرد: این بخش نشان‌دهنده عملکرد کلی کارمندتان است. مانند تعداد دفعات ورود، پیام‌های ارسالی، آخرین باری که کارمندتان وارد پنلش شده و غیره.

نمایش پنل: با کلیک کردن روی این بخش می‌توانید مستقیما وارد پنل کارمندتان شوید بدون اینکه نیاز به خروج از پنل خودتان و وارد کردن نام کاربری و رمز عبور کارمندتان داشته باشید. البته این نکته را نباید فراموش کنید که پس از ورود به پنل کارمند و اتمام کارتان، زمانی که خواستید به پنل خودتان برگردید حتماً گزینه خروج را در قسمت بالای صفحه سمت چپ، کلیک کنید تا با زدن رمز عبور و نام کاربری‌تان، وارد پنل اس‌ام‌اس خودتان در ‌پیامک “بازاریابی دات آی آر” شوید.

حذف: این قسمت برای حذف کارمند می‌باشد و بعد از زدن این دکمه و تائید نهایی، امکان بازگشت وجود ندارد.

در انتهای صفحه و زیر رکورد ایجادی‌تان سه قسمت وجود دارد که یکی از آنها ارسال پیامک است. با زدن علامت کنار رکورد کارمند ایجادی، می توانید به او پیامک زده و با او به این شکل در ارتباط باشید.

کارت ویزیت یکی دیگر از ماژول‌های پیامک “بازاریابی دات آی آر” است که اتفاقاً کاربردهای زیادی هم دارد. این ماژول به شناخته شدن هر چه بهتر کسب و کار شما کمک می‌کند.

در این راهنما می‌توانید با کارکرد ماژول کارت ویزیت و نحوه استفاده از آن در سامانه پیامکی آشنا شوید.

ماژول کارت ویزیت چیست و چه کاربردی دارد؟


امروزه هر بیزینس و هر بنگاهِ اقتصادی، چه کوچک باشد و چه بزرگ، از کارت ویزیت (یا به تعبیر برخی دیگر کارت بیزینس) استفاده می کند. همانطور که می‌دانید کارت ویزیت‌ها معمولاً حاوی اطلاعات تماس نظیر شماره تلفن و موبایل، آدرس ایمیل، آدرس محل کار و کلیاتی درباره کسب و کار هستند.

ماهیت کارت ویزیت این است که با یک نگاهی کلی به آن موضوع و اطلاعات مورد نیاز برای تماس گرفتن را به دست آورید.

نوع دیگری از کارت ویزیت هم وجود دارد که در قالب یک پیام کوتاه می‌تواند در اختیار مخاطبان قرار گیرد و همانطور که گفتیم، به شکلی خلاصه و واضح، کسب و کار شما را به مخاطبان معرفی کند.

در سامانه ارسال پیام کوتاه ‌پیامک “بازاریابی دات آی آر” ماژول کارت ویزیت، این کار را برایتان انجام می‌دهد. شما اطلاعات کسب و کار خود را در قالب یک متن کوتاه و جذاب تنظیم کرده و برای مخاطب هدف و آن‌هایی که فکر می‌کنید به این اطلاعات نیاز خواهند داشت، ارسال می‌کنید.

کارت ویزیت در ‌پیامک “بازاریابی دات آی آر” چگونه کار می‌کند؟


برای فعالسازی این قسمت اول به قسمت ابزار ویژه بروید و بعد بر روی گزینه کارت ویزیت کلیک کنید.

مانند تصویر زیر:

 

بعد ار انتخاب، وارد مرحله بعدی می‌شوید و حالا باید اطلاعات خواسته شده در قسمت پایین صفحه را طبق توضیحات زیر تکمیل کنید:

کارت-ویزیت-سامانه-پیامک

در این قسمت شماره خط اختصاصی را که می‌خواهید پیامک از آن خط ارسال شود را انتخاب کنید.
در این بخش باید اطلاعات شامل نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و شماره موبایل خود را وارد کنید.
در بخش گیرندگان شماره‌های مخاطبینی که می‌خواهید کارت ویزیت برایشان ارسال شود وارد کنید. برای ارسال کارت ویزیت به این مخاطبان چند راه دارید: یا شماره‌ها را در یک ستون داخل کادر وارد کنید یا اینکه از بخش‌های اکسل، متنی و دفترچه تلفن، مخاطبین خود را وارد کنید.
اگر گزینه تنظیمات پیشرفته را کلیک کنید، می‌توانید مانع از ارسال به شماره‌های تکراری شوید.
برای مشاهده گزارش ارسال به قسمت پیام‌ها و بعد به قسمت ارسالی مراجعه کنید. شما می توانید یک نمونه از این قسمت به خط خودتان ارسال کنید. تصویر زیر نمونه‌ای از ارسال کارت ویزیت می‌باشد.

 

با ماژول “انتقال پیامک” آشنا شوید!
انتقال پیامک یکی از جالب‌ترین و در عین حال ساده‌ترین ماژول های ‌پیامک “بازاریابی دات آی آر” است که باعث ساده‌تر شدن خواندن و reserve پیامک‌های دریافتی شما می‌شود. یعنی چه؟ یعنی اینکه یک نسخه از پیام‌های دریافتی شما مستقیما به شماره تلفن همراه‌تان ارسال می‌شود. استفاده از این ماژول بسیار ساده و راحت است و ما در این راهنمای تصویری و گام به گام، قصد داریم تا توضیحات مفصلی درباره کاربردها و طرز استفاده آن، به شما آموزش دهیم.

انتقال پیامک چیست و چه کاربردی دارد؟


امروزه بسیاری از ما صاحب گوشی‌های هوشمند هستیم و دائماً با شبکه‌های اجتماعی و رسانه‎‌های ارتباطی مجازی مختلف مثل اینستاگرام، تلگرام، فیسبوک، لینکدین، توئیتر و غیره در ارتباط هستیم. پیامک نیز در جایگاه مهمی در ارتباطات ما قرار دارد و یک راه ارتباطی خوب و ارزان است که به وسیله آن می‌توانید حتی زمانی که اینترنت ندارید و نمی‌توانید به پنل پیامکی تان متصل شوید، پیام‌های دریافتی‌تان را کنترل کنید.

اگر یادآور(نوتیفیکیشن) پیامکی در گوشی همراهتان روشن باشد، می‌توانید از پیام‌های دریافتی سامانه پیامکی‌تان مطلع شوید. اطلاع از پیام‌های دریافتی سامانه به شکل اس‌ام‌اس نسبت به مشاهده پیامک از داخل پنل اس‌ام‌اس خیلی آسان‌تر بوده و زمان کمتری هم لازم دارد.

انتقال پیامک بر روی پنل‌‌ تجاری در سامانه پیامک “بازاریابی دات آی آر” فعال می‌باشد. چنانچه این امکان بر روی پنل شما فعال نیست همین الان با شماره ۰۲۱۶۳۴۰۴ تماس بگیرید.

انتقال پیامک چگونه کار می‌کند؟


برای استفاده از این ماژول کافی‌ست به قسمت ابزار ویژه مراجعه کرده و بر روی گزینه انتقال پیامک کلیک کنید. مانند تصویر زیر:

سپس به قسمت درج انتقال پیامک جدید وارد شوید تا صفحه زیر برایتان باز ‌شود:

۱. عنوان انتقال پیامک : در این قسمت یک عنوان مناسب صرفاً برای دسته‌بندی و یادآوری خودتان قرار دهید.
۲. گیرنده : این قسمت خطوط اختصاصی‌تان را مشخص می‌کند . در این قسمت به راحتی می‌توانید خطوط اختصاصی که برای دریافت پیامک اختصاص داده اید را انتخاب کنید. به علاوه، می‌توانید با انتخاب گزینه همه شماره ها، تمام پیامک‌های دریافتی‌تان را از تمام خطوط اختصاصی، در گوشی موبایل‌تان دریافت کنید.
توجه داشته باشید که با انتخاب خط اختصاصی، تنها پیامک های دریافتی آن خط را می‌توانید در صندوق دریافتی موبایل‌تان مشاهده کنید.

۳. اعمال بازه زمانی: در این قسمت باید بازه زمانی را که می‌خواهید ماژول انتقال پیامک فعال باشد را تنظیم کنید.
توجه داشته باشید که اگر بازه زمانی را اعمال نکنید، این امکان کار نخواهد کرد.

۴ و ۵- عملگر و ایمپورت : در این بخش، شماره‌هایی که باید برایشان پیام فرستاده شوند را وارد کنید. این قسمت به ۳ شکل انجام می‌شود، یا ایمپورت شمارگان به صورت فایل متنی و اکسل( که در این صورت حتماً فایل نمونه را دانلود کنید)، و یا به صورت دفترچه تلفن، و یا می‌توانید شماره های مورد نظرتان را در کادر مربوطه به صورت ستونی وارد کنید.
تنظیمات پیشرفته: در این قسمت شما با سه گزینه مواجه هستید:

. ارسال به شماره های غیر تکراری
ارسال به کلیه شماره‌ها
ارسال به شماره های مشترک
با تنظیم یکی از سه گزینه بالا می‌توانید شماره هایی را که وارد کرده‌اید برای انتقال پیامک، فیلتر کنید. سه گزینه بالا بیشتر در دفترچه تلفن و بارگذاری فایل که تعداد شماره‌ها معمولا بالاست، کاربرد بیشتری دارد.

در نهایت یک رکورد مانند تصویر زیر برای شما ایجاد می‌شود حاوی عنوان، تاریخ شروع و خاتمه، انقضاء و وضعیت را نشان می‌دهد. همچنین می‌توانید با حذف رکورد، ماژول را غیر فعال، و با ویرایش آن را تصحیح کنید.

 

ارسال زماندار

هوشمند زماندار:
این ماژول ترکیبی ازارسال هوشمند وارسال زماندارمیباشد،بنابراین پیش ازهرچیز راهنمایایند وبخش رابه صورت کامل مطالعه نمایید.از این طریق می توانید، متن پیامکی را که برای مخاطبین شخصی سازی شده، در یک تاریخ و ساعت خاص برای هر کدام ارسال کرد.

برای ارسال از این قسمت،روی گزینه درج ارسال جدید کلیک نمایید.
فایل نمونه را دانلودکرده و بهتر است ازهمان فایل استفاده نمایید.
دقت نماییدکه نام صفحه ای از فایل اکسل که شماره هادرآن قراردارند بایدSheet1 باشد.
سطراول فایل اکسل خوانده نمی شود،بنابراین میتوانیدازآن برای درج عنوان استفاده کنید.
درستون اول فایل اکسل شماره موبایل وارد میشود.
درستون دوم تاریخ ارسال وارد میشودوبایدطبق نمونه باشد.
درستون سوم زمان ارسال مشخص میشودوبایدطبق نمونه باشد.
مقداردهی ستون های شماره موبایل، تاریخ و ساعت الزامی می باشد.
ایجاد و مقداردهی سایرستونها دلخواه وبسته به نیازشمااست.
سپس روی گزینه مرحله بعد کلیک نموده و خط اختصاصی مورد نظر را جهت انجام ارسال از آن انتخاب نمایید.
مانند ارسال هوشمند،ستونهای مختلفی که در فایل اکسل ایجاد نمودید را مشاهده نموده و می توانید درمتن پیامک خود ازآن استفاده نمایید .
با علامتدار نمودن گزینه “ارسال به شماره های تکراری مجاز باشد”، به شماره های تکراری بیش از یک متن ارسال خواهد شد.
چنانچه تمایل داشته باشید ارسالها چند روز قبل از تاریخ تنظیم شده انجام شود، در کادر قبل از عبارت “روز زودتر ارسال انجام شود” تعداد روز مورد نظر را وارد نموده و در نهایت روی ارسال کلیک نمایید.
انتهای صفحه به تعداد مخاطبین، رکورد ارسالشان ایجاد می شود. متن پیامک هر شخص و تاریخ و ساعت ارسالشان نیز درج می شود. وقتی ارسال انجام شود وضعیت ارسال به “انجام شد” تغییر می نماید. برای گزارش گیری به بخش پیام های ارسالی باید مراجعه نمود.

متناظر زماندار
ارسال متناظر زماندار، یکی از ماژول‌ها و امکانات ترکیبی ‌پیامک “بازاریابی دات آی آر” است. در این راهنما قصد داریم تمام آنچه برای آشنایی و استفاده از این ابزار لازم است را به شما آموزش دهیم.

ارسال متناظر زماندار چیست؟
این ماژول ترکیبی از دو ماژول ارسال متناظر در بخش ارسال و ماژول پیامک زماندار در بخش ارسال زماندار می‌باشد. بنابراین برای استفاده از این امکان ابتدا راهنمای ارسال پیامک متناظر و راهنمای ارسال پیامک زماندار را مطالعه نمایید.

کاربردهای مختلف ارسال متناظر زماندار
تصور کنید شماره‌های مخاطبینتان را در فایلی روی سیستم ذخیره کرده‌اید و حالا می‌خواهید برای آنها پیامک ارسال کنید. اما این بار می‌خواهید پیامک هر شخص متفاوت با دیگری باشد و در زمان دیگری نیز ارسال شود. برای مثال روز پنجشنبه تولد یکی از مخاطبانتان است و شما می‌خواهید در روز تولدش برای او یک پیامک ارسال کنید، اما در آن روز فرصت این کار را ندارید. با استفاده از ارسال متناظر شما می توانید از قبل تنظیماتی را فراهم بیاورید که بتوانید در زمان متقضی، ارسال‌هایتان را انجام دهید.

آموزش استفاده از امکان ارسال متناظر زماندار
برای یادگیری نحوه استفاده از ارسال متناظر زماندار کافی است قدم به قدم با این آموزش همراه شوید.

مرحله اول
ابتدا باید به قسمت ارسال زماندار بر روی نوار سبز رنگ رفته و سپس روی گزینه ارسال متناظر زماندار را کلیک کنید.

مرحله دوم
برای ارسال ابتدا باید فایل نمونه را که با فونت قرمز رنگ مشخص شده است، دانلود نمایید و اطلاعات مورد نیاز خود را که شامل شماره موبایل مخاطبین، تاریخ، ساعت ارسال و متن پیامک است را وارد کنید.

مرحله سوم
در مرحله بعد به سراغ شماره فرستنده بروید. همانطور که می‌بینید، شماره فرستنده خطوط اختصاصی شما است. یکی از آن خطوط را انتخاب نمایید.

خط اختصاصی : در این بخش می توانید خط اختصاصی مورد نظر خود را تعیین نمایید.
وارد کردن فایل : در این قسمت، فایلی را که از قبل دانلود و اطلاعات را در آن وارد کرده‌اید، آپلود کنید.
ارسال به شماره‌های تکراری : با انتخاب این قسمت می توانید به شماره های تکراری نیز پیامک ارسال کنید.
ثبت تنظیمات : در پایان دکمه ثبت را بزنید تا عملیات فعال شود.
در پایان رکوردی ایجاد می شود که می توانید با مراجعه به آن عملیات را لغو و یا ویرایش کنید.

پیامک سررسید یکی‌ دیگر از ابزارهای پرکاربرد سامانۀ ‌پیامک “بازاریابی دات آی آر” است. در این راهنما، قصد داریم تمام آنچه برای آشنایی و استفاده از این ابزار لازم است را به صورت تصویری به شما آموزش دهیم.

پیامک سررسید چیست؟
همانطور که از نام این ابزار مشخص است، پیامک سررسید می‌تواند پیامک‌های شما را در یک بازه زمانی مشخص به صورت دوره‌ای برای مشتریان ارسال کند. به این شکل که شما در سررسید یک زمان خاص جهت ارسال پیامک تعیین می‌کنید و باقی کار را به سامانه می‌سپارید تا در زمان گفته شده پیامک را به طور خودکار ارسال کند.

پیامک سررسید چه کاربردهایی دارد؟
شما بسته به نیاز خود می‌توانید استفاده‌‌های متنوعی از پیامک سررسید داشته باشید. برای مثال:

اطلاع‌رسانی تاریخ سررسید بیمه
با استفاده از این ماژول میتوانید تاریخ سررسید بیمه مشتریانتان را به آنها اطلاع‌رسانی کنید.

مثلا یک شرکت بیمه قصد دارد به مشتریانی که اعتبار بیمه آنها ده روز دیگر به اتمام می‌رسد پیامک یادآوری تمدید بفرستد.

این شرکت می‌تواند ده روز قبل از موعد پایان اعتبار بیمه برای ارسال پیامک اقدام و هر دو روز یک بار پیامک اطلاع‌رسانی را تکرار کند.

اطلاع از پایان سرویس‌های سالیانه
این قابلیت ماژول سررسید به درد شرکت‌ها و سازمان‌هایی می‌خورد که خدماتی با اشتراک سالیانه یا ماهانه ارائه میدهند.

این شرکت‌ها می‌توانند چند روز قبل از اتمام اشتراک سرویس، این موضوع را به مشتری اطلاع بدهند. به این ترتیب مشتری می‌تواند برنامه‌ریزی لازم را انجام داده و نسبت به تمدید سرویس اقدام کند.

ماژول پیامک سررسید بهترین ابزار برای این کار است تا تمامی این یادآوری‌ها به صورت خودکار انجام شوند.

توجه: تفاوت این ماژول با پیامک زماندار، در تنظیم زمان ارسال است. بدین صورت که در این قسمت علاوه بر تعیین تاریخِ اولین و آخرین ارسال، می‌توانید تعداد دفعاتی را که می‌خواهید بین این دو تاریخ ارسال پیامک انجام شود، تعیین نمایید.

بنابراین ارسال دوره‌ای پیامک تنها به حالت روزانه، هفتگی، ماهانه و سالانه محدود نشده و حتی می‌شود هر دو یا سه روز یکبار، پیامک مورد نظر را به مخاطبین ارسال کرد.

آموزش: چگونه از پیامک سررسید استفاده کنیم؟
برای یادگیری نحوه استفاده از پیامک سررسید، کافی است قدم به قدم مراحل زیر را انجام دهید.

مرحله اول: ایجاد پیامک سررسید و وارد کردن تنظیمات اولیه
برای شروع وارد بخش ارسال زماندار سامانه بشوید و گزینۀ پیامک سررسید را انتخاب کنید. سپس روی گزینۀ ارسال جدید یا ارسال از طریق فایل اکسل کلیک نمایید.

ارسال-پیامک-با-زمانبندی

روش اول
بعد از کلیک بروی گزینه ارسال جدید پنجره‌ای‌ به شکل زیر برای شما باز می‌شود. در ادامه، تک‌تک بخش‌های این قسمت را به شما توضیح می‌دهیم.

عنوان: انتخاب عنوان، صرفاً جهت تفکیک پیامک‌های مختلف است و در متن پیامک شما هیچ تاثیری ندارد. با این حال، انتخاب یک عنوان متناسب به شما کمک خواهد کرد بعدها این ارسال را راحت‌تر پیدا کنید.
شماره فرستنده: در این قسمت یکی از شماره‌‌های اختصاصی خود را انتخاب کنید. این همان شماره‌‌ای است که با آن پیام مربوطه به مخاطب ارسال میشود. سررسید-سامانه-پیامک
متن پیامک: در این بخش متن پیامک خود را می‌نویسید. توجه کنید که اگر از این بعداً می‌خواهید استفاده کنید، پس از تایپ متن پیامک روی مثلث بالا سمت چپ کلیک کنید و از گزینۀ درج متن به متون سریع استفاده کنید. متن پیامک شما در ماژول متون سریع ذخیره خواهد شد.
گیرندگان: شما به ۳ طریق می‌توانید شماره‌های خود را انتخاب کنید.
فایل اکسل: اگر می‌خواهید شماره‌ها را از فایل اکسل وارد کنید، حتما آن‌ها را درون فایل اکسل نمونه بارگذاری کنید و از هیچ فایل اکسل دیگری استفاده نکنید.
فایل متنی: از این قسمت می‌توانید به صورت دستی شماره‌های خود را وارد کنید یا اینکه از فایل پیش‌فرض موجود استفاده کنید.
دفترچه تلفن: شما میتوانید از شماره‌هایی که داخل ماژول دفترچه تلفن پنل خود ذخیره کرده‌اید استفاده کنید. دقت داشته باشید که می‌توانید یک یا چند گروه از مخاطبان خود را انتخاب کنید، اما در صورت انتخاب یک گروه تمام شماره‌های آن گروه با هم انتخاب می‌شوند و نمی‌توانید صرفا بعضی شماره‌ها را انتخاب کنید.
تنظیمات پیشرفته:با کلیک برروی تنظیمات پیشرفته سه گزینۀ “ارسال به شماره های غیرتکراری“ ، “ارسال به کلیه شماره ها“ و “ارسال به شماره های مشترک(تکراری)“ برای شما نمایش داده می‌شود که به صورت پیشفرض گزینۀ “ارسال به شماره‌های غیر تکراری“ فعال است که در این حالت پیامک شما برای شماره‌هایی که در چند گروه ممکن است تکرار شده باشند ارسال نخواهد شد. شما با توجه به نیاز خود می‌توانید از سایر گزینه‌های این تنظیم استفاده کنید.
تاریخ اولین ارسال: در این بخش تاریخ شروع ارسال پیامک سررسید را وارد نمایید.
تکرار ارسال: در این قسمت می‌توانید بازه زمانی تکرار هر ارسال را مشخص کنید.
مثلاً اگر می‌خواهید پیامک تا تاریخ اتمام ارسال هر دو روز یکبار ارسال شود این بخش را برروی ۲ روز تنظیم کنید. شما حتی میتوانید روز را به هفته، ماه و سال هم تغییر دهید.

تاریخ خاتمه ارسال: در این بخش تاریخ اتمام ارسال را مشخص می‌کنید. از این تاریخ به بعد دیگر هیچ پیامک سررسیدی برای مخاطبان وارد شده در بخش گیرندگان ارسال نمی‌شود.
ساعت ارسال: در این قسمت ساعت ارسال پیامک خود را تنظیم کنید.
در آخر برروی گزینه ثبت کلیک نمایید.

روش دوم

اگر قصد دارید با وارد کردن فایل اکسل اطلاعات را در این بخش ثبت کنید و ارسال خود را انجام دهید باید برروی گزینه ارسال از طریق فایل اکسل کلیک نمایید.

صفحه‌ای به شکل زیر برای شما باز می‌شود.

پیامک-سررسید-سامانه-پیامکی

شماره فرستنده: از این قسمت یکی از شماره‌‌های اختصاصی خود را انتخاب کنید. این همان شماره‌ای است که با آن پیام مربوطه به مخاطب ارسال میشود.
فایل اکسل: در این بخش باید فایل اکسل کامل شده خود را بارگذاری نمایید به نکات زیر توجه نمایید:
برای ارسال ابتدا فایل نمونهرا دانلود و از همان فایل استفاده کنید؛ یعنی تمامی تغییرات خود را در این فایل اعمال کنید.
دقت کنید که نام جدولی که شماره‌ها در آن قرار دارند باید Sheet1 باشد.
دقت کنید که سطر اول فایل اکسل خوانده نمی‌شود بنابراین می‌توانید از آن برای درج عنوان استفاده کنید.
در ستون “دوره زمانی” مقدار دوره زمانی را بر اساس مقدارهای مشخص شده زیر وارد نمایید. (در ستون عدد متناسب را وارد نمایید)
۱ > روز ۲ > هفته ۳ > ماه ۴ > سال

کاربرد-سررسید-سامانه-پیامک

سپس برروی گزینه تایید کلیک کنید.

مرحلۀ دوم: وضعیت ارسال و دریافت گزارش ارسال
بعد از ثبت پیامک سررسید رکورد ارسال ثبت شده را در بخش پایینی همین ماژول می‌توانید ببینید. امکان ویرایش و حذف این ماژول نیز وجود دارد.

وضعیت ارسال در ابتدا “منتظر ارسال“ بوده که بعد از انجام ارسال برای اولین بار به “انجام شده منتظر ارسال بعدی“ تغییر خواهد کرد.

از طریق ویرایش می‌توانید مواردی مانند عنوان، متن، شماره ارسال، مخاطبین و تاریخ و ساعت ارسال را تغییر دهید و مجدداً ثبت را بزنید.

برای مشاهده گزارش ارسال باید به بخش پیام‌ها و بعد از آن به بخش ارسالی مراجعه کنید.

پیامک زماندار :
این ماژول امکان ارسال در آینده را برای شما میسر می‌کند. شما می‌توانید با تنظیم روز و ساعت موردنظر، ارسال را انجام دهید.

روی گزینه درج ارسال جدید کلیک کرده تا صفحه مربوط باز شود.
اکنون عنوانی برای ارسال خود وارد نمایید.
شماره موردنظر خود را انتخاب نمایید.
سپس متن پیامک خود را در”متن پیامک” تایپ کرده و در صورت تمایل برای ارسال به‌صورت فلش، تیک عبارت ارسال به‌صورت فلش را انتخاب نمایید.
گیرندگان پیامک را توسط یکی از ۴روش تایپ شماره در کادر مربوط، ایمپورت شماره‌ها از دفترچه تلفن، فایل اکسل و یا فایل متنی مشخص نمایید.

سپس در قسمت زمان ارسال، یکی از موارد را انتخاب کنید. چنانچه فقط یک‌بار قصد ارسال پیامک را دارید، گزینه یک‌بار را انتخاب نموده و تاریخ موردنظر برای ارسال را از کادر مقابل آن تنظیم نمایید.
با انتخاب روزانه، هفتگی، ماهانه و سالانه، متن پیامک به‌صورت دوره‌ای با توجه به انتخابی که انجام دادید و در ساعتی که در قسمت ساعت تنظیم نمودید، برای گیرندگان ارسال می‌شود.
روی گزینۀ ثبت کلیک کرده و منتظر ثبت تغییرات شوید.


190
رکوردی در همان صفحه نمایش داده می‌شود.

میتوانید قبل از ارسال اگر نیاز به تغییر در متن، تاریخ و یا زمان است، در بخش ویرایش آن را تغییر دهید.
هنگامی که ارسال شما انجام شود در قسمت وضعیت ارسال، عبارت انجام‌شده نمایش داده خواهد شد، البته این برای زمانیست که برای یک‌بار ارسال، زمان ارسال را تنظیم کرده باشید. چنانچه ارسال را به‌صورت دوره‌ای تنظیم کرده باشید؛ بعد از اولین ارسال، وضعیت ارسال به انجام‌شده منتظر ارسال بعدی، تغییر خواهد کرد.
برای گزارش‌گیری هم می‌توانید به بخش پیام‌های ارسالی مراجعه کرد.

امکانات

کدخوان یکی از پرکاربردترین امکانات ‌پیامک “بازاریابی دات آی آر” محسوب می‌شود. در این راهنما، قصد داریم تمام آنچه برای آشنایی و استفاده از این ابزار لازم است را به شما آموزش دهیم.

کدخوان چیست؟
کارکرد کدخوان ساده است: کاربر به شما کدی را ارسال می‌کند که سامانه ‌پیامک “بازاریابی دات آی آر” اصالت آن را به صورت اتوماتیک تائید خواهد کرد. برای این منظور، کافی است کدهای مورد نظر خود را وارد سامانه کنید و مشخص کنید چه پیامک‌هایی در جواب کاربر اس‌ام‌اس شود.

کاربردهای مختلف کدخوان
شما بسته به نیاز خود می‌توانید استفاده‌های متنوعی از کدخوان داشته باشید. برای درک بهتر کاربردهای کدخوان، ما در این قسمت چند استفاده خیلی متداول از این ابزار را به شما نشان خواهیم داد.

اطمینان از اصل بودن محصول:
یکی از کاربردهای این ابزار، مطمئن کردن مشتری از اصل بودن یک محصول است. این قابلیت کدخوان، در حال حاضر در صنعت دارو کاربردی بسیار مهم و حیاتی دارد. زمانی که شما قصد خرید یک دارو را دارید، کافی است کد پشت محصول را به سامانه پیامکی مربوطه ارسال کنید تا اصل بودن یا تقلبی بودن این دارو در قالب یک پیامک به اطلاع شما برسد.

بررسی تاریخ گارانتی محصول:
شما می‌توانید از کدخوان برای مطلع کردن مشتری نسبت به گارانتی یک محصول استفاده کنید. یعنی مشتری می‌تواند کد محصول را به شما ارسال کند تا از گارانتی داشتن محصول اطمینان حاصل کند و حتی متوجه بشود که این گارانتی تا چه زمانی معتبر است.

اگر می‌خواهید تاریخ اعتبار گارانتی را از زمان دریافت پیامک مشتری حساب کنید، پیشنهاد ما استفاده از ماژول منشی هوشمند است.
برگزاری قرعه کشی بین خریداران
یکی از کاربردهای کدخوان برای زمانی است که می‌خواهید بین مشتریان خود یک قرعه‌کشی برگزار کنید. برای این منظور کافی است از مشتریان خود بخواهید کد محصولات خریداری شده را به خط اختصاصی شما ارسال کنند تا شماره آنها در سامانه شما ذخیره بشود و بتوانید بین آنها یک قرعه‌کشی برگزار کنید.

سان استار چگونه از کدخوان برای برگزاری مسابقه استفاده کرد؟


نمونه تبلیغات پیامکی سان استار

برندهای بسیاری مثل شادلی، کویرتایر و سان‌استار از قابلیت کدخوان ‌پیامک “بازاریابی دات آی آر” برای بازاریابی خود استفاده کرده‌اند. ما در این قسمت، استفاده سان‌استار از این قابلیت را بازگو خواهیم کرد.

مسئله: شرکت سان‌استار به دنبال افزایش فروش بود و قصد داشت مشتریان بیشتری را به سمت برند خود جذب کند.

راهکار: برند سان استار تصمیم گرفت برای مشتریان خود یک قرعه‌کشی ماهیانه برگزار کند. تمام خریداران با ارسال کد محصول خریداری شده به شمارۀ ۱۰۰۰۰۳۳ که سان استار آن را خریداری کرده بود، می‌توانستند در این قرعه‌کشی شرکت کنند. این قرعه کشی هر ماه به صورت زنده از تلویزیون پخش می‌شد و برنده آن یک دستگاه خودروی لکسوس از سان‌استار دریافت می‌کرد. برای این منظور، سان‌استار کد تمامی محصولات خود را در سیستم کدخوان ‌پیامک “بازاریابی دات آی آر” وارد کرد و دو پاسخ نیز برای پیامک‌ها تنظیم کرد. یک پاسخ برای زمانی که کد درستی ارسال می‌شد و یک پاسخ برای زمانی که کد اشتباه یا تکراری بود. سپس قرعه‌کشی ماهیانه خود را آغاز کرد.

نتیجه: به صورت ماهیانه بیش از ۱۰۰ هزار نفر برای سان‌استار کد محصول خود را ارسال می‌کردند و برند سان‌استار تغییری بسیار محسوسی را در میزان فروش خود تجربه کرد. در انتهای هر ماه نیز، قرعه‌کشی تلویزیونی با حضور یکی از اعضای تیم پیامک “بازاریابی دات آی آر” (برای تائید صحت شماره تلفن‌ها) برگزار می‌شد تا برنده خوش شانس قرعه‌کشی مشخص شود که باعث دیده شدن بیشتر این برند می‌شد.

آموزش استفاده از قابلیت کدخوان
برای یادگیری نحوه استفاده از کدخوان، کافی است قدم به قدم با این آموزش همراه شوید.

قبل از شروع، باید به این نکته توجه کنید که کدخوان نمی‌تواند همزمان با ماژول‌های تحلیل‌گر، اضافه به لیست و منشی هوشمند بر روی یک خط فعال باشد. دلیل این موضوع، تشابه نحوه کار آنهاست. با اینحال استفاده همزمان این ماژول‌ها بر روی خطوط مختلف، مانعی ندارد.
مرحله اول: ایجاد کدخوان و وارد کردن تنظیمات اولیه
برای شروع، وارد بخش امکانات سامانه بشوید و ابزار کدخوان را انتخاب کنید. سپس، برای ایجاد کدخوان برروی گزینۀ درج کدخوان جدید کلیک نمایید.

راهنمای استفاده از کدخوان

پس از کلیک بر روی گزینه درج کدخوان جدید، یک پنجره‌ به شکل زیر برای شما باز می‌شود. در ادامه، ما تک تک بخش‌های این پنجره را به شما توضیح خواهیم داد:

عنوان: انتخاب عنوان، صرفاً جهت تفکیک کدخوان‌های مختلف می‌باشد که شما ایجاد می‌کنید و در نحوه عملکرد این ابزار و متن پیامک تاثیری ندارد. با اینحال، انتخاب یک عنوان مرتبط به شما کمک خواهد کرد بعدها این کدخوان را راحت‌تر پیدا کنید.
شماره گیرنده: از این قسمت، یکی از شماره‌های اختصاصی پنل خود را انتخاب نمایید. این همان شماره‌ای است که مخاطب شما کد مربوطه را به آن ارسال می‌کند.
شماره فرستنده: از این قسمت یکی از شماره‌های اختصاصی پنل خود را انتخاب کنید. این همان شماره‌ای است که مخاطب شما کد مربوطه را به آن ارسال می‌کند.
متن پاسخ صحیح: متنی است که درصورت وجود داشتن کد ارسالی مخاطب در لیست کدهای شما، به مخاطب ارسال خواهد شد و درست بودن کد را تائید می‌کند.
متن پاسخ غلط: متنی است که درصورت موجود نبودن کد ارسالی مخاطب در لیست کدهای شما، برایش ارسال خواهد شد و نادرست بودن کد را به اطلاع او می‌رساند.
متن پاسخ تکراری: درصورتی که یک کد قبلاً برای سامانه ارسال شده باشد، متن نوشته شده در این قسمت برای کاربر ارسال خواهد شد.
متن شماره موبایل تکراری: در صورتی که مخاطب تنها مجاز به ارسال یک کد از شماره موبایل خود باشد و بیش از یک کد به سامانه ارسال کند، متن نوشته شده در این قسمت برایش ارسال خواهد شد.
پاسخ تکراری مجاز باشد: اگر این تیک را بزنید، حتی اگر کد یا شماره موبایل تکراری باشد، باز هم متن پاسخ صحیح برای کاربر ارسال خواهد شد. در این حالت بهتر است متن پاسخ تکراری و متن شماره موبایل تکراری، خالی رها شود.
فرستندۀ پاسخ به دفترچه تلفن اضافه شود: کدخوان یک گزارش کامل از شماره‌ها و کدهای ارسالی به شما می‌دهد. اما اگر قصد دارید شماره‌‌هایی که به شما پیامک می‌فرستند را در دفترچه تلفن هم ذخیره کنید، می‌توانید از این دکمه استفاده کنید. با کلیک روی این دکمه، شما می‌توانید گروه‌(های) دفترچه تلفن مد نظرتان برای ذخیره شماره‌ها را انتخاب کنید.
اعمال بازه زمانی: چنانچه قصد دارید این کدخوان فقط برای یک بازه زمانی مشخص فعال باشد، از این قسمت می‌توانید تاریخ شروع و پایان فعالیت آن را مشخص کنید. در صورت عدم تغییر مقادیر پیش فرض، کدخوان شما باید به صورت دستی غیر فعال شود.
اگر نمی‌خواهید متنی برای مخاطب ارسال شود، کافی است تمام قسمت‌های مرتبط با متن پیامک را خالی بگذارید.
پس از کامل کردن فرم، بر روی گزینه ثبت کلیک نمایید تا کدخوان شما ایجاد شود. با اینکار، کدخوان مربوطه به صورت یک رکورد در صفحه کدخوان به نمایش در می‌آید.

مرحله دوم: درج یا ایجاد کد در سامانه
پس از ایجاد یک کدخوان در سیستم، با کلیک بر روی گزینه درج کد می‌توانید کدهایی را برای کدخوان خود مشخص کنید. در این مرحله، شما ۲ روش مختلف را می‌توانید پیش بگیرید:

درج کدهای مورد نظر به صورت فایل اکسل
شما می‌توانید کدهای مد نظر خودتان را به صورت یک فایل اکسل در سیستم بارگذاری نمایید. تصویر یک نمونه فایل اکسل در زیر آمده است.

kنمونه فیل اکسل کدخوان

ستون اول: در فایل اکسل شما اجباری است و شامل لیست کدهای مورد نظرتان می‌شود.

ستون دوم: هم مربوط به پاسخ‌هاست و برای زمانی است که شما می‌خواهید در پاسخ به هر کد، یک متن پیامک متفاوت را ارسال نمایید. پس اگر که برای تمام کدها یک پاسخ واحد در نظر دارید، احتیاجی به پر کردن این قسمت نیست و پر کردن بخش متن پاسخ جدید در تنظیمات اصلی برای شما کافی خواهد بود.

به یاد داشته باشید که حجم فایل اکسل ارسال شما می‌بایست کمتر از ۲ مگ باشد.
سامانه به صورت خودکار، کدهای تکراری راجدا کرده و تعداد این کدهای تکراری را به شما اعلام خواهد کرد.
ایجاد کدها به صورت اتوماتیک توسط سامانه
در صورتی که شما کدهایی در اختیار ندارید، می‌توانید از بخش تولید کد تصادفی به تعداد مد نظر خود، کد ایجاد کنید. برای استفاده از این قسمت، کافی است کاراکترها (حروفی) که می‌خواهید در کدها به کار رفته باشد را مشخص کنید، کمترین و بیشترین تعداد کاراکتر هر کد را به سیستم بدهید و بگویید که می‌خواهید چند کد مختلف را ایجاد نمایید.

در نهایت، سیستم یک فایل اکسل به شما ارائه خواهد داد تا اگر لازم باشد، پاسخ مناسب هر کد را در آن وارد کنید و آن را در سیستم آپلود نمایید.

در صورتی که بعدها قصد افزودن کدهای بیشتر را به سیستم ‌پیامک “بازاریابی دات آی آر” داشتید، کافی است مجدداً وارد بخش درج کد شوید و کدهای جدید خود را وارد نمایید.
مرحله سوم: دریافت گزارش و ویرایش کدها
اکنون همه‌چیز آماده است برای آنکه مخاطبان، کدها را برای سامانه ارسال کنند. تنها مساله این است که چگونه می‌توانید گزارش پیامک‌های دریافتی را بگیرید و در صورت لزوم، تغییری در کدهای فعلی ایجاد کنید. برای این منظور ۲ بخش در سیستم کدخوان ما وجود دارد.

گزارش گیری از کدخوان

نمایش پاسخ
در این قسمت، امکان مشاهده یک گزارش کامل از کدهای دریافتی به تفکیک صحیح، غلط، تکراری و همینطور مشاهده شماره موبایل‌های تکراری وجود دارد. به علاوه شما می‌توانید یک فایل اکسل به عنوان خروجی از این قسمت بگیرید.

اگر قصد برگزاری یک قرعه‌کشی را دارید، می‌توانید با فشردن دکمه قرعه‌کشی، از بین شماره‌هایی که پاسخ صحیح را ارسال کرده‌اند، یک یا چند شماره را به صورت تصادفی برگزینید.
نمایش کدها
با کلیک کردن بر روی دکمه نمایش کدها می‌توانید کدهایی که پیش از این برای کدخوان خود وارد نموده‌اید را مشاهده کرده و هر کدام که می‌خواستید را حذف یا ویرایش کنید. در ضمن، می‌توانید ازگزینه “جستجو در کدها برای پیداکردن کد مورد نظرخود استفاده نمایید.

دفترچه تلفن
شما قرار است پیامک‌هایی را دائما برای مشتریان خود ارسال کنید، اگر نتوانید مشتریان خود را دسته بندی کنید و اطلاعات شخصی آنها را به صورت آرشیو داشته باشید، همه چیز درهم و به‌هم‌ریخته می‌شود. بنابرین یکی از مهم‌ترین امکانات یک سامانه پیامکی دفترچه تلفن است. در این راهنما، تمام آن چیزی را که برای آشنایی و استفاده از این ابزار لازم است، به شما آموزش خواهیم داد.

دفترچه تلفن چیست؟
درست همانند دفترچه تلفن شخصی شما که می‌تواند کاغذی باشد یا همان بخش phonebook موبایل شما، قابلیتی مشابه هم در پنل پیامک “بازاریابی دات آی آر” وجود دارد. اما امکانات خیلی گسترده‌تری از دفترچه تلفن‌های شخصی شما دارد و دقیقا مناسب شرکت‌ها و کسب‌وکارهاست. چند نمونه از این کاربردها:

این امکان به شما اجازه می‌دهد به تعداد نامحدودی گروه شماره ایجاد کنید و آنها را دسته بندی کنید.
می‌توانید توضیحات اضافه‌تری از قبیل ایمیل شخصی، تاریخ تولد یا هر اطلاعات تکمیلی دیگری را به دفترچه تلفن خود اضافه کنید. کم‌کم آرشیوی از اطلاعات شخصی مشتریان خود خواهید داشت که در ادامه خواهید دید چه کمکی به کسب‌وکار شما می‌کند.
شما در کمترین زمان ممکن می‌توانید حجم بالایی از شماره تماس‌ها و اطلاعات شخصی کاربرانتان را بسازید.
کاربردهای مختلف دفترچه تلفن
دفترچه تلفن برای شما کاربردهای زیادی دارد. در ادامه به دو کاربرد مهم و اساسی دفترچه تلفن اشاره می‌کنم.

مخاطبین خود را دسته‌بندی می‌کنید
شاید برایتان جالب باشد بدانید ۴۰% از درآمد ماهانه شما از مشتریان دائم شما تامین می‌شود. تعامل راه حفظ مشتریان دائم شماست. اس‌ام‌اس یکی از بهترین راه‌های تعامل است. اما پیش از ارسال پیامک لازم است که شما مشتریان خود را دسته‌بندی کنید و متناسب با هر دسته پیامک ارسال کنید. دفترچه تلفن دقیقا همینجا قرار است به کمک شما بیاید. برای دسته‌بندی مشتریان خود شما دو راه وجود دارد:

به صورت دستی شماره‌ها را وارد کنید، آنها را دسته‌بندی کنید و متناسب هر دسته برایشان پیامک ارسال کنید. مثلا در یک فروشگاه لباس می‌تواند اینگونه باشد: “مشتریانی که یکبار از شما خرید کرده‌اند”، “مشتریانی که همیشه خرید می‌کنند” و “مشتریانی که هنوز خرید نکرده‌اند”
از امکان خبرنامۀ پیامکی استفاده کنید. به این معنا که می‌توانید از مشتریان خود بخواهید با ارسال یک کد (مثلا عدد ۱) در خبرنامۀ پیامکی شما عضو شوند و همیشه پیامک‌های شما را دریافت کنند. اگر بخواهید به این طریق مشتریان خود را به دفترچه تلفن اضافه کنید دو راه دارید:
امکان اضافه به لیست: با تنظیمات این گزینه، دیگران با ارسال یک پیامک می‌توانند شماره‌تلفن خود را به همراه اسم و فامیل در دفترچه تلفن شما ثبت کنند. این امکان به صورت مفصل در راهنما بخش اضافه به لیست شرح داده شده است.

ماژول تحلیلگر: ماژول تحلیلگر به شما این امکان را می‌دهد که برای مشتریان خود یک کد یا کلیدواژه مشخص ارسال کنید و آنها در پاسخ برای شما پیامک ارسال کنند. شما می‌توانید تمام مشتریانی که کلیدواژه مورد نظر را برای شما ارسال کرده‌اند را با استفاده از گزینه “گروه مخاطبین” به دفترچه تلفن خود اضافه کنید. این امکان به طور کامل در راهنما بخش ماژول تحلیلگر توضیح داده شده است.

اطلاعات شخصی مشتریان خود را آرشیو کنید
دفترچه تلفن به شما اجازه می‌دهد اطلاعات مشتریان خود را آرشیو کنید و هر زمان که لازم است به آنها دسترسی پیدا کنید. اطلاعاتی مانند ایمیل مشتریان، اکانت‌های متفاوت آنها در شبکه‌های اجتماعی، تاریخ تولد مشتریانتان یا اعتبار بیمۀ آنها. با فرستادن یک تبریک در روز تولد مشتریان همیشگی آنها را خوشحال کنید و به آنها نشان بدهید که چقدر برای شما ارزش دارند.

آموزش استفاده از امکان دفترچه تلفن
برای یادگیری نحوه استفاده از دفترچه تلفن، کافی است قدم به قدم آموزش ما را دنبال کنید.

برای شروع ابتدا به قسمت امکانات بروید و روی گزینه دفترچه تلفن کلیک کنید.

راهنمای استفاده از دفترچه تلفن

پس از انتخاب دفترچه تلفن پنجره‌ای به شکل زیر برای شما باز می‌شود. در این قسمت چهار گزینۀ اصلی شامل مدیریت گروه‌ها، درج مخاطب جدید، افزودن از فایل و افزودن سریع وجود دارد. در ادامه تک تک این گزینه‌ها را به ترتیب برای شما توضیح خواهم داد.

نحوه استفاده از دفتر تلفن
مدیریت گروه‌ها
با کلیک بر روی مدیریت گروه‌ها یک صفحۀ جدید برای شما ایجاد می‌شود. در این قسمت ترتیب زیر می‌توانید عمل کنید.

I: در این قسمت یک نام مناسب برای گروه خود انتخاب کنید. حتماً در این قسمت اسمی را وارد کنید که بعدها به راحتی بتوانید این گروه را پیدا کنید.

II: اگر گروه شما به توضیحات تکمیلی نیازمند است می‌توانید از این گزینه استفاده کنید، اما پر کردن این قسمت الزامی نیست.

III: شما در سامانه پیامک “بازاریابی دات آی آر” این امکان را دارید که برای خود زیرکاربرانی تعریف کنید و به آنها دسترسی بدهید، با فعال کردن این گزینه می‌توانید دسترسی دفترچه تلفن را به زیرکاربرانتان بدهید.

پس از زدن گزینه ثبت ، گروه ایجاد شده در همان صفحه به وجود خواهد آمد .

درج مخاطب جدید
در صورتی که می‌خواهید مخاطبین خود را یک‌به‌یک و به صورت دستی وارد سامانه خود بکنید می‌توانید از گزینه درج مخاطب جدید استفاده کنید. با کلیک بروی این گزینه پنجره‌ای به فرم زیر برای شما باز می‌شود.

درج مخاطب جدید

در این بخش تنها پر کردن فیلد شماره موبایل ضروری می باشد و پر کردن الباقی قسمت ها اختیاری است.
به این نکته حتما دقت کنید که شماره موبایل بدون صفر وارد شود.
قبل از ثبت شماره تنظیمات نهایی از قبیل درج شمارۀ تکراری و … را بررسی کنید و سپس گزینۀ ثبت را انتخاب کنید.

افزودن از فایل
گاهی پیش می‌آید که زمان شما اندک است و شما قرار است تعداد زیادی از شمارۀ مشتریانتان را به همراه مشخصات آنها وارد دفترچه تلفن بکنید که بعدا از این مشخصات بتوانید استفاده کنید. (مثلا همین تبریک تولد که بالاتر گفتم) در این حالت می‌توانید از گزینۀ “افزودن از فایل” استفاده کنید. پس از انتخاب “افزودن از فایل” پنجره‌ای برای شما باز می‌شود که یک فایل نمونه اکسل با رنگ قرمز مشخص شده است. ابتدا فایل نمونه را دانلود کنید و پس از آن شماره‌های خود را در این فایل اکسل کپی کنید.

دقت نمایید که حتما از همین فایل اکسل که به عنوان نمونه بارگذاری شده استفاده کنید و فایل اکسل دیگری بارگزاری نکنید. در صورتی که به اطلاعات یک ستون نیاز ندارید می‌توانید ستون را خالی بگذارید، اما هیچ ستونی را حذف نکنید.
سپس فایل آماده شده را در قسمت فایل اکسل مخاطبین بارگزاری نمایید.

راهنمای استفاده از سامانه پیامکی

I : از این قسمت می‌توانید انتخاب کنید که شماره تلفن‌های مورد نظر شما در کدام گروه اضافه شوند.

II : از این قسمت فایل اکسل مورد نظر خود را بارگزاری کنید. سپس دو گزینه انتهایی را نیز در صورت تمایل انتخاب کنید و در نهایت کلید تایید را بزنید.

افزودن سریع
زمانی که شما صرفا به شماره تلفن مشتریان خود نیاز دارید و هیچ اطلاعات شخصی از آنها مورد نیاز شما نیست می‌توانید از افزودن سریع استفاده کنید. این امکان به شما این قابلیت را می‌دهد که در زمانی اندک تعداد زیادی شماره را به دفتر تلفن خود اضافه کنید.

I: از این قسمت می‌توانید انتخاب کنید شماره‌های شما به کدام گروه اضافه شوند.

II: از این قسمت به دو روش انتخاب از فایل اکسل یا افزودن به صورت دستی می‌توانید شماره‌های خود را اضافه کنید.
برای استفاده از فایل اکسل دقیقا به همان صورتی که در قسمت افزودن از فایل گفتیم شماره‌های خود را اضافه کنید.

دقت داشته باشید که در این قسمت هم شماره‌های خود را بدون صفر وارد کنید.
چگونه یک مخاطب را در دفترچه تلفن خود پیدا کنیم؟
برای جست‌وجوی مخاطبین خود شما دو راه دارید:

جست‌وجوی ساده
جست‌وجوی پیشرفته
I: از این قسمت برای جست‌وجوی ساده استفاده می‌شود. روش کار به این صورت است که ابتدا در قسمت کلیدواژه نام مخاطب مورد نظر را تایپ می‌کنید و سپس گروه مورد نظر را انتخاب می‌کنید. (اگر گروه او را نمی‌دانید می‌توانید هیچ گروهی را انتخاب نکنید تا مخاطب مورد نظر شما در تمام گروه‌ها جستجو شود.)

II: این قسمت مخصوص جستجوی پیشرفته است. در این قسمت می‌توانید با تعیین کردن مشخصاتی مانند جنسیت و استان و .. جستجوی خود را انجام دهید

در نهایت تمام شماره‌هایی که ذخیره کرده‌اید را از این قسمت می‌توانید ببینید.

I: مناسبت‌ها: در این قسمت می‌توانید برای ثبت هرگونه مناسبتی مثل تاریخ تولد، تاریخ سررسید چک، اعتباربیمه و … استفاده نمایید.

هنگامی که مناسبت مورد نظر را برای کاربر مورد نظر فعال کردید، می‌توانید با استفاده از ماژول پیامک مناسبت از این اطلاعات استفاده کنید و در مناسبت مورد نظر برای کاربرانتان پیامک ارسال کنید.
با کلیک بر روی مناسبت مورد نظر امکان حذف یا ویرایش آن نیز وجود دارد.
II: تغییر اعتبار: شما می توانید از این طریق به مخاطبین دفترچه تلفن اعتبار داده و بابت پیامک هایی که با توجه به تنظیمات صورت گرفته از ماژولی مانند پیامک اعتباری برای مخاطبین ارسال می شود، از این اعتبار کاسته شود. بنابراین این قبیل پیامک ها تا زمانی برای مخاطبین ارسال خواهند شد که اعتبار داشته باشند. این اعتبار، اعتباری مجازی بوده و به هر میزان قابل تغییر می باشد.

III: ویرایش: در هر سطر با انتخاب گزینه “ویرایش” می توان اطلاعات مخاطب مربوط را ویرایش نمود.
>IV: حذف: از این قسمت می‌توانید مخاطبان خود را حذف کنید.

روش کار با دفترچه تلفن
۱- ارسال پیامک:

از این قسمت می‌توانید به راحتی برای مخاطبین خود پیامک ارسال کنید. کافی است مخاطب (مخاطبان) لازم را انتخاب کنید و بر روی این گزینه کلیک کنید. سپس به صفحۀ ارسال پیامک هدایت می‌شوید.

در قسمت ارسال پیامک می‌توانید شماره‌های دیگری را هم اضافه کنید.
۲- ارسال هوشمند:
از این قسمت می‌تواند پیامک‌هایی را برای شخص کاربران خود ارسال کنید. این به چه معناست؟ این گزینه به شما این امکان را می‌دهد که نام و نام خانوادگی مخاطب خود را در متن پیامک خود لحاظ کنید.
در این قسمت نمی‌توانید تنها مخاطبین خاصی را از یک گروه انتخاب کنید و برایشان پیامک ارسال کنید. با انتخاب این گزینه تمامی مخاطبان آن گروه انتخاب می‌شوند.
۳-خروجی اکسل:
با انتخاب این گزینه یک فایل اکسل از تمام مخاطبان دفترچه تلفن به شما ارائه می‌شود.
۴-حذف

با کلیک بر روی “حذف”، مخاطبین انتخابی حذف خواهند شد.

۵-چاپ

برای پرینت اطلاعات مخاطبین می توان بر روی گزینه “چاپ” کلیک نمود.

۶- تولید فرم عضویت

این گزینه زمانی به کار شما می‌آید که قرار است فرم عضویت پیامکی

با کلیک بر روی “تولید فرم عضویت”، شما می‌تواند در وبسایت خود یک فرم عضویت در خبرنامه قرار دهید؛ به این صورت که افراد با پر کردن مشخصاتی که شما از آنها می‌خواهید و ارسال یک کلمه کلیدی می‌توانند در خبرنامه پیامکی شما عضو شوند و با انتخاب این گزینه به لیست شماره‌های دفترچه تلفن شما اضافه شوند. برای اینکه با این قابلیت بیشتر آشنا شوید به توضیحات من روی تصویر دقت کنید. پس از کلیک بر روی تولید فرم عضویت صفحه‌ای به فرم زیر برای شما باز می‌شود.

راهنمای دفترچه تلفن

۱- از این قسمت انتخاب می‌کنید که کسانی که مشترکین خبرنامۀ شما به کدام گروه اضافه شوند.

۲- در این قسمت متن کلمه مورد نظر خود را انتخاب می‌کنید و یک عنوان برای فرم خود انتخاب می‌کنید. دقت کنید که این عنوان صرفا برای نظم دادن به کار خود شماست و جایی ثبت نمی‌شود.

۳- از این قسمت انتخاب می‌کنید که در صورتی که کسی به اشتراک پیامکی شما پیوست، چه پیامکی برای شما ارسال شود.

۴- از این قسمت انتخاب می‌کنید که در صورت عضویت در خبرنامۀ شما چه پیامکی برای کاربر ارسال شود. اگر قرار نیست پیامکی برای او ارسال شود می‌توانید این قسمت را خالی بگذارید.

در نهایت با کلیک بر روی ثبت کد، یک کد از طرف سامانه برای شما ارسال خواهد شد که این کد را باید در کدهای html سایت یا وبلاگ خود کپی کنید.

-افزایش اعتبار

با کلیک بر روی این گزینه در انتهای جدول، می توانید اعتبار گروه یا گروه های انتخابی خود را به میزانی که در کادر می توانید مشخص کنید، افزایش یا کاهش دهید.

گنجینه پیامک
اضافه به لیست

گنجینه پیامک یکی از پرکاربردترین ابزار در سامانۀ ‌پیامک “بازاریابی دات آی آر” است. در این راهنما، قصد داریم تمام آنچه برای آشنایی و استفاده از این ابزار لازم است را به شما آموزش دهیم.

گنجینه پیامک چیست؟
گنجینه پیامک ابزاری است که در این قسمت پیامک‌هایی با مضامین متفاوت قرار داده شده است و بر اساس مناسبتشان، گروه‌بندی شده اند، که شما میتوانید در مناسبت‌های مختلف از این پیامک‌ها استفاده نمایید.

گنجینه پیامک چه کاربردهایی دارد؟
حتما برای شما هم پیش آمده است که در مناسبت‌های مختلف میخواهید پیامکی در خصوص آن مناسبت را برای اطرافیان، همکاران، مشتریان و … را به صورت گروهی و تکی ارسال کنید.

شما با استفاده از گنجینه پیامک میتوانید پیامک مناسبت‌ها را که در این ماژول دسته‌بندی شده است را به مخاطبین مورد نظر خود ارسال کنید و آن مناسبت را اطلاع رسانی کنید.

آموزش استفاده از قابلیت گنجینه پیامک
برای یادگیری نحوه استفاده از گنجینه پیامک، کافی است قدم به قدم با این آموزش همراه شوید.

مرحله اول: ایجاد گنجینه پیامک و وارد کردن تنظیمات اولیه
برای شروع وارد بخش امکانات سامانه بشوید و گزینۀ گنجینه پیامک را انتخاب کنید.

صفحه ای به شکل زیر برای شما باز میشود که پیامک‌هایی با مضامین متفاوت در این بخش قرار داده شده است و بر اساس مناسبت‌ها، گروه‌بندی شده‌اند.

کافیست از لیست مقابل در قسمت گروه، مناسبت مورد نظر را انتخاب نموده تا لیست پیامک‌های مربوط به آن را مشاهده نمایید. همچنین در صورتی که کلمه خاصی مد نظر دارید، کافیست در کادر مقابل کلیدواژه آن را تایپ نموده و بر روی جستجو کلیک نمایید تا پیامک‌های حاوی آن در صورت وجود برایتان لیست شود. در لیستی که مشاهده می‌نمایید، در هر سطر متن‌پیامک، تعداد بخش ها و تعداد دفعات ارسال آن مشخص می‌باشد.

با کلیک برروی “ارسال به …” وارد صفحه ارسال پیامک خواهید شد.

بعد از کلیک بروی گزینه ارسال به… پنجره‌ای‌ به شکل زیر برای شما باز می‌شود. در ادامه، تک‌تک بخش‌های این قسمت را به شما توضیح می‌دهیم.

شماره فرستنده: از این قسمت یکی از شماره‌‌های اختصاصی خود را انتخاب کنید. این همان شماره‌ای است که با آن پیام مربوطه به مخاطب ارسال میشود.
متن پیامک: در این بخش متن پیامک انتخابی در مرحله قبل به شما نمایش داده میشود.
ارسال تست: به شما توصیه می‌کنیم حتما قبل از ارسال یک ارسال تست انجام بدهید. این کار چند فایده دارد:
باعث می‌شود از وصل بودن سامانۀ خود مطمئن شوید.
می‌توانید بررسی کنید متن پیامک شما به چه فرمی به گوشی ارسال می‌شود و اگر لازم است قبل از ارسال آنرا ویرایش می‌کنید.
گیرندگان:شما به ۳ طریق می‌توانید شماره‌های خود را انتخاب کنید.
فایل اکسل: اگر می‌خواهید شماره‌های خود را از فایل اکسل وارد کنید، حتما شماره‌های خود را درون فایل اکسل نمونه بارگذاری کنید و از هیچ فایل اکسل دیگری استفاده نکنید.
فایل متنی: از این قسمت می‌توانید به صورت دستی شماره‌های خود را وارد کنید یا اینکه از فایل پیشفرض موجود استفاده کنید.
دفترچه تلفن: شما میتوانید از شماره‌هایی که داخل ماژول دفترچه تلفن پنل خود ذخیره کرده‌اید، استفاده کنید. در این قسمت دقت داشته باشید که می‌توانید یک یا چند گروه از مخاطبان خود را انتخاب کنید، اما در صورت انتخاب یک گروه تمام شماره‌های آن گروه با هم انتخاب می‌شوند و نمی‌توانید صرفا بعضی شماره‌ها را انتخاب کنید.


تنظیمات پیشرفته: با کلیک برروی تنظیمات پیشرفته سه گزینۀ “ارسال به شماره های غیرتکراری“ ، “ارسال به کلیه شماره ها“ و “ارسال به شماره های مشترک(تکراری)“ برای شما نمایش داده می‌شود که به صورت پیشفرض گزینۀ “ارسال به شماره‌های غیر تکراری“ فعال است که در این حالت پیامک شما برای شماره‌هایی که در چند گروه ممکن است تکرار شده باشند ارسال نخواهد شد. شما با توجه به نیاز خود می‌توانید از سایر گزینه‌های این تنظیم استفاده کنید.
با کلیک بر روی مرحله بعد، صفحه‌ای به شکل زیر برای شما ظاهر می‌شود که پیش‌نویسی از پیامک شما را به همراه مشخصت دیگری نشان می‌دهد. من برخی از آیتم‌ها که ممکن است برای شما واضح نباشد را برای شما توضیح خواهم داد.

در این قسمت می‌توانید پیش‌نویسی از متن پیامک خود را به همراه سایر مشخصات آن (از جمله هزینه ارسال شما به صورت دقیق) همانگونه که در تصویر مشخص است، ببینید.

تعداد بخش‌ها:به این معناست که اگر پیامک شما بیش از ۷۰ کاراکتر باشد دو پیامک محسوب شده و در دو بخش ارسال می‌شود. (البته متن پیامک شما کامل ارسال خواهد شد.)
ضریب خط:این ضریب در هزینۀ پیامک شما لحاظ می‌شود. برای اطلاع از ضرایب و خطوط مختلف می‌توانید به مقالۀ تفاوت و مزایای خطوط مختلف مراجعه کنید.
هزینه ارسال: این قسمت تعداد پیامک را به همراه هزینه ارسال به شما نشان خواهد داد. دقت کنید که ضریب خط که در مورد قبل به آن اشاره کردم در این قسمت لحاظ می‌شود.
سپس روی دکمه تایید کلیک کنید.

در مرحله بعد صفحه‌ای به شکل زیر به شما نمایش داده میشود که نشان دهنده این است که پیامک شما ارسال شده است.

ارسال مجدد: با انتخاب این گزینه ارسال شما مجدد به شماره‌های وارد شده در مرحله قبل انجام میشود.
گزارش ارسال: با انتخاب این گزینه شما وارد صفحه‌ی پیام ها => ارسالی میشوید تا گزارش ارسال به شما نشان داده شود.
تراکنش مالی: با انتخاب این گزینه صفحه‌ی تراکنش مالی برای شما باز میشود که به شما نشان داده میشود که هزینه‌ی پیام‌های ارسال نشده به پنل عودت داده شده است.

همانطور که در تصویر زیر مشاهده میکنید در رکورد ۱ به شماره‌ای که پیام ارسال نشده است بازگشت اعتبار خورده است و هزینه ارسال به پنل عودت داده شده است.

مرحله ی دوم: وضعیت ارسال و دریافت گزارش ارسال

بعد از ثبت پیامک ها گزارش ارسال را در بخش پیام ها-ارسالی میتوانید مشاهده کنید.

تاریخ و ساعت: در این قسمت تاریخ و ساعت ارسال به شما نشان داده میشود.
فرستنده: شماره ای که با آن ارسال خود را انجام داده اید نشان داده میشود.
گیرنده: در این بخش شماره‌هایی که به آنها ارسال انجام داده‌اید را به همراه گزارش ارسال میتوانید مشاهده کنید با کلیک برروی گزینه شماره‌ها صفحه‌ای به شکل زیر برای شما باز میشود. در این صفحه شماره‌ها به همراه وضعیت ارسال به شما نشان داده میشود.
کد پیامک:این کدپیامک شماست که هر زمان در گزارش ارسال خود به مشکل برخوردید یا سیستم شما ایراد پیدا کرد با ارائه این کد به اپراتور خود می‌توانید گزارش ارسال خود را دریافت کنید.

اضافه به لیست یکی از پرکاربردترین امکانات ‌پیامک “بازاریابی دات آی آر” محسوب می‌شود. در این راهنما، قصد داریم تمام آنچه را برای آشنایی و استفاده از این ابزار لازم دارید، به شما آموزش دهیم.

اضافه به لیست چیست؟
این ماژول قرار است به شما این امکان را بدهد که مشتریان شما با ارسال یک پیامک بتوانند شماره تلفن خود را در دفترچه تلفن سامانه شما ثبت کنند.

بستنی نعمت چگونه از امکان اضافه به لیست استفاده کرد؟
می‌خواهم برایتان تعریف کنم که بستنی نعمت چگونه از این ماژول استفاده کرد. کارخانه بستنی نعمت طی اعلامیه‌هایی از تمام کارمندان، پرسنل، مشتریان و .. خواست که نام و نام خانوادگی‌شان را به همراه کلیدواژۀ مشخصی (که گروه آنها را در دفترچه تلفن مشخص می‌کرد) به شماره سامانه پیامکی بستنی نعمت ارسال کنند.

به این ترتیب گروه‌های مختلفی در دفترچه تلفن سامانه پیامکی بستنی نعمت ایجاد شد. مثلا مدیران شعبات بستنی نعمت با ارسال نام و نام خانوادگی و عبارت “گروه مدیران شعب” در گروه “مدیران شعب” دفترچه تلفن ذخیره می‌شدند، یا پرسنل شعب هفت حوض با ارسال نام و نام خانوادگی به شماره سامانه در “گروه شعبه هفت حوض” در دفترچه تلفن ذخیره می‌شدند. به این ترتیب بستنی نعمت با این امکان تمام مشتریان و پرسنل خود را در گروه‌های مجزا در دفترچه تلفن ذخیره کرد.

آموزش استفاده از اضافه به لیست
برای یادگیری نحوه استفاده از اضافه به لیست، کافی است قدم به قدم با این آموزش همراه شوید.

مرحله اول: ایجاد اضافه به لیست و وارد کردن تنظیمات اولیه
برای شروع، وارد بخش امکانات سامانه بشوید و اضافه به لیست را انتخاب کنید. سپس، برای ایجاد اضافه به لیست برروی گزینۀ درج اضافه به لیست جدید کلیک نمایید.

مرحله اول- آموزش اضافه به لیست

پس از زدن این گزینه پنجره‌ای باز می‌شود که همانطور که در تصویر می‌بینید، این ماژول از سه بخش تنظیمات ، شروط و عملگر تشکیل شده است:

بخش اول: تنظیمات


عنوامرحله دوم- اضافه به لیستن اضافه به لیست: انتخاب عنوان، صرفاً جهت تفکیک اضافه به لیست های مختلف است و در متن پیامک شما هیچ تاثیری ندارد. با اینحال انتخاب یک عنوان مناسب بعدا به شما کمک می‌کند اضافه به لیست مورد نظر خود را راحت‌تر پیدا کنید.
گیرنده: از این قسمت می‌توانید یکی از شماره‌های اختصاصی خود را انتخاب کنید. این همان شماره‌ای است که مشتریان شما قرار است مشخصات خود را به آن ارسال کنند.
نکته: در صورت انتخاب “همه شماره ها” اضافه به لیست ایجاد شده روی پیامک های دریافتی از کلیه خطوط اختصاصی شما در پنل، اعمال خواهد شد.

فرستنده: از این قسمت می‌توانید انتخاب کنید که با کدام یک از خطوط اختصاصی خود برای مشتریان پیامک خود را ارسال کنید.
اعمال بازه زمانی: در این قسمت می‌توان تنظیم کرد که “اضافه به لیست” شما از چه تاریخی تا چه تاریخی فعال باشد.
بخش دوم: شروط


شماره موبایل فرستنده: اگر قصد دارید شماره موبایل های خاصی رامرحله سوم – اضافه به لیست به دفترچه تلفن اضافه کنید، از این قسمت می‌توانید انتخاب کنید که چه شماره‌هایی به دفترچه تلفن شما اضافه شود. مثلا می‌توانید انتخاب کنید شماره‌هایی که با پیش شماره ۰۹۱۲۱ آغاز می‌شوند به دفترچه تلفن شما اضافه شوند.
متن پیامک: در این قسمت شرطی بر روی متن دریافتی از مخاطب تعیین می شود. با فعال کردن این شرط تنها پیامک‌هایی که شرط مورد نظر را داشته باشند (مثلا پیامک‌هایی که با ۲ شروع می‌شوند)، به دفترچه تلفن شما اضافه خواهند شد.
در صورت خالی گذاشتن این کادر شماره مخاطب، با هر متنی که ارسال نماید، در دفترچه تلفن ذخیره خواهد شد.
در صورتی که تمایل دارید نام و نام خانوادگی مخاطب علاوه بر شماره موبایلش در دفترچه تلفن ذخیره شود بایستی متن پیامک خود را با فرمت زیر ارسال نماید:

*نام*نام خانوادگی *احمد*عزیزی

دقت نماییدکه بین نام ونام خانوادگی باید همین کاراکتر تعیین شده (مثلا *)، قرار گیرد.
چنانچه قصد دارید مطالب اضافه‌تری از نام و نام خانوادگی (مثلا تاریخ تولد) را به اطلاعات مشتریان خود اضافه کنید، همانند زیر با یک ستاره توضیحات اضافه را می‌توانید وارد کنید. این اطلاعات در بخش توضیحات دفترچه تلفن اضافه خواهند شد.
*نام*نام خانوادگی*توضیحات اضافی

بخش سوم: عملگر
گروه مخاطبین:

آیا با ماژول نظرسنجی که یکی از پرکاربردترین ابزار در سامانۀ پیامک “بازاریابی دات آی آر” است، آشنایی دارید؟

در این راهنمای تصویری و قدم به قدم، قصد داریم تمام آنچه برای آشنایی و استفاده از این ابزار لازم است را به شما آموزش دهیم.

ماژول نظرسنجی چیست؟
فکر می‌کنم خودتان از روی اسم این ماژول کارایی آن را حدس زده باشید. بله، این ماژول کار برگزاری نظرسنجی پیامکی و بررسی نتایج آن را برایتان انجام می‌دهد.

در نظرسنجی پیامکی شما یک سوال و چند گزینه برای پاسخ دادن تعریف می‌کنید. هر گزینه میتواند شامل عنوان، عدد یا کلیدواژه باشد تا مخاطبین با ارسال کلیدواژه به شماره مورد نظر در نظرسنجی شرکت، و پاسخ سوال را بدهند.

نظرسنجی چه کاربردهایی دارد؟


نظرسنجی-پیامکینظرسنجی کردن در هر زمینه‌ای و در هر کسب و کاری کاربرد دارد. چون کار شما هر چه که باشد نیاز به دریافت فیدبک از طرف مخاطبین و دانستن نظر آن‌ها خواهید داشت.

علاوه‌براین، با ماژول نظرسنجی می‌شود مسابقه ترتیب داد و مخاطبان را به شرکت در آن دعوت کرد.

مثلاً فرض کنید میخواهید یک نظرسنجی برای بازی فوتبال برگزار کنید که ببینید به نظر تماشاچیان کدام تیم در این بازی برنده میشود و از بین افرادی که در این نظرسنجی شرکت کرده‌اند و درست حدس زده‌اند قرعه‌کشی کنید و به یک نفر به قید قرعه جایزه دهید.

شما با استفاده از نظرسنجی به راحتی میتوانید این نظرسنجی و قرعه‌کشی را برگزار کنید.

آموزش: چگونه از نظرسنجی استفاده کنیم؟
برای یادگیری نحوه استفاده از نظرسنجی، فقط کافیست مراحل زیر را قدم به قدم اجرا کنید.

مرحله اول: ایجاد نظرسنجی و وارد کردن تنظیمات اولیه
برای شروع، وارد بخش امکانات سامانه بشوید و گزینۀ نظرسنجی را انتخاب کنید. سپس روی گزینۀ درج نظرسنجی جدید کلیک کنید.

آموزش-نظرسنجی-پیامکی

بعد از اینکه روی گزینه “درج نظرسنجی جدید” کلیک کردید، یک پنجره‌ به شکل زیر برای شما باز می‌شود. در ادامه، تک‌تک بخش‌های این پنجره به جزئیات کافی برای شما توضیح داده شده است.

سوال/عنوان: انتخاب عنوان، صرفاً جهت تفکیک نظرسنجی های مختلف در سامانه است و در متن پیامک شما تاثیری ندارد. با این حال، انتخاب یک عنوان متناسب به شما کمک خواهد کرد بعدها نظرسنجی مورد نظر خود را راحت‌تر پیدا کنید.راهنمای-سامانه-پیامک
شماره گیرنده: از این قسمت شماره اختصاصی مدنظر خود را برای دریافت جواب‌ها انتخاب کنید. این شماره، شماره‌ای است که مخاطبین گزینه مورد نظر را به آن ارسال میکنند.
لوگوی نمودار: از این قسمت می‌توانید لوگوی مورد نظر خود را به منظور درج در نمودار نتایج نظرسنجی، بارگذاری کنید.
با انتخاب گزینه “ذخیره آمار دریافت” کلیه پاسخ‌های دریافتی از جانب مخاطبین در سامانه ذخیره خواهد شد.
با انتخاب گزینه “شماره تکراری مُجاز” شماره‌هایی که در نظرسنجی شرکت کرده‌اند مجدد میتوانند در همین نظرسنجی شرکت کنند.
اعمال بازه زمانی: چنانچه قصد دارید این نظرسنجی فقط برای یک بازه زمانی مشخص فعال باشد، از این قسمت تاریخ شروع و پایان فعالیت را مشخص کنید. در صورت عدم تغییر مقادیر پیش فرض، نظرسنجی شما باید به صورت دستی غیر فعال شود.
در پایان این مرحله روی ثبت کلیک نمایید.

مرحله دوم: ثبت تنظیمات نهایی
در همان قسمت رکورد مربوط به نظرسنجی ایجاد شده نمایش داده خواهد شد. که موارد مهم را در ادامه توضیح خواهیم داد.

نمودار: دراین قسمت شما میتوانید نتایج نظرسنجی یا مسابقه خود را به صورت نمودارهای مختلف مشاهده کنید.
پاسخ‌ها: نمودار نتایج به‌دست آمده به تفکیک گزینه‌های ایجاد شده در این قسمت نمایش داده می شود


پیش شماره: نمودار نتایج بدست آمده به تفکیک پیش شمارۀ موبایل مخاطبین، در این قسمت نمایش داده می شود.

دریافتی: نمودار نتایج بدست آمده به تفکیک تعداد کل پاسخ‌ها، پاسخ‌های متفرقه، پاسخ‌های دریافتی از شماره موبایل تکراری و پاسخ‌های قابل قبول، در این قسمت نمایش داده می‌شود.

در مورد تمامی نمودارها، با استفاده از تنظیماتی که قرار داده شده می‌توان نمودار دلخواه را جهت نمایش و چاپ، به دلخواه ویرایش کرد.

گزینه‌ها: با کلیک بر روی “گزینه ها”، صفحه‌ای به شکل زیر برای شما نمایش داده می‌شود.

عنوان گزینه: متنی است برای مشخص کردن هر یک از گزینه‌ها. مثلاً: ضعیف، متوسط یا عالی.
کلیدواژه: مقداری است که مخاطبین به عنوان جواب باید به سامانه پیامک ارسال کنند. مثلاً برای گزینه عالی عدد ۱ در نظر گرفته شده و در قسمت کلیدواژه وارد می‌شود.
ارسال کننده: درصورتی که قصد ارسال پیامک در جواب پیامک مخاطب داشته باشید، متن مورد نظر از شماره انتخابی در این قسمت، ارسال خواهد شد.
رنگ: رنگ مورد نظر برای نمایش نتایج گزینه در نمودار را از این قسمت انتخاب نمایید.
متن پیامک: درصورتی که قصد ارسال پیامک در جواب پیامک مخاطب داشته باشید، متن مورد نظر در این قسمت تایپ شود، در غیر اینصورت آن را خالی رها کنید. (مثلاً: مشتراک گرامی جواب شما دریافت شد و در قرعه‌کشی شرکت داده خواهید شد.)
این گزینه پاسخ صحیح است: انتخاب این گزینه برای زمانی است که سوال مطرح شده دارای پاسخ صحیح از بین گزینه‌های معرفی شده باشد، به عبارتی هدف از طرح سوال نوعی مسابقه باشد. در این صورت در مورد گزینه صحیح این قسمت باید تیک زده شود.
در نهایت با کلیک روی ثبت، گزینه مورد نظر ایجاد شده و در همان صفحه قابل مشاهده، ویرایش و حذف می‌باشد. به همین ترتیب سایر گزینه‌ها را ثبت کنید.

پاسخ‌ها: در این بخش میتوانید پاسخ‌ها یا گزینه‌های ارسال شده توسط مخاطبین را ببینید. با انتخاب گزینه مورد نظر تعداد شرکت‌کنندگان و تعداد آراء هر گزینه نمایش داده خواهد شد. در ضمن امکان پرینت و دریافت خروجی اکسل از نتایج هم وجود دارد.
قرعه‌کشی: دراین قسمت میتوانید بین شرکت‌کنندگان قرعه‌کشی انجام دهید. به اینصورت که تعداد را مشخص و برروی گزینه قرعه‌کشی کلیک می‌نمایید و سامانه به صورت تصادفی برندگان را انتخاب می‌نماید.
گزینه از بین کلیه پاسخ‌ها قرعه‌کشی انجام شود، زمانی که سوال مطرح شده دارای پاسخ صحیح نمی‌باشد، باید علامت‌دار شود. بنابراین بین کلیه افراد شرکت کننده در نظرسنجی، قرعه‌کشی انجام می‌شود.

در این قسمت نیز امکان پرینت و دریافت خروجی اکسل از نتایج وجود دارد.

قابل ذکر است که شما در این بخش امکان ویرایش و حذف نظرسنجی را دارید.

مرحله سوم: مرحله نهایی

 

با کلیک بر روی “تولید فرم نمودار نظرسنجی” می‌توانید کد نمودار نتایج نظرسنجی مورد نظر به شکل دلخواه را تولید و جهت نمایش در سایت یا وبلاگ خود استفاده نمایید.

در این بخش نوع نمودار و نظر سنجی مورد نظر خود را انتخاب کنید.

دقت داشته باشید اینکار به منزله شروع نظرسنجی یا مسابقه نیست و شما باید سوال خود را از طریق پیامک یا هرروش دیگری به مردم ابلاغ کنید. به عنوان مثال:
سوال: درمورد سامانه پیامک “بازاریابی دات آی آر” نظر خود را بگویید؟ ۱.عالی ۲.خوب ۳.ضعیف
لطفا عدد گزینه موردنظررابه شماره ۲۱۶۳۴۰۴ ارسال نمایید.

آیا با ماژول امتیازدهی که یکی از پرکاربردترین ابزار در سامانۀ ‌پیامک “بازاریابی دات آی آر” است، آشنایی دارید؟

در این راهنمای تصویری و قدم به قدم، قصد داریم تمام آنچه برای آشنایی و استفاده از این ابزار لازم است را به شما آموزش دهیم.

امتیازدهی چیست؟
این ماژول از نظر ظاهری مشابه نظرسنجی است اما برخلاف نظرسنجی که هرمخاطب میتواند فقط یک گزینه را انتخاب کند، در امتیازدهی هرمخاطب میتواند به یک یا چند گزینه امتیاز دهد.

امتیازدهی چه کاربردهایی دارد؟
شما در ماژول امتیازدهی این امکان را خواهید داشت که چند گزینه در این ابزار ثبت نمایید و به همه‌ی گزینه‌های موجود امتیاز دهید.

به طور مثال فرض کنید صدا و سیما میخواهد بداند که کدام یک از شبکه‌های تلویزیون بین مردم محبوبیت بیشتری دارد با استفاده از ماژول امتیازدهی میتوان گزینه‌های مورد نظر یعنی همان نام شبکه‌ها را ثبت کرد تا مردم بتوانند به این شبکه‌ها امتیاز دهند و درنهایت نتیجه را در قالب یک نمودار نمایش داده شود تا شبکه‌ی محبوب مردمی مشخص گردد.

آموزش: چگونه از امتیازدهی استفاده کنیم؟
برای یادگیری نحوه استفاده از امتیازدهی، فقط کافیست مراحل زیر را قدم به قدم اجرا کنید.

مرحله اول: ایجاد امتیازدهی و وارد کردن تنظیمات اولیه
برای شروع، وارد بخش امکانات سامانه بشوید و گزینۀ امتیازدهی را انتخاب کنید. سپس روی گزینۀ درج امتیازدهی جدید کلیک کنید.

بعداز کلیک بروی گزینه “درج امتیازدهی جدید” کلیک کردید، یک پنجره‌ به شکل زیر برای شما باز می‌شود. در ادامه، تک‌تک بخش‌های این پنجره به جزئیات کافی برای شما توضیح داده شده است.

سوال/عنوان: انتخاب عنوان، صرفاً جهت تفکیک امتیازدهی ‌های مختلفدر سامانه است و در متن پیامک شما تاثیری ندارد. با این حال، انتخاب یک عنوان متناسب به شما کمک خواهد کرد بعدها امتیازدهی مورد نظر خود را راحت‌تر پیدا کنید.
شماره گیرنده: از این قسمت شماره اختصاصی موردنظر خود را برای دریافت جواب‌ها انتخاب کنید. این شماره، شماره‌ای است که مخاطبین گزینه مورد نظر را به آن ارسال میکنند.
لوگوی نمودار: از این قسمت می‌توانید لوگوی مورد نظر خود را به منظور درج در نمودار نتایج امتیازدهی، بارگذاری کنید.
با انتخاب گزینه “ذخیره آمار دریافت” کلیه پاسخ‌های دریافتی از جانب مخاطبین در سامانه ذخیره خواهد شد.
با انتخاب گزینه “شماره تکراری مُجاز” شماره‌هایی که در امتیازدهی شرکت کرده‌اند مجدد میتوانند در همین امتیازدهی شرکت کنند.
اعمال بازه زمانی: چنانچه قصد دارید این امتیازدهی فقط برای یک بازه زمانی مشخص فعال باشد، از این قسمت تاریخ شروع و پایان فعالیت را مشخص کنید. در صورت عدم تغییر مقادیر پیش فرض، امتیازدهی شما باید به صورت دستی غیر فعال شود.
در پایان این مرحله روی ثبت کلیک نمایید.

مرحله دوم: ثبت تنظیمات نهایی
در همان قسمت رکورد مربوط به امتیازدهی ایجاد شده نمایش داده خواهد شد. که موارد مهم را در ادامه توضیح خواهیم داد.

گزینه‌ها: با کلیک بر روی “گزینه ها”، صفحه‌ای به شکل زیر برای شما نمایش داده می‌شود.

عنوان گزینه: این عنوان متنی است برای مشخص کردن هر یک از گزینه‌ها. مثلاً: شبکه نسیم، شبکه تماشا و…
کلیدواژه: مقداری است که مخاطبین به ازای گزینه مورد نظر باید به سامانه ارسال کنند. مثلاً برای گزینه شبکه نسیم عدد ۵ در نظر گرفته شده و در قسمت کلیدواژه وارد می‌شود.
ارسال کننده: درصورتی که قصد ارسال پیامک در جواب پیامک مخاطب داشته باشید، متن مورد نظر از شماره انتخابی در این قسمت، ارسال خواهد شد.
رنگ: رنگ مورد نظر برای نمایش نتایج گزینه در نمودار را از این قسمت انتخاب نمایید.
متن پیامک: درصورتی که قصد ارسال پیامک در جواب پیامک مخاطب داشته باشید، متن مورد نظر در این قسمت تایپ شود، در غیر اینصورت آن را خالی رها کنید. (مثلاً: امتیاز شما با موفقیت ثبت شد.)
در نهایت با کلیک روی ثبت، گزینه مورد نظر ایجاد شده و در همان صفحه قابل مشاهده، ویرایش و حذف می‌باشد. به همین ترتیب سایر گزینه‌ها را ثبت کنید.

پاسخ‌ها: در این بخش میتوانید پاسخ‌ها یا گزینه‌های ارسال شده توسط مخاطبین را ببینید. با انتخاب گزینه مورد نظر تعداد شرکت‌کنندگان و تعداد آراء هر گزینه نمایش داده خواهد شد. در ضمن امکان پرینت و دریافت خروجی اکسل از نتایج هم وجود دارد.

نمودار: دراین قسمت شما میتوانید نتایج امتیازدهی خود را به صورت نمودارهای مختلف مشاهده کنید. قابل ذکر است شما در این بخش امکان ساخت نمودار خود را با وارد کردن تنظیمات اولیه خواهید داشت.

دقت داشته باشید اینکار به منزله شروع امتیازدهی نیست و شما باید ابتدا سوال خود را از طریق پیامک یا هرروش دیگری به مردم ابلاغ کنید سپس در امتیازدهی شما شرکت کنند.

به تصویر روبه رو توجه کنید، پیامک ارسالی از سمت شما بدین معناست که:
به گزینه ۵ امتیاز ۱۰، به گزینه ۷ امتیاز ۶ و به گزینه ۹ امتیاز ۸ داده شده است.

امتیازهای فوق را میتوان به شکل روبرو هم نوشت و ارسال کرد: ۴:۱,۳:۲,۲:۹,۱:۳
همچنین به جای کاراکتر : میتوانیداز = نیزاستفاده نمایید.
مقادیرقابل قبول برای امتیازها بین ۰ تا ۱۰ بوده و هر مقدارخارج از این بازه قابل قبول نخواهد بود.

مسابقه:
از طریق این ماژول میتوانید یک یاچندمسابقهپیامکیراهاندازینموده وبرای هر مسابقه چندین سوال در نظر بگیرید.هنگامی که مخاطب کلیدواژه تعریف شده برای شرکت در مسابقه را ارسال نماید، مسابقه شروع شده و سوالات به ترتیب برای وی ارسال خواهد شد.در انتها سیستم به صورت خودکار جمع بندی کرده و امتیاز مخاطب را برآورد و برایش ارسال می نماید.
بدین منظور، روی “درج مسابقه جدید” کلیک نمایید.


عنوان مسابقه: در این قسمت عنوان مناسبی وارد نمایید.
شماره گیرنده: یکی از خطوط اختصاصی پنل خود را انتخاب نمایید. مخاطبین، کلیدواژه شرکت در مسابقه و نیز پاسخ سوالات را به این شماره باید ارسال نمایند.
کلید واژه: کلمه ای است که مخاطب بعد از ارسال آن، موافقت خود برای شرکت در مسابقه را اعلام کرده و سوالات مسابقه برای ایشان ارسال می شود. مانند Mosabeqe
امتیاز مثبت: مقداری است که به ازای هر پاسخ صحیح برای مخاطب در نظر گرفته می شود.
امتیاز منفی: مقداری است که از مجموع امتیازات مخاطب، به ازای هر پاسخ غلط کسر می گردد. این مقادیر قابل تغییر می باشند.
متن شروع مسابقه ومتن اتمام مسابقه نیز به دلخواه قابل تغییر می باشند.
در کادر مقابل عبارت “اتمام مسابقه بعد از رسیدن به”، مقداری را وارد نمایید که شرط خروج مخاطب از مسابقه می باشد.
با کلیک بر روی”اعمال بازه زمانی” این امکان را خواهید داشت که مسابقه را تنها برای زمان خاصی فعال نمایید. در صورت عدم تغییر مقادیر پیش فرض، مسابقه برای همیشه فعال و قابل اجرا خواهد بود.

در نهایت روی ثبت کلیک نمایید. رکورد مربوط به مسابقه ایجاد شده را در همان صفحه مشاهده خواهید نمود.

سوالات:
برای طرح سوالات مسابقه بر روی “سوالات”کلیک بفرمایید. در صفحه ای که مطابق شکل زیر مشاهده می کنید می توانید سوال ها و پاسخ هر یک را وارد نمایید.


متن هر سوال را در کادر مربوط به متن سوال وارد نمایید.


برای تنظیم ترتیب دلخواه سوالات مسابقه، برای هر سوال قسمت ترتیب را با عدد مشخص کننده ترتیب مد نظر خود، مقداردهی نمایید. درهنگام ارسال سوالات مسابقه، به ترتیب تنظیم شده سوالات ارسال میگردد.
اگر گزینه ترتیب را صفر قرار دهید، سیستم به صورت خودکار ترتیب سوالات را بنا به ترتیبی که نوشته شده اند تنظیم می نماید.
پاسخ هر سوال میتواند عدد، متن فارسی یا لاتین یا ترکیبی از آنها باشد ولی بهتر است این متن عدد باشد چرا که تشخیص آن برای سیستم ساده تر خواهد بود.
پس از پر نمودن فیلدها، گزینه ثبت را کلیک نموده تا سوالاضافه گردد. سوال ثبت شده، در همان قسمت اضافه می شود. برای ویرایش یا حذف هر سوال میتوانید روی ویرایش یا حذف انتهای هر سطر کلیک نمایید.
پس از نوشتن سوالات، با بستن این صفحه وارد صفحه قبل خواهید شد.
پاسخ ها:
با کلیک بر روی پاسخ ها، پاسخ های دریافت شده از جانب مخاطبین قابل مشاهده خواهد بود.
ویرایش:
از قسمت ویراش می توانید برای ویرایش عنوان مسابقه، شماره گیرنده، متن شروع مسابقه و … که در ابتدا تنظیم کرده بودید، استفاده نمایید. برای غیر فعال کردن مسابقه بدون حذف نمودن آن می توانید در قسمت وضعیت، مقدار را روی غیر فعال قرار داده و تغییرات را با کلیک بر روی گزینه ثبت، تایید نمایید.
حذف:
با کلیک بر روی حذف نیز، مسابقه حذف خواهد شد.

 

کد دهی:
با استفاده از این ماژول می توان این امکان را برای مخاطبین فراهم نمود تا با ارسال یک کلیدواژه به سامانه، بصورت خودکار،کدی دریافت نمایند. این کدها با اهداف مختلفی تولید و به مخاطبین ارائه خواهند شد. به عنوان مثال، کدشارژ، کدهای فعالسازی و… . در این حالت مخاطب با دریافت کد از امکانی که بدان منظور کد را تولید نمودید، استفاه خواهد نمود.

به منظور ایجاد و استفاده از این امکان روی ارسال جدید کلیک نمایید.
عنوان:ابتدا عنوان مناسبی وارد نمایید. در صورتی که قصد ایجاد کددهی های مختلف داشته باشید، با انتخاب عنوان متناسب با هر کدام، از یکدیگر قابل تشخیص خواهند بود.
گیرنده: از این قسمت، یکی از شماره های اختصاصی که مخاطب قرار است به آن پیامک حاوی کلیدواژه را ارسال نماید، انتخاب کنید.
فرستنده: از ان بخش نیز یکی از شماره های اختصاصی برای ارسال پیامک های حاوی کد به مخاطبین را، انتخاب نمایید. شماره گیرنده و فرستنده می توانند یکی باشند.
چنانچه قصد فعالسازی این امکان را تنها برای زمان محدودی داشته باشیم، ساعت و تاریخ شروع و پایان بازه¬ی زمانی مورد نظر را در قسمت های “از تاریخ” و “تا تاریخ” تنظیم نمایید. در غیر اینصورت برای همیشه فعال خواهد بود.
کلیدواژه: در کادر مقابل کلیدواژه، کلیدواژه مدنظر را وارد نمایید که بهتر است عدد باشد. این عدد توسط مخاطب به شماره گیرنده ارسال شده و در جواب کد برای ایشان ارسال خواهد شد.
در صورتی که هیچ کدی در سیستم وجود نداشته باشد، متنی که در کادر مقابل”متن ارسالی (در صورت اتمام کدها)”نوشته شود، برای مخاطب ارسال میشود.همچنین اگر شماره موبایل تکراری باشد و به عبارتی مخاطب بیش از یک بار کلیدواژه را ارسال نماید و گزینه”شماره تکراری مجاز” علامتدارنباشد، متنی که در کادر مقابل “متن ارسالی(شماره تکراری)” نوشته شود، برای مخاطب ارسال میشود.
در صورتی که کد در سیستم موجود باشد، متن نوشته شده در کادر مقابل “متن ارسالی” برای مخاطب ارسال شده و در این متن کد مورد نظر جایگزین #Code# میگردد. شما میتوانید استایل متن را با حفظ #Code# به دلخواه تغییر دهید.
چنانچه بخواهیم مخاطب با هر بار ارسال کلیدواژه، کد دریافت نماید، لازم است تیک عبارت “شماره تکراری مجاز” را بزنیم و کادر مقابل “متن ارسالی(شماره تکراری)” را خالی رها کنیم.
در صورتی که گزینه”محدود کردن به دفترچه تلفن” علامتدار باشد، سیستم فقط به اعضای دفترچه تلفن پاسخ خواهد داد.
با کلیک روی “فرستنده پاسخ به دفترچه تلفن اضافه شود”، می توان یک یا چند گروه از بین گروه های موجود در دفترچه تلفن را انتخاب نمود. بدین ترتیب هر مخاطبی که کلیدواژه ارسال نماید، ضمن دریافت کد، شماره موبایلش، به گروه انتخابی دفترچه تلفن پنل نیز افزوده خواهد شد. از این امکان می توان جهت دریافت هزینه و ثبت نام مخاطبین استفاده نمود. برای عضویت خودکار در گروه ها چنانچه از این قسمت تنظیماتی انجام ندهیم، می توانیم با استفاده از ماژول اضافه به لیست، این کار را انجام دهیم.می توانید میزان اعتباری که تمایل دارید از اعتبار اعضای دفترچه تلفن بابت دریافت پیامک از این قسمت، کسر گردد را در کادر مربوط وارد نمایید.
روی ثبت کلیک نموده تا رکورد مربوط به کددهی ایجاد شده، ثبت گردد.


درج کد:
پس از درج کددهی، در رکورد ثبت شده روی درج کد کلیک نموده تا فایل اکسل حاوی کدها را در سامانه بارگذاری نموده و روی ثبت کلیک نمایید.


این فایل باید مطابق فایل نمونه باشد.

می توان از همین فایل برای ورود کدهای مورد نظر استفاده نمود.
برای تولید کد توسط سامانه، می توان از “تولیدکد” استفاده نمود.
در این قسمت پس از ورود کاراکترهای مورد نظر شامل حروف یا اعداد یا ترکیبی از آنها، حداقل و حداکثر طول کدها و تعداد آنها را مشخص نموده و روی “تولید و ثبت کدها” کلیک نمایید. کدهای تولید شده بصورت خودکار ثبت خواهند شد.

نمایش کدها:
باکلیک کردن برروی نمایش کدها،کدهایی که واردنمودیدبه شمانمایش داده خواهدشد وازگزینه جستجودرکدهابرای پیدا کردن کدمورد نظر خود میتوانیداستفاده نمایید. امکان درج کد بصورت دستی نیز وجود دارد. در صورت تخصیص یافتن کدها به مخاطبین، در لیستی که مشاهده می نمایید، وضعیت تخصیص و شماره موبایلی که کد به آن تخصیص یافته نمایش داده خواهد شد. امکان ویرایش و یا حذف هر کد نیز وجود دارد.

ویرایش و حذف:
برای غیرفعال نمودن کددهی ایجاد شده و ویرایش آن، از گزینه ویرایش و برای حذف کلی آن از گزینه حذف موجود در رکورد ثبت شده کددهی می توان استفاده نمود.

تولید محتوا:
ازطریق این ماژول،شما قادرخواهیدبود سرویسهای متنی و محتوا ایجاد نمایید.برخی ازکاربردهای این بخش به قرار زیراست :
سرویس ارسال شعر،لطیفه،متو نادبی، فال حافظ،حدیث،ارسال آیات قرآن،ارسال پیامهای سلامتی و …ازطریق پیامک
با کلیک برروی”درج جدید”میتوانیدتنظیمات تولید محتوای خودرا مشخص نمایید:

عنوان: دراین بخش یک عنوان مناسب وارد نمایید.
گیرنده: یکی از شماره های اختصاصی پنل خود را انتخاب نمایید. مخاطب کلیدواژه های تعیین شده جهت دریافت محتوا را به این شماره باید ارسال کند.
فرستنده: یکی از شماره های اختصاصی پنل شمامیباشد که باآن متن پیامک برای مخاطب ارسال خواهد شد. شماره گیرنده و فرستنده می توانند یکی باشند.
کلیدواژه ها:دقت داشته باشید کلیدواژه ها کلماتی هستند که مخاطبین ازگوشی خودبه سامانه ارسال می کنند تا محتوای مورد نظر برایشان پیامک شود. درهرسطریک کلیدواژه ثبت نمایید.سعی کنید ترکیبی ازکلیدواژه های متنوع درج نمایید،به عنوان مثال برای پیام سلامتی،میتوانید کلیدواژه های سلامت،سلامتی،salamat ،salamati و… راثبت نمایید.
(دقت نمایید هرکلیدواژه در یک خط قرارگیرد)
ارسال محتوای تکراری مجاز است:در صورتی که این گزینه را تیک نزنید،سامانه به صورت هوشمند هیچ متن تکراری برای مخاطب ارسال نخواهد کرد.
متن درصورت نبود محتوای جدید:درصورتی که متون شمابرای یک کاربربه پایان برسد،سامانه متن نوشته شده در کادر این قسمت رابرای مخاطب ارسال میکند. در صورتی که این قسمت خالی باشد، پیامکی ارسال نخواهد شد.
محتوا به صورت تصادفی انتخاب گردد:درصورت تیک زدن این گزینه،محتوابصورت تصادفی ارسال می شود، درغیر این صورت ارسال محتواها به ترتیب میباشد.
محدودکردن به اعضای دفترچه تلفن:درصورتیکه یکی اچند گروه مخاطب را علامتدارکنید سامانه فقط به اعضا ی این گروه ها پاسخ خواهد دادوازاین امکان میتوانید جهت دریافت هزینه وثبت نام مخاطبین استفاده نمایید.برای عضویت خودکاردرگروهها نیزمیتوانید ازبخش اضافه به لیست استفاده نمایید.
کسرازاعتبارمخاطب:دراین بخش میتوانید مقداری رامشخص نماییدکه به ازای ارسال هرپیامک ازاعتبار تعیین شده برای مخاطب،کسرشود.
اعمال بازه زمانی: مدت زمان فعال بودن تولید محتوای ایجاد شده رامشخص می نماید.
پس از کلیک بر روی گزینه ثبت، سطر مربوط به تولید محتوای ایجاد شده در همان صفحه قابل نمایش است.

محتوا:
برای درج محتوای خود روی گزینه”محتوا”کلیک نمایید ومتن خود رادرقسمت درج محتوای جدید وارد نمایید.

دربخش افزودن ازفایل میتوانید فایل خودرا انتخاب و بارگزاری نمایید و لازم است این فایل همانند فایل اکسل نمونه باشد.سپس برروی گزینه ثبت کلیک نمایید.
309
توجیه اقتصادی:
ممکن است درنگاه اول این سرویس به ضررفرستنده تمام شودولی با دقت به نکات زیر، میتواند بسیاردرآمدزا باشد:
شما میتوانید باترکیب کردن این بخش با”اضافه به لیست”ومحدودکردن استفاده کنندگان به مخاطبین دفترچه تلفن،بابت پیامکهای ارسالی ازمخاطبین آبونمان اخذ نمایید و این هزینه را به عنوان اعتبار به ایشان تخصیص دهید،سپس سامانه راتنظیم کنید تادر ازای ارسال هرپیامک ازاعتبارمخاطب(اعتبار مجازی تنظیم شده متناسب با هزینه دریافتی)کسرگردد.
شما میتوانید با فعال کردن بخش اسپانسر،هزینه تمامی پیامکهای ارسالی را ازاسپانسرخود دریافت نمایید.
با فعال کردن ارسال خودکار ،مخاطبین میتوانند به صورت دورهای(روزانه،هفتگی،ماهیانه یا سالیانه)پیامک محتوا دریافت نمایند.اینکار باعث افزایش ترافیک روزانه ودریافت هزینه بیشتر ازاسپانسر ومخاطب خواهدشد.
310
ارسال خودکار:
درصورت فعال کردن ارسال خودکار،سامانه درزمان تعیین شده یک محتوای تصادفی انتخاب وبرای اعضای گروههای تعیین شده در همین قسمت ارسال می نماید.سامانه به صورت خودکارمحتوای تکراری ارسال نخواهد کرد.
درصورتیکه پس ازمدتی اقدام به اضافه کردن یک گروه مخاطب جدید نمایید،سیستم ریست شده وپیامکهاازابتدا ارسال میگردد وممکن است پیامک تکراری برای مخاطب ارسال شود بنابراین حتی المقدورازاضافه و کم کردن گروه خودداری نمایید.
درصورت اضافه شدن مخاطب جدید به گروه،محتواهایی که قبلاًبه سایرمخاطبین ارسال شده،به مخاطب جدید ارسال نخواهد شد.
اسپانسر:
در صورتیکه بخواهید درذیل هرپیامک محتوا،یک آگهی تبلیغاتی مربوط به اسپانسراضافه شود،میتوانیدازاین بخش استفاده نمایید.میتوان برای هر اسپانسر،محدودیت زمانی وتعداد مشخص کرد. همانطور که اشاره شد،شما میتوانید برای درآمدزایی،هزینه پیامکهای ارسالی را ازاسپانسرتامین نمایید.به عنوان مثال درپیامک با موضوع سلامتی میتوانید بایک شرکت دارویی قراردادبسته وباقراردادن تبلیغ این شرکت هزینه پیامک های ارسالی را تامین نمایید.

پس از کلیک بر روی اسپانسر، در صفحه ای که ملاحظه می نمایید، نام اسپانسر و حداکثر نمایش را وارد نمایید. سپس در قسمت متن پیامک، متن تبلیغاتی اسپانسر را وارد نمایید و در صورت تمایل پس از اعمال بازه زمانی، بر روی ثبت کلیک نمایید. بدین ترتیب متن نوشته شده در قسمت متن پیامک، در انتهای محتواهای ارسالی برای مخاطبین به تعدادی که در بخش حداکثر نمایش تعیین نمودید و در بازه زمانی تنظیم شده، ارسال خواهد شد.
311
ویرایش: دراین قسمت میتوانید اطلاعات تولید محتوای خود را ویرایش نمایید و یا وضعیت آن را به غیرفعال تبدیل نمایید.
حذف: با کلیک روی این قسمت،میتوانید تولید محتوای ایجاد شده خودراحذف نمایید.
ریست: برای ریست نمودن تولید محتوای خود و ارسال مجدد آن از ابتدا،میتوانیدازاین بخش استفاده نمایید وباپیغام زیرمواجه میشوید:
“باریست کردن تولید محتواتمامی شمارههاحذف شده وپیامکها مجددا برای گیرندگان ارسال میشود،آیاتایید مینمایید؟”
در صورت تمایل به ریست نمودن با مشاهده این پیغام گزینه Ok را انتخاب نمایید.

در این راهنمای ‌پیامک “بازاریابی دات آی آر” با ابزار “لیست ویژه” آشنا می‌شوید و یاد می‌گیرید که چطور و چگونه با این ابزار پیام‌های دریافتی و ارسالی خود را داخل سامانه پیامک مدیریت کنید.

لیست ویژه چیست؟
همانطور که گفتیم، لیست ویژه یکی از ابزارهای سامانه پیامک است. با استفاده از لیست ویژه می‌توانید داخل پنل پیامک خود لیست سیاه یا لیست سفید ایجاد کنید و برای شماره‌های دلخواه خود، امکان ارسال یا عدم ارسال و دریافت یا عدم دریافت تعریف کنید.

لیست ویژه چه کاربردهایی دارد؟
درصورتی که بخواهید پیامک‌های ارسالی برای یک یا چند شماره موبایل ارسال نشود میتوانید شماره‌ها را در لیست سیاه ثبت نمایید.

اگر مایل باشید از یک یا چند شماره موبایل پیامک دریافت نشود میتوانید این شماره‌ها را در لیست سیاه دریافت قرار دهید.

در صورتی که بخواهید به یک یا چند شماره فقط ارسال داشته باشند میتوانید از لیست سفید استفاده کنید.

همچنین اگر بخواهید از یک یا چند شماره فقط دریافت داشته باشید باید از لیست سفید دریافت استفاده نمایید.

آموزش استفاده از ابزار لیست ویژه
برای یادگیری نحوه استفاده از لیست ویژه، کافی است مراحل زیر را یک به یک انجام دهید.

مرحله اول: ایجاد لیست ویژه و وارد کردن تنظیمات اولیه


لیست-ویژه-پیامک

برای شروع وارد بخش امکانات سامانه بشوید و گزینۀ لیست ویژه را انتخاب کنید؛ سپس روی گزینه درج لیست ویژه جدید کلیک نمایید.

بعد از اینکه روی گزینه درج لیست ویژه جدید کلیک کردید، یک پنجره‌ به شکل زیر برای شما باز می‌شود. در ادامه، تک‌تک بخش‌های این پنجره را برایتان توضیح داده‌ایم.

عنوان: انتخاب عنوان، صرفاً جهت تفکیک لیست ویژه‌های مختلفدر سامانه است؛ پس برای لیست خود عنوان مناسبی انتخاب کنید تا بعداً اگر نیاز داشتید، راحت آن را پیدا کنید.
نوع: دو نوع لیست سیاه و سفید داریم. با توجه به توضیحات داده شده، نوع مورد نظرتان را انتخاب کنید.
لیست سیاه: با انتخاب لیست سیاه و وارد نمودن شماره موبایل‌های مورد نظر میتوانید مانع دریافت پیامک از شماره‌های وارد شده در لیست دریافت و به همین ترتیب مانع ارسال پیامک به شماره‌های وارد شده در لیست ارسال شوید.

لیست سفید: درصورتی‌که بخواهید فقط به یک یا چند شماره موبایل، ارسال و دریافت پیامک داشته باشند میتوانید نوع لیست را لیست سفید انتخاب نمایید. دقت داشته باشید درصورت استفاده از لیست سفید، ارسال و دریافت پیامک به هیچ شماره‌ای امکان پذیر نمی‌باشد، مگر آنکه شماره در لیست ارسال یا دریافت وجود داشته باشد.

لیست دریافت: در این قسمت شماره‌هایی را که می‌خواهید از سمتشان پیامکی دریافت کنید یا عدم دریافت پیامک از سمتشان داشته باشید، وارد کنید
لیست ارسال: در این قسمت شماره‌هایی را که برای ارسال پیام یا عدم ارسال پیام به آن‌ها انتخاب کرده‌اید، وارد کنید.
کافی است شماره‌های مدنظر را بدون صفر در لیست وارد کنید و برای اضافه نمودن شماره جدید، در انتهای شماره موجود Enterرا بزنید. بعد از زدن اینتر، در سطر بعد می‌توانید شماره دیگری را وارد کنید.
در پایان بر روی ثبت کلیک نمایید.

بعد از ثبت لیست ویژه رکورد ثبت شده آن را در بخش پایینی همین ماژول می‌توانید ببینید.

برای اضافه و یا حذف نمودن شماره‌ای خاص می‌توانید بر روی ویرایش و حذف کلیک کنید.

لیست-ویژه-سامانه-پیامک

بین المللی
پشتیباتی
پشتیبانی
دراین قسمت شمامیتوانیدپیغامها،سوالات،انتقادات وپیشنهادهای خود رابه ماانتقال دهید وپاسخ آن رادریافت کنید.

درصورتیکه درحین کارباسامانه سوال یامشکلی برای شما به وجود آمده یادرخواستی دارید میتوانید باکلیک برروی گزینه”درخواست جدید”آن رامطرح فرمایید که دراصطلاح به این کارایجاد تیکت میگویند.
ازطریق تیکت درخواستهای شما به صورت کتبی ثبت شده وقابل استناد و پیگیری خواهندبود،برخلاف تماس تلفنی ومحاوره شفاهی که قابل استناد نمیباشد.همچنین درخواست شما دقیقاًبه واحد مربوط ارجاع میگردد.
دقت نمایید سامانه پشتیبانی به صورت آفلاین بوده وبایدمنتظربمانیدتاکارشناسان پاسخ شمارابدهند،بنابراین ازتکرارارسال درخواست خودداری نمایید.
هنگامیکه درخواست شماتوسط کارشناسان پاسخ داده شود،توسط ایمیل یاپیامک آگاه خواهیدشد.
به هیچ عنوان به ایمیل یاپیامکی که جهت اطلاع رسانی برای شماارسال میشود پاسخ ندهید،چراکه هیچگاه به دست مانخواهد رسید.
درصورتیکه درخواستی ایجاد کرده ایدوبخش پشتیبانی پاسخ شماراداده اند ومایل هستید مجدداًپاسخ دهیدازایجادتیکت جدید خودداری نمایید ودرهمان محاوره درخواست خودرا ارائه دهید
درصورتیکه مایل هستید موضوع جدیدی را مطرح نمایید،ازطرح آن درتیکتهای موجود خودداری نمایید.برای موضوع جدید درخواست جدید ایجاد نمایید.
این موضوع رادرنظربگیرید که واحد پشتیبانی درجریان مشکل شما نیست وشماباید مشکل رابه صورت کامل شرح دهید،مثلاًاگریک پیامک درتاریخ مشخصی ارسال نشده است باید متن پیامک،تاریخ وساعت وشمارهای که ازآن ارسال کردیدراذکرنمایید
درصورتیکه وضعیت تیکت”ملاحظه شده درحال بررسی”باشد بدین معنی است که توسط تیم پشتیبانی خوانده شده وبه واحد مربوطه ارجاع شده است،بنابراین باید منتظرپاسخ بمانید.
اگروضعیت تیکت شمابسته است(علامت ضربدرقرمزرنگ) یعنی نیازی به ادامه ی محاوره وجود ندارد یاتیکت شماطبق اصول فوق نبوده است.پس ازکلیک بر روی “درخواست جدید” به صورت زیرعمل نمایید.
385
عنوان: لطفاًیک عنوان مناسب برای درخواست خود وارد نمایید وازقراردادن عنوان های کلی مانند سلام،سوال،درخواست،مشکلو … جداً خودداری کنید چراکه تیکت شماپاسخ داده نخواهد شد.
فوریت: فوریت را برحسب نیازانتخاب نمایید.ازآنجاییکه درخواستهای بافوریت زیاد سریعترپاسخ داده میشوند لطفاً فقط برای کارهای ضروری ازاین فوریت استفاده نمایید.
متن: دراین بخش میتوانید متن خود راوارد نمایید.
دقت نمایید که ارسال تیکت همانند یک نامه رسمی میباشد بنابراین ازادبیات رسمی استفاده نمایید .
ازبکاربردن تعداد غیرمعمول علامت سوال)؟؟؟؟؟(یاعلامت تعجب(!!!!)خودداری نمایید چراکه متن شماراازحالت رسمی خارج کرده وتاثیرمنفی روی خواننده میگذارد .
بسیاراهمیت دارد که دراستفاده ازسیستم پشتیبانی،تنهاازحروف و زبان فارسی استفاده شود.استفاده ازحروف انگلیسی برای زبان فارسی(فینگلیش) مطلوب نمیباشد.

ضمیمه:دراین بخش میتوانید فایلهای خود را پیوست نمایید.
با علامتدار نمودن گزینه ” در هنگام پاسخگویی از طریق ارسال پیامک اطلاع داده شود” بعد از پاسخ به تیکت توسط کارشناسان، ایمیل و پیامک آگاه سازی برایتان ارسال خواهد شد.
بر روی ثبت کلیک نمایید تا رکورد تیکت خود را در همان صفحه ملاحظه و پیگیری نمایید.

بین المللی:
برای ارسال پیامک بین المللی باید یک شماره بین المللی تهیه نمایید.
متن پیامک حتماً بایدانگلیسی باشد.
دربخش شماره هاپس ازانتخاب کشورنباید پیش شماره راوارد نمایید،مثلااگرمیخواهید به شماره ۱۷۳۸۵۱۲۱۲۳ ارسال انجام دهید،ابتداکشورامارات را انتخاب کرده وشماره را بدون ۱۷ واردنمایید: ۳۸۵۱۲۱۲۳
هزینه پیامکهای بین المللی با پیامک داخلی متفاوت بوده بدین منظورقبل ازارسال بخش تعرفه را ملاحظه فرمایید.
سرویسها:

نکات استفاده از سرویس ها:

دقت نمایید،برای استفاده ازهرکدام ازسرویسها،شمانیازمند یک خط اختصاصی مجزا میباشید (میتوانیدازبخش سفارش شماره چند شماره اختصاصی خریداری بفرمایید(.
دقت نمایید که پیامکهای ارسالی ازاین بخش دارای ضریب میباشد.برای مشاهده ضریب به بخش تعرفه پیامک بالای صفحه مراجعه وضریب سرویس هاراملاحظه نمایید.
لطفاًپس ازانتخاب هر سرویس به راهنمای استفاده از آن،دقت فرمایید.
درتمامی سرویس ها ابتدا برروی “درج سرویس جدید” کلیک نمایید. در صفحه ای که ملاحظه می نمایید تنظیمات لازم را به ترتیب زیر انجام دهید:

عنوان:عنوان متناسب با سرویس انتخابی را واردنمایید.
گیرنده: یکی از شماره های اختصاصی پنل خود را از لیست موجود در این قسمت انتخاب نمایید. مخاطبین پیامک حاوی کلیدواژه خود را به این شماره باید ارسال نمایند.
فرستنده: شماره ای است که از آن، پیامک برای مخاطب ارسال می شود. در این قسمت می توان یکی از شماره های عمومی یا اختصاصی موجود در پنل خود را بدین منظور انتخاب نمایید.
محدودکردن به اعضای دفترچه تلفن:درصورتیکه یک یاچند گروه مخاطب راعلامتدارکنید،سامانه فقط به اعضای این گروهها پاسخ خواهد داد.ازاین امکان میتوانید جهت دریافت هزینه وثبت نام مخاطبین استفاده نمایید .برای عضویت خودکاردرگروههانیزمیتوانیدازماژول اضافه به لیست استفاده نمایید.
کسرازاعتبارمخاطب:دراین بخش میتوانید به ازای ارسال هرپیامک مقداری رامشخص نماییدکه ازاعتبار تعیین شده برای مخاطب،کسرشود.
اعمال بازه زمانی: از این قسمت می توانیدمدت زمان فعالبودنسرویس مورد نظرتان رامشخص نمایید.
پس از کلیک بر روی گزینه ثبت، سطر مربوط به سرویس ایجاد شده در همان ماژول قابل نمایش است.
توجیه اقتصادی:
ممکن است درنگاه اول این سرویس به ضررفرستنده تمام شود ولی بادقت به نکات زیرمیتواند بسیاردرآمدزاباشد:
.شمامیتوانیدباترکیب کردن این بخش با”اضافه به لیست” ومحدود کردن استفاده کنندگان به مخاطبین دفترچه تلفن،بابت پیامکهای ارسالی،ازمخاطبین آبونمان اخذ نمایید واین هزینه رابه صورت اعتبار بهایشان تخصیص دهید،سپس سامانه راتنظیم کنید تادرازای ارسال هرپیامک،ازاعتبارمخاطب(اعتبار مجازی تنظیم شده متناسب با هزینه دریافتی)کسرگردد.

شمامیتوانید با فعال کردن بخش اسپانسرهزینه تمامی پیامکهای ارسالی راازاسپانسرخود دریافت نمایید.بافعال کردن ارسال خودکار،مخاطبین میتوانند به صورت دورهای(روزانه،هفتگی،ماهیانه یا سالیانه)پیامک محتوا دریافت نمایند.اینکارباعث افزایش ترافیک روزانه ودریافت هزینه بیشترازاسپانسرو مخاطب خواهد شد.
ارسال خودکار:

درصورت فعال کردن ارسال خودکار،سامانه درزمان تعیین شده یک محتوایتصادفی انتخاب و برای اعضای گروههای تعیین شده در همین قسمت ارسال مینماید.سامانه به صورت خودکارمحتوای تکراری ارسال نخواهد کرد.

درصورتیکه پس ازمدتی اقدام به اضافه کردنیک گروه مخاطب جدید نمایید،سیستم ریست شده وپیامکها ازابتدا ارسال میگردد.
ممکن است پیامک تکراری برای مخاطب ارسال شود بنابراین حتیالمقدورازاضافه وکم کردن گروه خودداری نمایید.
درصورت اضافه شدن مخاطب جدید به گروه،محتواهای یکه قبلاًبه سایرمخاطبین ارسال شده،به مخاطب جدید ارسال نخواهد شد.
اسپانسر:
در صورتیکه بخواهید درذیل هرپیامک محتوا،یک آگهی تبلیغاتی مربوط به اسپانسراضافه شود،میتوانید ازاین بخش استفاده نمایید.
می توان برای هر اسپانسر،محدودیت زمانی و تعداد مشخص کرد. همانطور که اشاره شد، میتوانید برای درآمدزایی،هزینه پیامکهای ارسالی را ازاسپانسرتامین نمایید.به عنوان مثال درسرویس قیمت ارز و سکه می توانید بایک صرافی قرارداد بسته و با قراردادن متن تبلیغی آن در انتهای هر پیامک مربوط به سرویس ایجاد شده، هزینه پیامکهای ارسالی را تامین نمایید.

پس از کلیک بر روی اسپانسر، در صفحه ای که ملاحظه می نمایید، نام اسپانسر و حداکثر نمایش را وارد نمایید. سپس در قسمت متن پیامک، متن تبلیغاتی اسپانسر را وارد نمایید و در صورت تمایل پس از اعمال بازه زمانی، بر روی ثبت کلیک نمایید.
بدین ترتیب متن نوشته شده در قسمت متن پیامک، در انتهای متن های ارسالی مربوط به هر سرویس برای مخاطبین به تعدادی که در بخش حداکثر نمایش تعیین نمودید و در بازه زمانی تنظیم شده، ارسال خواهد شد.
ویرایش: دراین بخش میتوانید سرویس ایجاد شده خود را ویرایش نموده و یاوضعیت سرویس خود را برروی فعال و یا غیرفعال قراردهید.
حذف: دراین بخش میتوانیدسرویس راحذف نمایید.

دیکشنری :
درصورت ارسال کلمه به صورت فارسی معنی انگلیسی ودرصورت ارسال کلمه لاتین معنی فارسی آن داده خواهد شد، مثلاHello
میتوانید دربخش پیامکهای ارسالی ودریافتی نیزملاحظه نمایید.


آب وهوا :
برای اطلاع از وضعیت آب وهوای شهرخود کافیست نام شهرخودراباحروف فارسی ارسال کنید،مثلا تهران
قیمت خودرو :
برای دریافت قیمت خودرو کافیست نام خودرو راباحروف فارسی به شماره گیرنده ارسال فرمایید،مثلا سمند


رتبه درگوگل :
باارسال آدرس سایت رتبه این سایت به شمااعلام خواهد شد مثلاyahoo.com،دقت نمایید که رتبه سایت درگوگل یک عدد بین ۰ تا ۱۰
میباشد.


اطلاعات پرواز :
برای اطلاع ازوضعیت پروازهای فرودگاه امام خمینی کد پروازیا شهرمقصد راباحروف فارسی ارسال نمایید،مثلا استانبول


جستجوی دامنه :
برای چک کردن آزاد بودن یک دامین،نام دامین را بدون پسوند و پیشوند ارسال نمایید،مثلاً Yahoo.com


قیمت ارز و سکه :
برای اطلاع از قیمت سکه،دلار،طلامیتوانید هریک ازاین کلمات راباحروف فارسی ارسال نمایید،مثلاًدلار
برای دریافت قیمتهای به روزبازارکلمه بازار را ارسال نمایید.
دقت نمایید عنوان رامطابق باسرویس موردنظرتنظیم نمایید،برفرض برای قیمت دلار،عنوان رامانند جدول زیرتنظیم نمایید:


نتایج فوتبال:
برای دریافت نتایج زنده فوتبال کل جهان کافیست نام کشور را به صورت لاتین به شماره اختصاصی تنظیم شده ارسال نمایید. به عنوان مثال کلمهiranرا ارسال نمایید. در صورتی که یک تیم خاص را بخواهید میتوانید نام کشور خط تیره نام تیم را به صورت لاتین ارسال نمایید به عنوان مثال iran-esteghlal

ختم قرآن:
از طریق این قسمت، میتوانید یک سامانه ختم قرآن کریم راه اندازی نمایید.
مخاطبین با ارسال یک کلیدواژه به شماره اختصاصی تعیین شده، یکی از آیات قرآن را دریافت می نمایند.
سیستم به صورت خودکار در هر بار آیه بعدی را ارسال کرده تا قرآن ختم گردد.

بر روی “درج ختم قرآن جدید” کلیک نمایید.
عنوان مناسبی در قسمت عنوان وارد نمایید.
از قسمت گیرنده، یکی از شماره های اختصاصی موجود در پنل خویش را انتخاب نمایید. مخاطب باید به این شماره پیامک خود را ارسال نماید. از قسمت گیرنده نیز یکی از شماره های اختصاصی یا عمومی موجود در پنل خویش را انتخاب نمایید. این شماره، شماره ایخواهد بود که از آن برای مخاطب، پیامک ارسال می شود.
در قسمت کلید واژه، کلماتی که مخاطب با ارسال آنها قادرخواهد بود از این سرویس استفاده کند را وارد نمایید.به عنوان مثال : قرآن، qoran و … . هر مورد را در یک سطر نوشته و بدون هیچ گونه کاراکتر اضافه، مورد بعدی را در سطر بعد وارد نمایید.
در کادر بعدی متن مورد نظر در صورتی که هیچ آیه ای برای ارسال وجود نداشته باشد را درج نمایید. می توانید این کادر را خالی بگذارید.
با کلیک بر روی محدود کردن به اعضای دفترچه تلفن، و انتخاب گروه مورد نظر، این سرویس تنها برای اعضای تعیین شده دفترچه تلفن فعال خواهد بود و سامانه فقط به اعضای این گروه ها پاسخ خواهد داد.

از این امکان میتوانید جهت دریافت هزینه و ثبت نام مخاطبین استفاده نمایید و در همین قسمت تنظیم نمایید که به ازای هر پیامکی که به مخاطب ارسال خواهد شد، از اعتبار وی چه میزان کسر شود.

برای عضویت خودکار در گروه ها نیز میتوانید از بخش اضافه به لیست استفاده نمایید.

با کلیک بر روی بازه زمانی و تنظیم آن، این سرویس تنها برای آن مدت زمان فعال بوده و در غیر اینصورت، دائماً فعال و قابل استفاده می باشد.

در بخش تنظیمات آیه، اطلاعات ارسالی شامل دو گزینه متن و ترجمه آیه و شماره صفحه می باشد که با انتخاب هر کدام محتوای پیامک ارسالی متفاوت خواهد بود. در حالت اول متن عربی آیه و ترجمه فارسی آن در صورت انتخاب، به تعداد کاراکترهایی که قابل تغییر می باشد، ارسال می شود.
در حالتی که شماره صفحه انتخاب شود، می توان شماره صفحه را برای مخاطب ارسال کرد.

در نهایت روی ثبت کلیک نمایید.
برای ویرایش و تغییر وضعیت سرویس ایجاد شده به غیرفعال و حذف سرویس ایجاد شده، از گزینه های ویرایش و حذف می توانید استفاده نمایید.

ابزارویژه

پشتیبانی

دراین قسمت شمامیتوانیدپیغامها،سوالات،انتقادات وپیشنهادهای خود رابه ماانتقال دهید وپاسخ آن رادریافت کنید.

درصورتیکه درحین کارباسامانه سوال یامشکلی برای شما به وجود آمده یادرخواستی دارید میتوانید باکلیک برروی گزینه”درخواست جدید”آن رامطرح فرمایید که دراصطلاح به این کارایجاد تیکت میگویند.
ازطریق تیکت درخواستهای شما به صورت کتبی ثبت شده وقابل استناد و پیگیری خواهندبود،برخلاف تماس تلفنی ومحاوره شفاهی که قابل استناد نمیباشد.همچنین درخواست شما دقیقاًبه واحد مربوط ارجاع میگردد.
دقت نمایید سامانه پشتیبانی به صورت آفلاین بوده وبایدمنتظربمانیدتاکارشناسان پاسخ شمارابدهند،بنابراین ازتکرارارسال درخواست خودداری نمایید.
هنگامیکه درخواست شماتوسط کارشناسان پاسخ داده شود،توسط ایمیل یاپیامک آگاه خواهیدشد.
به هیچ عنوان به ایمیل یاپیامکی که جهت اطلاع رسانی برای شماارسال میشود پاسخ ندهید،چراکه هیچگاه به دست مانخواهد رسید.
درصورتیکه درخواستی ایجاد کرده ایدوبخش پشتیبانی پاسخ شماراداده اند ومایل هستید مجدداًپاسخ دهیدازایجادتیکت جدید خودداری نمایید ودرهمان محاوره درخواست خودرا ارائه دهید
درصورتیکه مایل هستید موضوع جدیدی را مطرح نمایید،ازطرح آن درتیکتهای موجود خودداری نمایید.برای موضوع جدید درخواست جدید ایجاد نمایید.
این موضوع رادرنظربگیرید که واحد پشتیبانی درجریان مشکل شما نیست وشماباید مشکل رابه صورت کامل شرح دهید،مثلاًاگریک پیامک درتاریخ مشخصی ارسال نشده است باید متن پیامک،تاریخ وساعت وشمارهای که ازآن ارسال کردیدراذکرنمایید
درصورتیکه وضعیت تیکت”ملاحظه شده درحال بررسی”باشد بدین معنی است که توسط تیم پشتیبانی خوانده شده وبه واحد مربوطه ارجاع شده است،بنابراین باید منتظرپاسخ بمانید.
اگروضعیت تیکت شمابسته است(علامت ضربدرقرمزرنگ) یعنی نیازی به ادامه ی محاوره وجود ندارد یاتیکت شماطبق اصول فوق نبوده است.پس ازکلیک بر روی “درخواست جدید” به صورت زیرعمل نمایید.

عنوان: لطفاًیک عنوان مناسب برای درخواست خود وارد نمایید وازقراردادن عنوان های کلی مانند سلام،سوال،درخواست،مشکلو … جداً خودداری کنید چراکه تیکت شماپاسخ داده نخواهد شد.
فوریت: فوریت را برحسب نیازانتخاب نمایید.ازآنجاییکه درخواستهای بافوریت زیاد سریعترپاسخ داده میشوند لطفاً فقط برای کارهای ضروری ازاین فوریت استفاده نمایید.
متن: دراین بخش میتوانید متن خود راوارد نمایید.
دقت نمایید که ارسال تیکت همانند یک نامه رسمی میباشد بنابراین ازادبیات رسمی استفاده نمایید .
ازبکاربردن تعداد غیرمعمول علامت سوال)؟؟؟؟؟(یاعلامت تعجب(!!!!)خودداری نمایید چراکه متن شماراازحالت رسمی خارج کرده وتاثیرمنفی روی خواننده میگذارد .
بسیاراهمیت دارد که دراستفاده ازسیستم پشتیبانی،تنهاازحروف و زبان فارسی استفاده شود.استفاده ازحروف انگلیسی برای زبان فارسی(فینگلیش) مطلوب نمیباشد.

ضمیمه:دراین بخش میتوانید فایلهای خود را پیوست نمایید.
با علامتدار نمودن گزینه ” در هنگام پاسخگویی از طریق ارسال پیامک اطلاع داده شود” بعد از پاسخ به تیکت توسط کارشناسان، ایمیل و پیامک آگاه سازی برایتان ارسال خواهد شد.
بر روی ثبت کلیک نمایید تا رکورد تیکت خود را در همان صفحه ملاحظه و پیگیری نمایید.

راهنمای سامانه:
دراین قسمت شما میتوانید فایل های راهنمای سامانه(با فرمت pdf)، نرم افزارهایTeamVeiwer و نرم افزار نمایش دهنده فایل های pdf و همچنین آخرین نسخه مرورگرهارادانلود و استفاده نمایید.

 

وب سرویس و API:
در این قسمت شما می توانید فایل های راهنمای استفاده از وب سرویس های مختلف سامانه و نمونه کدها به زبانهای مختلف را دانلود و مورد استفاده قرار دهید.
برای دسترسی به مستندات و نمونه کدهای وب سرویس به صفحه مستندات وب سرویس و API مراجعه نمائید.

کنترل از راه دور یکی دیگر از ابزارهای پرکاربرد سامانۀ ‌پیامک “بازاریابی دات آی آر” است. در این راهنما، قصد داریم تمام آنچه برای آشنایی و استفاده از این ابزار لازم است را به صورت تصویری به شما آموزش دهیم.

کنترل از راه دور چیست؟
حتما برای شما هم پیش آمده است که دسترسی به اینترنت نداشته باشید ما راه حلی برای برطرف کردن این مشکل داریم شما با استفاده از ماژول کنترل از راه دور در ‌پیامک “بازاریابی دات آی آر” میتوانید از راه دور سامانه خود را کنترل کنید.

کنترل از راه دور چه کاربردهایی دارد؟
شما در این بخش میتوانید امکان کنترل سامانه خود را از راه دور داشته باشید با چند مثال ساده توضیح میدهیم:

فرض کنید نیاز به ارسال پیامکی فوری به مخاطب خود دارید و در آن لحظه امکان اتصال به اینترنت را ندارید شما با ارسال کد ثبت شده در این ماژول به شماره سامانه خود میتوانید پیامک خود را به مخاطب مورد نظرتان ارسال نمایید.
فرض کنید میخواهید وضعیت پیامک‌های دریافتی خود را بررسی نمایید که تعداد پیامک دریافتی‌های جدید که خوانده نشده‌اند را بدانید با ارسال کد مربوطه به شماره اختصاصی‌تان میتوانید این کار را انجام دهید.
آموزش: چگونه از کنترل از راه دور استفاده کنیم؟
برای یادگیری نحوه استفاده از کنترل از راه دور، کافی است قدم به قدم مراحل زیر را انجام دهید.

مرحله اول

برای شروع وارد بخش پشتیبانی سامانه بشوید و گزینۀ کنترل از راه دور را انتخاب کنید.

صفحه ای برای شما باز میشود که کدها جهت استفاده ثبت شده است.

دراین قسمت میتوانید با ارسال کدهای مربوط به موارد مختلف از شماره موبایل اصلی خود (شماره ای که با آن ثبت نام کرده‌اید) به شماره اختصاصی‌تان، از راه دور سامانه را کنترل نمایید.
موارد مختلف به شرح زیر می باشد:

ارسال پیامک تکی
جهت ارسال پیامک تکی به مخاطب مورد نظرتان کد زیر را از تلفن همراه به خط اختصاصی خود ارسال فرمایید

@send@متن@شماره

مثال :

@send@912000@متن…

ارسال پیامک گروهی
برای ارسال پیامک گروهی از تلفن همراه باید ابتدا به بخش ارسال از موبایل مراجعه نمایید و تنظیمات را در این بخش برای ارسال به انبوه به مخاطبین‌تان را انجام دهید.

مشاهده میزان اعتبار
شما میتوانید برای مشاهده اعتبار پنل خود کد زیر را از تلفن همراه به خط اختصاصی خود ارسال نمایید

@credit@

پیامک‌های دریافتی
برای مشاهده خلاصه وضعیت پیامک های دریافتی کد زیر از تلفن همراه به خط اختصاصی خود ارسال نمایید با ارسال این کد تعداد پیامک‌های خوانده نشده و خوانده شده به شما اطلاع رسانی میشود

@inbox@

پیامک های ارسالی
برای مشاهده تعداد پیامک های ارسالی کد زیر از تلفن همراه به خط اختصاصی خود ارسال نمایید با ارسال این کد تعداد کل پیامک‌های ارسالی به شما گفته میشود و علاوه بر آن تعداد ارسالی همان روز هم اطلاع رسانی میشود.

@outbox@

جستجوی مخاطب
جهت جستجو یک مخاطب داخل دفترچه تلفن خود کد زیر از تلفن همراه به خط اختصاصی خود ارسال نمایید، کلیدواژه میتواند نام یا نام‌خانوادگی باشد که مخاطب در دفترچه تلفن ذخیره شده است.

@contact@کلیدواژه

مثال :

@contact@رضا

استعلام شماره
جهت استعلام شماره اختصاصی کد زیر از تلفن همراه به خط اختصاصی خود ارسال نمایید.

@number@شماره

مثال :

@number@100012345

ویژه نمایندگان

کدهای زیر مربوط به پنل نمایندگی می باشد و نمایندگان میتوانند از این کدها استفاده نمایند.

مشاهده محتوای یک تیکت
جهت مشاهده محتوای یک تیکت کد موجود در پیامک هشدار تیکت را به صورت زیر از تلفن همراه به خط اختصاصی خود ارسال نمایید.

کد پیامک هشدار تیکت: کدی است که وقتی کاربری تبکت ثبت میکند پیامک هشداری به نماینده ارسال میشود که در این پیامک برای هر تیکت کدی در نظر گرفته شده است.

@ticket@code

مثال :

@ticket@1234

پاسخ به تیکت
جهت ارسال پاسخ به یک تیکت کد موجود در پیامک هشدار تیکت را به صورت زیر از تلفن همراه به خط اختصاصی خود ارسال نمایید.

@rticket@code@پاسخ

مثال :

@rticket@1234@پاسخ تیکت شما

شارژ کاربر
جهت تخصیص شارژ به کاربر کد زیر را از موبایل ثبت شده در سامانه به خط اختصاصی خود ارسال کنید، دقت کنید که اگر پنل شما ریالی است اعتبار را به ریال و اگر عددی هستید به عدد وارد نموده و به جای username نام کاربر مورد نظر را وارد کنید.

مثال :

@charge@username@اعتبار

پیام ها

دریافتی:
شمادراین قسمت میتوانید پیامکهای دریافتی به کلیه خطوط اختصاصی موجود در پنل خودرامشاهده نمایید.
همچنین میتوانید درقسمت مدیریت پوشه ها یک پوشه جدید ایجاد کنیدوپیامهای موردنظرخودرادرآن پوشه ذخیره کنید.
بدین منظور، روی مدیریت پوشه ها کلیک نموده و در صفحه باز شده، عنوان مورد نظر برای پوشه را وارد و روی ثبت کلیک نمایید.

در این قسمت، اولین سطر نشان دهنده آخرین پیامک دریافتی می باشد.

در هر سطر از لیست پیامک های دریافتی، اطلاعاتی شامل متن پیامک، تاریخ و ساعت دریافت، شماره فرستنده پیامک، اعتبار (که برای پیامک های دریافتی همواره صفر می باشد)، گیرنده (خط اختصاصی که آن پیامک را دریافت نموده است)، کد پیامک و چند آیکن در انتهای سطر مشاهده می شود.
با انتخاب آیکن 208 در انتهای هر سطر، می توانید همان متن پیامک را برای دیگران ارسال نمایید. با کلیک بر روی این آیکن وارد صفحه ارسال پیامک خواهید شد و همان متن پیامک بصورت پیش فرض وجود دارد که البته قابل تغییر می باشد.

با کلیک بر روی آیکن 209 این امکان را خواهید داشت که در پاسخ به ارسال کننده پیامک، متنی نوشته و ارسال نمایید.
با کلیک بر روی آیکن 210 در صفحه ای که باز می شود می توان پس از وارد نمودن اطلاعات مورد نظر، شخص را به اعضای دفترچه تلفن خود اضافه کرد.
در انتهای لیستی که مشاهده می نمایید، گزینه های خوانده شد، حذف، انتقال، پاسخ، خروجی صفحه جاری، خروجی در بازه زمانی، چاپ و حذف همه پیام ها مشاهده می شود.


211
سطرها بصورت پیشفرض با رنگ خاصی نمایش داده می شوند. وقتی هرکدام را با زدن تیک ابتدای سطر، انتخاب و روی گزینه خوانده شد کلیک نمایید، رنگ سطر تغییر یافته و بدین ترتیب می توان پیامک های خوانده شده را از بقیه متمایز نمود.
با استفاده از گزینه حذف می توان، سطرهای انتخاب شده را حذف نمود.
با کلیک بر روی گزینه انتقال می توان سطرهای انتخاب شده را به پوشه خاصی انتقال داد.

با کلیک بر روی خروجی صفحه جاری، لیست مشاهده شده در این صفحه در قالب یک فایل اکسل ارائه خواهد شد.
با کلیک بر روی خروجی در بازه زمانی می توان لیست ارسال های انجام شده در بازه زمانی مشخصی را در یک فایل اکسل دریافت نمود.

با انتخاب چاپ، لیست مشاهده شده، پرینت گرفته می شود و با انتخاب حذف همه پیامها، تمامی رکورد های مربوط به ارسال های انجام شده حذف خواهند شد. البته قبل از حذف با پیغامی برای اطمینان از حذف مواجه خواهید شد.

با وارد نمودن کلمه مورد نظر در کادر مقابل کلید واژه و کلیک روی جستجو می توانید پیامک یا پیامک های حاوی آن را بیابید.
در قسمت جستجوی پیشرفته این امکان رادارید که پیامکهارابر اساس متن پیامک، تاریخ، شماره های گیرنده وفرستنده، پیامهای ارسالی،دریافتی و یا حذف شده جستجوکنید.
برای این منظورپس از تنظیم و مقداردهی موارد مورد نظر در جستجوی پیشرفته و حتی وارد نمودن کلید واژه مورد نظر، روی گزینه جستجوکلیک نمایید.

ارسالی:
دراین قسمت میتوانید کلیه پیامک های ارسالی خود رامشاهده نمایید.
ارسال های انبوه (پیامک هایارسال شده از ماژول های ارسال تدریجی، ارسال انبوه، منطقه ای – هدفمند، کدپستی ها، سن و جنسیت و نیازمندی) در این قسمت قابل ملاحظه و گزارش گیری نمی باشند و بدین منظور باید به همان ماژول ها مراجعه نمود. توضیحات تکمیلی در این خصوص در قسمت گزارش گیری وجود دارد.

همانطور که ملاحظه می نمایید کلیه ارسال های انجام شده در این قسمت لیست شده است و اولین سطر، نشاندهنده آخرین ارسال می باشد.
در هر سطر، اطلاعاتی شامل متن پیامک، تاریخ و ساعت ارسال آن، شماره ای که ارسال از آن انجام شده، میزان اعتبار کسر شده از موجودی پنل بابت ارسال، گیرنده یا گیرندگان و کد پیامک قابل نمایش است.

در هر سطر در قسمت گیرنده، یکی از موارد زیر قابل مشاهده می باشد:

نام و نام خانوادگی: این در حالتی است که مخاطب این پیامک تنها یک نفر باشد و شماره آن شخص در دفترچه تلفن قبلا ًذخیره شده باشد.
شماره موبایل: در این حالت نیز مخاطب پیامک تنها یک نفر بوده ولی شماره آن شخص در دفترچه تلفن ذخیره نشده است.
شماره ها:این مورد در حالتی نمایش داده می شود که مخاطبین پیامک بیش از یک نفر باشند.
در دو مورد اول با کلیک بر روی نام و نام خانوادگی مخاطب و یا شماره موبایل مخاطب، صفحه ای باز می شود که در آن کلیه محاوراتی که از طریق پیامک با آن صورت گرفته نمایش داده می شود. در انتهای همان صفحه امکان ارسال پیامک پاسخ نیز وجود دارد.
217
با انتخاب208 درانتهای هر سطر، می توانید همان متن پیامک را برای دیگران ارسال نمایید.
با کلیک بر روی آیکن 145 پیامک برای شماره هایی که ارسال نشده، مجدداً ارسال خواهد شد.
با کلیک بر روی آیکن 209 جزئیاتی شامل تعداد بخش های پیامک، فلش بودن ، خوانده شده، فارسی یا انگلیسی بودن آن و میزان اعتبار کسر شده بابت پیامک های ارسالی نمایش داده خواهد شد.

حذف:
دراین قسمت پیامکهای حذف شده رامیتوانید ببینید،یعنی اگرپیامی راازقسمت ارسالی یادریافتی حذف نمایید بهطورخودکاربه این قسمت منتقل میشود ودرصورت حذف پیامهاازاین بخش،پیامهابه صوررت دائمی حذف خواهند شد.
) این ماژول مشابه سطل آشغال ویندوزعمل می کند.)
گزارش گیری از ارسال پیامک:
با انجام گزارش گیری از پیامک های ارسالی علاوه بر مشخص شدن وضعیت ارسال و تحویل پیامک روی گوشی مخاطب، می توانید هزینه پیامک های ناموفق را با توجه به خط استفاده شده دریافت نمایید.
لازم به ذکر است در مورد کلیه خطوط، هزینه ای بابت بلک لیست از پنل کسر نمی شود.
در مورد سایر هزینه هایی که پس از گزارش گیری از ارسال، عودت داده می شود، در مورد هر پیش شماره بدین صورت است که:

در خطوط با پیش شماره ۰۲۱ و پیش شماره ۱۰۰۰ هزینه پیامک های نرسیده به مخابرات بازگشت داده می شود. اما در مورد خطوط ۱۰۰۰۷۰ و ۱۰۰۰۰۱۳۹۳ هیچ هزینه ای بازگشت داده نمی شود حتی بلک لیست.
در مورد خطوط DeliveryBase2000 تنها بابت پیامک های رسیده به گوشی مخاطب، هزینه از پنل کسر می شود. اما در مورد خط Sendbase 2000 که همان خط ۲۰۰۰۴۰۰ می باشد، به این شکل نبوده و هزینه پیامک های نرسیده به مخابرات بازگشت داده می شود.
در مورد خطوط ۳۰۰۰هزینه ای بابت پیامک های نرسیده به مخابرات از پنل کسر نمی شود.
در تمامی مواردی که قصد دارید از ارسال، گزارش گیری انجام دهید، لازم است به زمان مناسب برای این کار توجه داشته باشید.
از جمله اینکه

در مورد همه ارسالها باید حداقل ۱۰ دقیقه از زمان ارسال بگذرد اما چنانچه بخواهید هزینه پیامک های ناموفقمخصوصاً در مورد خطوط ۲۰۰۰ به صورت کامل عودت داده شود، باید ۴۸ ساعت بعد از ارسال، گزارش گیری انجام شود. در مورد سایر خطوط دو تا سه ساعت بعد از ارسال برای گزارش گیری، زمان مناسبی است. لازم به ذکر است که حتی المقدور عمل دانلود گزارش را نیمه شب انجام دهید چراکه ترافیک سامانه حداقل می باشد.
در مورد حداکثر زمانی که برای گزارشگیری فرصت دارید لازم به ذکر است که گزارش ها به صورت هفتگی پاک می شوند، پس، قبل از گذشت یک هفته از زمان ارسال، باید دانلود گزارش را انجام دهید. البته در مورد خطوط ۳۰۰۰ گزارش گیری باید حداکثر تا ۲۴ ساعت پس از ارسال انجام شود، در غیر اینصورت گزارش توسط اپراتور حذف خواهد شد.
نحوه گزارشگیری از پیامک های ارسالی شامل دو نوع می باشد.
نوع اول گزارشگیری از ارسال پیامک:
این نوع، مربوط به ارسال های انبوهی است که از ماژول های ارسال تدریجی، منطقه ای-هدفمند، ارسال انبوه، کدپستی¬ها و پیامک نیازمندی انجام می شود. به خاطر دارید که بعد از انجام ارسال از ماژولهای نامبرده، رکورد ارسالی ثبت می شد. مراحل گزارشگیری از هر کدام مشابه میباشد که توضیحات لازم در هر مورد را ارائه خواهیم داد.
گزارش گیری از ارسال انبوه و کدپستی ها:
با مراجعه به ارسال انبوه، علاوه بر ارسالهای انجام شده از این ماژول، رکورد ارسالهای انجام شده از ماژولهای کدپستی نیز در لیست موجود، نمایش داده می شود. بنابراین گزارش ارسالهای انجام شده از ماژولهای ارسال انبوه و کدپستی ها، با مراجعه به صفحه مربوط به ماژول ارسال انبوه قابل دریافت می باشند.
219
همیشه اولین سطر، مربوط به آخرین ارسال می باشد. در هر سطرعنوان، شامل عبارت تعیین شده برای تفکیک ارسال های مختلف از یکدیگر می باشد.
شماره، نشاندهنده خط انتخابی برای انجام ارسال می باشد، در قسمت پیامک، متن پیامک ارسالی و در قسمت بخش، چند بخشی بودن پیامک را ملاحظه خواهید نمود. زمان ارسال، تاریخ و ساعت انجام ارسال را مشخص می نماید. تعداد هم بیان کننده، تعداد کل شماره هائیست که برای آنها پیامک فرستاده شده است. قسمت ارسال شده، یعنی از تعداد کل شماره ها به چند شماره ارسال انجام شده و قسمت ارسال نشده یعنی از تعداد کل شماره ها به چند شماره ارسال انجام نشده است.
قسمت وضعیت ارسال شامل یکی از این موارد می باشد:

منتظرتایید :یعنی پیامک ارسال شده منتظرتایید می باشد. در صورت عدم تایید علت در قسمت توضیحات نوشته می شود.
منتظرارسال: یعنی پیامک تایید شده ودرلیست ارسال قرار دارد .
درحال ارسال: یعنی پیامکهادرحال ارسال می باشند.
ارسال شده: یعنی ارسال پیامک ها به اپراتور انجام شده است.
ارسال نشده: یعنی پیامک ها به اپراتور ارسال نشده که در این حالت هزینه ای کسر نخواهد شد.
وضعیت هم، فعال یا غیر فعال بودن ارسال را مشخص میکند. کد تخصیص داده شده به هر ارسال هم در قسمت کد درج می شود.برای به روز شدن وضعیت اطلاعات این صفحه و آخرین تغییرات روی آیکن به145 روز رسانی کلیک نمایید.

برای دانلود گزارش ارسال بایدروی 220 این آیکن کلیک کرد و وضعیت ارسال و تحویل پیامک را برای تک تک شماره ها دید. البته اگر تیک عبارت “دانلود گزارش به همراه گزارش تحویل باشد (انتخاب این گزینه باعث افزایش زمان ایجاد گزارش خواهد شد)” را برداریم، درگزارش دریافت شدهفقط می توانیموضعیت ارسالرا ببینیم و وضعیت تحویل نمایش داده نخواهد شد.
گزارش دریافتی یک فایل اکسل می باشد که داخل آن شماره گیرنده، تاریخ و ساعت ارسال، وضعیت ارسال و وضعیت تحویل پیامک به مخاطبین، کاملاً مشخص است.

وضعیت تحویل شامل یکی از موارد، رسیده به گوشی، نرسیده به گوشی، رسیده به مخابرات، نرسیده به مخابرات و نامشخص میباشد. از آیکن 221 زمانی استفاده می شود که بخواهید به شماره هایی که وضعیت ارسال آنها، ارسال نشده بود، مجدداً ارسال انجام دهید. از آیکن 150 هم برای حذف رکورد ارسال استفاده می شود. دقت داشته باشید که اگر قبل از زمان تعیین شده برای ارسال، رکورد آن را حذف نمایید، تضمینی برای عدم ارسال وجود ندارد و ارسال در زمانی که تنظیم کرده بودید انجام می شود. پس اگر قصد لغو ارسال را دارید حتماً با بخش پشتیبانی هماهنگ نمایید.
گزارش گیری از ارسال منطقه ای، هدفمند:
پس از ارسال پیامک از این ماژول، رکورد ارسال انجام شده، داخل همین قسمت نمایش داده می شود. در این رکورد اطلاعات دیگری مثل شاخه انتخابی و ردیف هم مشاهده می شود.
222
اگر نحوه ارسال بصورت تصادفی انتخاب شده باشد، مقدار ردیف صفر می باشد و اگه بصورت ترتیبی انتخاب شده باشد، مقدار ردیف، مقداری خواهد بود که زمان ارسال تنظیم شده است.
در این ماژول باکلیکروی آیکن ویرایش می توانپیامک ارسالی راویرایشنمود. البتهاینگزینهزمانیقابل استفاده استکهبرای ارسال خود زمانی را در آینده تنظیم کرده باشید و هنوز زمان تنظیم شده فرا نرسیده باشد. با انجام هرگونه تغییر،پیامک مجدداًمنتظرتاییدقرارمیگیرد. سایر قسمت ها و آیکن های موجود مشابه مواردیست که در نحوه گزارشگیری از ارسال انبوه ارائه شد.
بعد از دریافت فایل گزارش اگر شماره ها کامل نمایش داده نشود به دلیل عدم داشتن مجوز برای مشاهده شماره ها می باشد.
گزارش گیری از ارسال تدریجی:
داخل رکورد ارسالی که در این قسمت ثبت می شود، علاوه بر تعداد کل شماره های انتخابی، تعداد شماره های هر بسته¬ نیز نمایش داده میشود.
223
در ستون ارسال بعد، تاریخ و ساعت انجام ارسال بسته بعدی با توجه به تنظیماتی که برای ارسال بصورت تدریجی انجام شده است، نمایش داده می شود. پس از پایان ارسال، ساعت و تاریخ آخرین بسته ای که ارسال شده، در این قسمت نمایش داده خواهد شد.
جهت دریافت فایل گزارش ارسال ابتدا روی این آیکن کلیک می نمایید.
از آنجا که در این ماژول شماره های مخاطبین در بسته¬¬ها تقسیم بندی شده و هر کدام جداگانه ارسال شده اند، در این قسمت، پس از ارسال هر بسته، برای آن یک رکورد مجزا ایجاد می شود.
224
زمان ارسال، تعداد ارسال شده و ارسال نشده و وضیت ارسال هر بسته بصورت تفکیک شده نمایش داده می شود. برای هر بسته روی این آیکن 220 کلیک می نمایید تا فایل گزارش ارسال و دلیوری آن را دانلود نمایید.
گزارش گیری از ارسال پیامک نیازمندی:
همانطور که ملاحظه می شود بین آیکن های انتهای هر رکورد ،آیکن دریافت شماره 148وجود دارد.
225
زمانیکه روی آیکن دریافت دانلود گزارش ارسال 220 کلیک شود به جای فایل اکسل، یک فایل متنی دریافت می شود که شامل کدهای ۱۹ رقمی به تعداد شماره های ارسالی می باشد.
هر کدام از این کدهای شناسه را باید کپی نمود و با وارد کردن در قسمت دریافت شماره، به همراه تصویر امنیتی، زمان ارسال، وضعیت ارسال و تحویل را مشاهده کرد. دقت داشته باشید که در این ماژول شماره ها بصورت کامل نمایش داده نخواهد شد.
226
نوع دوم گزارشگیری از ارسال پیامک:
این نوع، مربوط به ارسال های انجام شده از کلیه ماژول ها غیر از ماژول های ارسال انبوه معرفی شده در نوع اول می باشد.
برای دریافت گزارش ارسال در این موارد، کافیست به بخش پیام ها مراجعه نموده و با انتخاب قسمت ارسالی لیست ارسال های خود را مشاهده و عمل گزارش گیری را انجام دهید.
در هر سطر در قسمت گیرنده، یکی از این موارد قابل مشاهده می باشد:

نام و نام خانوادگی: این در حالتی است که مخاطب این پیامک تنها یک نفر باشد و شماره آن شخص در دفترچه تلفن قبلا ًذخیره شده باشد.
شماره موبایل: در این حالت نیز مخاطب پیامک تنها یک نفر بوده ولی شماره آن شخص در دفترچه تلفن ذخیره نشده است.
شماره ها: این مورد در حالتی نمایش داده می شود که مخاطبین پیامک بیش از یک نفر باشند.
در دو مورد نام و نام خانوادگی و شماره موبایل، این مقادیر به رنگ سبز یا قرمز دیده می شوند. سبز بودن آنها بدین معنی می باشد که ارسال به آنها انجام شده و قرمز بودنشان به این معنی است که ارسال به آنها به هر دلیلی انجام نشده است (بعنوان نمونه، ممکن است آن شماره موبایل جزو بلک لیست باشد). برای مشاهده وضعیت ارسال و وضعیت تحویل بصورت دقیق باید روی آیکن لامپ کنار آنها کلیک نمود. در صفحه ای که باز می شود، ملاحظه می کنید که اگر رنگ آن سبز بود در این قسمت هم وضعیت ارسال، ارسال شده و در صورتی که رنگ آن قرمز بود، وضعیت ارسال، ارسال نشده نمایش داده می شود.
227
برای مشاهده وضعیت تحویل باید روی “به روز نمایی گزارش تحویل (Delivery)” کلیک کرد. سپس در قسمت وضعیت تحویل یکی از عبارات رسیده به گوشی، نرسیده به گوشی، رسیده به مخابرات، نرسیده به مخابرات یا نامشخص نمایش داده می شود. مسلماً در حالتی که وضعیت ارسال، ارسال نشده باشد، وضعیت تحویل رسیده به مخابرات و رسیده به گوشی نخواهد بود.
نکاتی که در مورد زمان گزارش گیری مطرح شد، در این قسمت نیز باید در نظر گرفته شود.
با کلیک روی خروجی اکسل می توان گزارش ارسال را در یک فایل اکسل دریافت نمود و یا با کلیک روی گزینه چاپ، پرینت آن را تهیه نمود.برای حالتی که در قسمت گیرنده عبارت شماره ها وجود دارد، برای دریافت گزارش ارسال، روی شماره ها کلیک کنید تا وارد صفحه مربوط به دریافت گزارش شوید. بقیه مراحل مشابه مواردی می باشد که توضیح داده شد.
امکانات

تنظیمات

تنظیمات:
شماره پیش فرض:
به دلیل اینکه روی هرسامانه ممکن است بیش ازیک شماره اختصاصی وجود داشته باشد،دراین قسمت میتوانید شماره پیشفرض سامانه خودرا مشخص کنید.
این شماره در بخش های مختلف سامانه جهت ارسال پیامک اطلاع رسانی به شما و کاربرانتان استفاده خواهد شد.
در صورتی که گزینه همه شماره ها انتخاب شده باشد،سامانه به صورت خودکار یک شماره را به صورت تصادفی انتخاب خواهد کرد.

در صورتی که گزینه همه شماره ها انتخاب شده باشد،سامانه به صورت خودکار یک شماره را به صورت تصادفی انتخاب خواهد کرد.
اعتبار قابل کسر در بخش پیامک اعتباری:
در مورد کاربرد این قسمت به توضیحات مربوط به ماژول پیامک اعتباری مراجعه نمایید.
آیپی های مجاز به ورود:

در صورتی که در این بخش آیپی وارد نمایید،فقط از این آیپی امکان ورود به سامانه وجود خواهد داشت.
در وارد کردن آیپی دقت نمایید چرا که در صورت تغییر کردن آیپی، شما دیگر قادر به ورود به سامانه نخواهید بود.
هر آیپی را در یک خط وارد نمایید مانند : ۸۷٫۱۰۷٫۱۲۱٫۵۱
برای وارد کردن یک رنج آیپی از خط تیره استفاده نمایید مانند : ۸۷٫۱۰۷٫۱۲۱٫۰-۸۷٫۱۰۷٫۱۲۱٫۲۵۵
در صورت نداشتن اطلاعات فنی در این زمینه از وارد کردن هر گونه اطلاعات در فیلد زیر خودداری نمایید.
ساعات مجاز به ورود:

در صورتی که بخواهید فقط در ساعات خاصی وارد سامانه شوید میتوانید از این بخش ساعات مورد نظر را تنظیم نمایید.
دقت نمایید در صورت تنظیم این بخش در ساعات غیر از ساعات تنظیم شده قادر به ورود نخواهید بود.
با علامتدار نمودن گزینه “در هنگام ورود به سامانه از طریق پیامک به من اطلاع رسانی شود(هزینه ارسال پیامک از اعتبار شما کسر میگردد) ” می توان از ورود افراد متفرقه به سامانه خود مطلع شوید.
پس از تغییر هر یک از موارد فوق، برای ثبت آنها بر روی گزینه تایید کلیک فرمایید.

تغییر رمز:
دراین قسمت شما میتوانید رمزعبورسامانه خود را تغییردهید.

پرداختها:
دراین بخش میتوانید پرداختهای خود را باانتخاب نوع پرداخت ) الکترونیکی،فیش بانکی وکارت شارژ ( و نیز استفاده از سایر فیلدهای موجود در بخش جستجوی پیشرفته، مشاهده ویاجستجونمایید و از نتایج جستجو خروجی اکسل دریافت نمایید.
برای حذف رکوردهای منتظر پرداخت از گزینه حذف تمامی رکوردهای منتظر پرداخت استفاده نمایید.

تراکنشهای مالی:
شمادراین قسمت میتوانید تراکنشهای مالی خود راچک کنید.همچنین میتوانید به کمک گزینه تنظیمات پیشرفته تراکنشهای مالی خود دریک بازه زمانی خاص و نیز انواع تراکنش های صورت گرفته رامشاهده کنید

انتقال ترافیک:
دراین قسمت شما میتوانید با وارد کردن یک یا چندURLپیامک های دریافت یپنل خود را درسایت موردنظر دریافت ومشاهده کنید.
بدین منظور روی “درج انتقال ترافیک جدید” کلیک نموده و به ترتیب زیر عمل نمایید:

عنوان انتقال ترافیک: عنوان مناسبی وارد نمایید.
گیرنده: از این قسمت می توانید یکی از شماره های اختصاصی پنل خود را که قصد انتقال پیامک های دریافتی آن را دارید انتخاب نمایید. با انتخاب “همه شماره ها” کلیه پیامک های دریافتی از همه شماره های اختصاصی از طریق این انتقال ترافیک، انتقال داده خواهند شد.می توان برای هر شماره اختصاصی یک انتقال ترافیک مجزا ایجاد نمود.

فرستنده: یکی از شماره های اختصاصی پنل برای انجام ارسال پیامک های دریافتی از آن را انتخاب نمایید.
آدرس اینترنتی دریافت (URL):یک نسخه از هرپیامک دریافتی به آدرسURLموردنظرشماانتقال داده خواهدشد.دروارد کردن آدرس اینترنتی دقت نمایید،درصورت اشتباه بودن سرویس غیرفعال خواهدشد.
آدرس رابه همراه”http://” و”www” وارد نمایید به عنوان مثال”http://www.yoursite.com/getsms.Php”
ازپارامترهای”$TEXT$” و”$TO$” و”$FROM$” به ترتیب برای متن پیامک،شماره گیرنده وشماره فرستنده استفاده کنید.
پارامترهاراباکاراکتر”&” جدانمایید.
اطلاعات توسط متد”GET” به آدرس موردنظرارسالخواهدشد.
به عنوان مثال:
http://www.yoursite.com/getsms.aspx?to=$TO%%EDITORCONTENT%%amp;body=$TEXT%%EDITORCONTENT%%amp;from=$FROM
علاوه براین میتوانید چندURLراباکاراکترجداکننده مانند”; , |” جدا نموده تاپیامک برای چند آدرس به صورت همزمان ارسال شود.

بر روی ثبت کلیک نمایید.

دراین قسمت شما میتوانید تعدادی متن واردکنید (متونی که استفاده بیشتری دارند(و از آنها به صورت آماده استفاده کنید.
اینکارباعث افزایش سرعت وکمترشدن ضریب خطا میشود.
کافیست در این قسمت عنوان مربوط و متن مورد نظر را وارد نموده و بر روی ثبت کلیک نمایید.
برای استفاده ازاین متون آماده کافیست روی علامتی که درقسمت بالا سمت چپ کادر وارد نمودن متن قراردارد( 404 )کلیک کنید(هرجاییکه محل نوشتن متن باشد،علامت فوق وجود دارد).
به این ترتیب شما متون ازپیش تعریف شده خود رامیتوانید ببینید وباکلیک برروی آن،متن موردنظرخودرا انتخاب کنید.
از همین قسمت نیز با کلیک بر روی “ارسال به …” می توانید نسبت به ارسال آن به مخاطبین خود اقدام نمایید.

سفارش شماره:
برای سفارش خط یا شماره اختصاصی، کافی است در هر صفحه از پنل کاربری که قرار دارید، بر روی سفارش خط موجود در بالای صفحه کلیک نمایید.

یا از طریق همین بخش (تنظیمات، سفارش شماره) می توان به صفحه مورد نظر دسترسی پیدا کرد.
لازم است قبل از سفارش خط به نکات مهمی توجه داشته باشید:

قبل از استعلام شماره، تعرفه شماره ها را ملاحظه نمایید.
دقت نمایید که هزینه شماره از حساب شما کسر خواهد شد.
از استعلام بی مورد و یا سفارش شماره تستی جداً خود داری نمایید چرا که هزینه به صورت خودکار کسر شده و بازگردانده نخواهد شد.
پروسه استعلام شماره کمی زمان بر بوده بنابراین تا دریافت پاسخ استعلام صبر نموده،همچنین از زمان پرداخت تا فعال شدن شماره ۲۴ الی ۴۸ ساعت زمان نیازاست.
در صورتی که شماره در ساعت غیر اداری استعلام یا پرداخت شود در اولین ساعت اداری روز بعد پیگیری خواهد شد، به عنوان مثال اگر شماره ای پنجشنبه ساعت ۱۲ پرداخت یا استعلام شود، نتیجه آن روز شنبه اعلام خواهد شد.

سفارش شماره
در این صفحه می توانید نسبت به سفارش خطوط ۱۰۰۰، ۲۰۰۰، ۳۰۰۰ و ۵۰۰۰ اقدام نمایید. در ادامه نحوه سفارش هر کدام و توضیحات مربوط، ارائه خواهد شد.
سفارش خط ۱۰۰۰:

سرشاخه ۱۰۰۰ خطوط ۵ رقمی آزاد ندارد.
خطوط ۱۰۰۰ فقط به دارندگان سیم کارت همراه اول ارائه می گردد.
برای انتخاب شماره ۱۰۰۰، دو نوع سفارشی و غیرسفارشی وجود دارد.

در حالتی که نوع شماره را روی سفارشی تنظیم نمایید، می توانید اعداد مورد نظر به تعداد ارقام شماره درخواستی را در کادر مقابل ۱۰۰۰ تعیین نمایید.
در صورتی که شماره را برای استفاده خودتان میخواهید نام کاربری خودتان را انتخاب نمایید و در صورتی که شماره را جهت تخصیص به کاربر خود میخواهید، کاربر مورد نظر را انتخاب نمایید. در صورتی که تعداد کاربران شما زیاد بوده و میخواهید در لیست جستجو نمایید کافیست بخشی از نام، نام خانوادگی یا نام کاربری فرد مورد نظر را در فیلد جستجو وارد کرده و گزینه148 را کلیک نمایید. در صورتی که اطلاعات کاربر شما شامل کد ملی، آدرس دقیق، نام و نام خانوادگی و همچنین ناقص باشد، ثبت شماره انجام نخواهد شد، بنابراین قبل از استعلام شماره، مشخصات کاربر خود را با دقت چک کرده و مورد بازبینی قراردهید.
دقت بفرمایید پس از خرید شماره به نام یک کاربر ، قابلیت تغییر مالکیت خط به هیچ عنوان امکانپذیر نمی باشد. همچنین در صورتی که کاربر را روی نام کاربری خودتان تنظیم کنید به هیچ عنوان امکان انتقال شماره به کاربر وجود نخواهد داشت.
قسمت توضیحات، برای درج اطلاعاتی برای خود شما میباشد، بنابراین از نوشتن متن های غیر ضروری در این بخش مانند باتشکر،لطفاً پیگری نمایید و…جدا خودداری نمایید.
پس از تکمیل موارد لازم بر روی تایید کلیک نمایید. اگر شماره درخواستی آزاد نباشد با این پیغام سامانه مواجه خواهید شد:

و چنانچه آزاد باشد، قیمت آن به شما اعلام می شود. قیمت های ارائه شده بر اساس قیمت هایی است که اپراتورها ارائه می نمایند. با انتخاب گزینه ثبت، هزینه آن از حساب شما بصورت خودکار کسر خواهد شد و به نام کاربر انتخاب شده ثبت خواهد شد.
چنانچه نوع شماره روی غیر سفارشی تنظیم شود، کادری مقابل آن فعال خواهد شد که به شما امکان انتخاب تعداد ارقام مورد نظر را خواهد داد که از ۶رقم تا ۱۴رقم می باشد. بدیهی است در این صورت اعداد بعد از ۱۰۰۰ قابل انتخاب نخواهد بود. پس از انتخاب کاربر و کلیک بر روی گزینه تایید، قیمت خط به شما اعلام خواهد شد و همچنان با ثبت نمودن آن، هزینه از حساب شما کسر می شود.

سفارش خط ۲۰۰۰:
برای انتخاب شماره ۲۰۰۰ نیز دو نوع سفارشی و غیرسفارشی وجود دارد.
مراحل انتخاب خطوط ۲۰۰۰ سفارشی همانند مراحلی است که در مورد خطوط ۱۰۰۰ توضیح داده شد. با این تفاوت که پس از انتخاب گزینه تایید، وضعیت آزاد بودن یا آزاد نبودن شماره، همچنین قیمت آن به شما اعلام نخواهد شد و پس از استعلام از اپراتور، می توانید پرداخت را انجام دهید.
در مورد خطوط ۲۰۰۰ غیر سفارشی نیز تنها می توان تعداد ارقام شماره را انتخاب کرد که به صورت ۶، ۷، ۸، ۹، ۱۰ و ۱۲ رقمی قابل انتخاب می باشند. در این حالت نیز پس از تایید، قیمت شماره درخواستی بعد از استعلام از اپراتور اعلام خواهد شد. با انتخاب گزینه ثبت درخواست شما برای استعلام ثبت خواهد شد.

سفارش خط ۳۰۰۰:
در مورد شماره های ۳۰۰۰ انواع سفارشی و غیرسفارشی وجود ندارد و تنها می توان از سرشاخه های موجود، برای انتخاب شماره استفاده نمود. شماره های ۳۰۰۰ بصورت ۸، ۹، ۱۰،۱۲ و ۱۴ رقمی ارائه می شوند. سرشاخه ۳۰۰۰ خطوط ۵ رقمی و ۶ رقمی آزاد نداشته و خطوط ۷ رقمی ، ۸ رقمی و ۹ رقمی از این سرشاخه باید از طریق تیکت درخواست شود تا مورد استعلام قرار گیرد.
برای درخواست شماره های ۱۰، ۱۲ و ۱۴ رقمی کافی است، یکی از سرشاخه های موجود در لیست را انتخاب نموده و به تعداد ارقام مورد نظر، اعداد بعد از آن را در کادر مربوط وارد نمایید.
پس از انتخاب کاربر، بر روی تایید کلیک نمایید. در صورت آزاد بودن شماره، قیمت آن اعلام شده و در صورت ثبت نمودن، هزینه از حساب شما کسر شده و در فرآیند فعالسازی قرار خواهد گرفت.

سفارش خط ۵۰۰۰:
شماره های ۵۰۰۰ نیز مانند شماره های ۳۰۰۰ انواع سفارشی و غیرسفارشی ندارند و تنها می توان از سرشاخه ۵۰۰۰۱۰۰۰ برای انتخاب شماره استفاده نمود. این شماره ها از ۹ تا ۱۵ رقم از همین قسمت قابل استعلام و درخواست می باشند. بعد از انتخاب ۵۰۰۰۱۰۰۰ از لیست، به تعداد ارقام مورد نظر، اعداد را بصورت دلخواه در کادر مربوط وارد نموده و بعد از انتخاب کاربر، بر روی تایید کلیک نمایید. در صورت آزاد بودن شماره، قیمت آن اعلام شده و در صورت ثبت نمودن، هزینه از حساب شما کسر شده و در فرآیند فعالسازی قرار خواهد گرفت.

سفارش خط ثابت:
برای سفارش خط ثابت با پیش شماره ۰۲۱، بر روی سفارش خط ثابت، کلیک نمایید.
به واسطه این سرویس، مشترکین تلفن ثابت می‌توانند با شماره‌ تلفن ثابت خود و از طریق این پنل، به ارسال و دریافت پیامک بپردازند و بدین ترتیب به جای پیش شماره های مجازی ۱۰۰۰، ۲۰۰۰، ۳۰۰۰ و۵۰۰۰، شماره ثابت تلفن کسب و کار خود را به همراه پیش شماره ۰۲۱ به عنوان شماره فرستنده، به کار ببرند. به عنوان مثال به جای شماره ۱۰۰۰۲۳۴۵۶۷۸۹ میتوانید از شماره ۰۲۱۲۳۴۵۶۷۸۹ پیامک های خود را ارسال و پیامک مخاطبین را دریافت نمایید. متقاضیان سرویس می توانند پس از تکمیل فرم ثبت نام و خرید پنل کاربری یا نمایندگی اقدام به سفارش خط ثابت خود نمایند.
مدارک مورد نیاز جهت سفارش خط حقیقی:

کپی کارت ملی صاحب خط
اصل و کپی آخرین قبض تلفن ثابت به نام مالک خط
دانلود و تکمیل فرم ثبت نامو بارگذاری آن
مدارک مورد نیاز جهت سفارش خط حقوقی و خطوط PRI:
کپی کارت ملی صاحب خط
اصل و کپی آخرین قبض تلفن ثابت به نام مالک خط
دانلود و تکمیل فرم ثبت نامو بارگذاری آن
ارسال آخرین روزنامه رسمی شرکت
ارسال آگهی تاسیس شرکت
ارسال معرفی نامه نماینده شرکت
لطفاً به نکات زیر توجه فرمایید:

فرم ثبت نام الزاماً باید توسط مالک خط پر شود و هرگونه مغایرت توسط مخابرات چک شده و پیگرد قانونیخواهد داشت.
کاربر موظف است اصل فرم و قبض را ظرف مدت یک هفته ارسال نماید در غیر این صورت خط غیر فعال میگردد.
در صورت واضح نبودن فایل های ارسال مدارک عدم تایید شده و روند خرید خط به تعویق خواهد افتاد.
حجم فایل حداکثر باید ۵۰۰ کیلوبایت باشد.
مدارکی از قبیل تصویر کارت ملی صاحب خط، تصویر قبض تلفن صاحب خط و فرم ثبت نام تکمیل شده توسط صاحب خط را از این قسمت بارگزاری نمایید و برای سفارش خط حقوقی سه مدرک لازم دیگر(آخرین روزنامه رسمی شرکت، آگهی تاسیس شرکت، معرفی نامه نماینده شرکت) را از طریق بخش ارسال مدارک بارگزاری نمایید.

خط درخواستی در کارد مربوط وارد شده و پس از انتخاب کاربر بر روی ثبت کلیک نمایید.
سفارش شماره از سرشاخه اختصاصی: نمایندگان محترمی که اقدام به خرید سرشاخه نموده اند با استفاده از این قسمت قادر خواهند بود برای کاربران خویش از سرشاخه های اختصاصی خط سفارش دهند.
تعرفه شماره:برای مشاهده تعرفه خطوط مختلف روی این قسمت کلیک نمایید.
جستجو در شماره های استعلام شده:
با کلیک بر روی جستجو در شماره های استعلام شده، می توان کلیه شماره های درخواست داده شده و وضعیت آنها را مشاهده نمود. همچنین امکان جستجوی یک شماره خاص و یا جستجوی شماره ها در وضعیت های مختلف وجود خواهد داشت.

اسکرول به بالا